Aktualności

dodano: 04-05-20

Wznowiliśmy wypożyczenia w Obornikach!

W środę, 6 maja swoją działalność wznawia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach. W tej chwili zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej wznowiona zostanie działalność wypożyczalni dla dorosłych oraz oddziału dla dzieci w Obornikach, jednak bez bezpośredniego dostępu do księgozbioru oraz czasopism

czytaj więcej

dodano: 27-05-20

Święto Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest w Polsce 27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych.

czytaj więcej

dodano: 28-05-20

Wirtualna wystawa fotografii Darii Koczorowskiej i Szymona Piestrzyńskiego

Ponad 34 lata temu w Czarnobylu doszło do wybuchu reaktora w elektrowni atomowej. Po dziś dzień zdarzenie to pozostaje największą w dziejach świata katastrofą jądrową.

czytaj więcej

dodano: 08-05-20

Dziękujemy i świętujemy

Dzisiaj obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia zdrowia, wielu inspiracji i wytrwałości w tym trudnym czasie wszystkim Bibliotekarkom i Bibliotekarzom.

czytaj więcej

dodano: 11-03-20

BIBLIOTEKA ZAMKNIĘTA

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach wraz z filiami w Objezierzu, Ocieszynie, Popówku,Rożnowie, Kowanówku i Kiszewie będą zamknięte dla czytelników w dniach od 12 marca 2020 r. do odwołania.

czytaj więcej

dodano: 05-03-20

Mityczne muzykowanie w Objezierzu

W środę 4 marca w Domu Kultury w Objezierzu ponownie gościliśmy artystów z ART BONSAI w ramach cyklu spotkań „Dźwiękowe pocztówki z Europy”.

czytaj więcej

dodano: 03-03-20

Europa najpiękniejsza opowieść - spotkanie z Marcinem Libickim

W sobotę 29 lutego 2020 r. w Domu Kultury w Objezierzu gościliśmy Marcina Libickiego – historyka sztuki, polityka, działacza opozycyjnego lat 80-tych, posła na sejm I, III i IV kadencji, posła Parlamentu Europejskiego, autora książek o tematyce historycznej i regionalnej.

czytaj więcej

dodano: 27-02-20

Magiczne miejsce biblioteka

O tym, że biblioteka to magiczne miejsce przekonały się dzisiaj dzieci z klasy II b Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, z wychowawczynią Agnieszką Stroińską. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, które wprowadziły je w świat biblioteki i jej działań.

czytaj więcej

dodano: 27-02-20

Zaprezentowano almanach „Obornickie osobowości sportowe 1994-2019”

W środę, 26 lutego w bibliotece odbyła się promocja najnowszego zeszytu historycznego. Tym razem wydawnictwo ma charakter szczególny – w całości zostało poświęcone bowiem obornickim osobowościom sportowym.

czytaj więcej