Aktualności

dodano: 26-03-21

Biblioteka czynna

Informujemy, że Biblioteka Publiczna w Obornikach jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Nadal wypożyczamy książki w reżimie sanitarnym. Obowiązują następujące zasady:

czytaj więcej

dodano: 01-06-21

"Historia obornickiej piłki ręcznej 1959 - 2021"

W ostatni majowy wieczór przed biblioteką odbyła się inauguracja wystawy „Historia obornickiej piłki ręcznej 1959 – 2021” połączona z promocją najnowszego numeru „Obornickich Zeszytów Historyczno – Kulturalnych” autorstwa Krzysztofa Nowackiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego pięknego wydarzenia. Więcej informacji na temat wystawy i nowych "Zeszytów" (w całości poświęconych obornickiemu szczypiorniakowi) można znaleźć tutaj:

czytaj więcej

dodano: 28-05-21

Cała Polska Czyta Dzieciom

Tradycją naszej biblioteki jest coroczny udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom organizowanym przez Fundacje ABC Cała Polska Czyta Dzieciom. W roku jubileuszu hasło tygodnia brzmi: Czytamy polskich autorów.

czytaj więcej

dodano: 28-05-21

Młodzieżowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Majowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się (27.05) w „Tawernie pod Orłem”. Tematem przewodnim była książka pt. „Tippi i ja” autorstwa Sarah Crossan. Powieść zaskakująca niemal pod każdym względem, bardzo spodobała się młodzieży.

czytaj więcej

dodano: 28-05-21

Dobre książki i kawa, czyli spotkanie DKK

Koniec maja przyniósł długo wyczekiwane spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lektur nagromadziło się sporo, i to lektur bardzo dobrych, więc tematów do rozmów nie zabrakło. Czytelniczki wróciły wspomnieniami do cyklu Wendyjska Winnica autrstwa Zofii Mąkosy, skomentowały bardzo udany kryminał Anny Kańtoch "Wiosna zaginionych", zachwyciły się Japonią dzięki "Purezento" Joanny Bator, by zakończyć na mocnym, poruszającym reportażu Joanny Gierak-Onoszko "27 śmierci Toby'ego Obeda". Na kolejne spotkanie zapraszamy 23 czerwca – będziemy omawiać "Panią od obiadów" Marty Sztokfisz i "Światło w środku nocy" Jojo Moyes.

czytaj więcej

dodano: 25-05-21

DKK powraca

Nazbierał się całkiem pokaźny stosik lektur... Dlatego już w najbliższy czwartek, o 16.30 Dyskusyjny Klub Książki powraca do spotkań w tradycyjnej formule. Zapraszamy do biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 06-05-21

Spotkanie on-line z Anną Kańtoch

12 maja o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z Anną Kańtoch, autorką kryminałów, fantasy i książek z pogranicza gatunków. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu tym bardziej, że propozycja spotkania wyszła z obornickiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Dotychczas DKK miał przyjemność czytać książki "Łaska" oraz "Wiosna zaginionych" - obie bardzo dobrze przyjęte przez czytelniczki. Oto szczegóły:

czytaj więcej

dodano: 22-04-21

Radość w kolorze

Zapraszamy do zapoznania się z wirtualną wersją prac oborniczanki Joanny Walaszczyk. Obrazy prezentowane są również na holu naszej biblioteki w ramach wystawy pt. "Radość w kolorze".

czytaj więcej

dodano: 02-04-21

Życzenia

czytaj więcej

dodano: 23-03-21

Zmarł poeta Adam Zagajewski (1945 - 2021)

W Światowym Dniu Poezji literatura poniosła wielką stratę. 21 marca 2021 r. w Krakowie zmarł Adam Zagajewski - poeta, prozaik, eseista, krytyk, tłumacz, laureat wielu prestiżowych nagród literackich, tłumaczony na wiele języków. Adam Zagajewski należał do wybitnych przedstawicieli pokolenia Nowej Fali. Tworzył niemal wyłącznie wiersze białe i wolne.

czytaj więcej