Aktualności

dodano: 26-06-19

UWAGA! Wakacyjne godziny otwarcia biblioteki

Od poniedziałku, 1 lipca, obowiązują wakacyjne godziny otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 09-07-19

Muzyczna uczta w Objezierzu

W minioną niedzielę, 7 lipca, sala Domu Kultury w Objezierzu wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą niezwykłego koncertu w wykonaniu najlepszych polskich solistów młodego pokolenia. Polish Soloists String Orchestra zaserwowała publiczności muzyczną ucztę, która z pewnością na długo zostanie zapamiętana.

czytaj więcej

dodano: 26-06-19

Biblioteka aktywna podczas Dni Obornik

Dni Obornik 2019, święto naszego miasta za nami. 9 dni spotkań, rozmów, koncertów i zabawy. Podobnie jak w poprzednich edycjach, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach włączyła się w święto miasta różnymi działaniami. Zaprosiliśmy Państwa na wieczór poetycko-muzyczny promujący tomik poezji Barbary Zielińskiej i Henryka Wojtysiaka „Nasze Oborniki, czyli spacerkiem we dwoje przez miasto”.

czytaj więcej

dodano: 21-06-19

Bracia Mickiewiczowie tematem konferencji w Objezierzu

We wtorek, 18 czerwca, w Domu Kultury w Objezierzu odbyła się konferencja popularnonaukowa „Bracia Mickiewiczowie na ziemi obornickiej”. Sesję zorganizowała Biblioteka Publiczna w Obornikach, a zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęło wielu znakomitych gości.

czytaj więcej

dodano: 21-06-19

Muzyczne zakończenie roku szkolnego

W minioną środę, 19 czerwca, w murach biblioteki publicznej odbył się tradycyjny koncert wieńczący rok muzycznej edukacji uczniów Aliny Forysiak. Podczas przeglądu zaprezentowali się zarówno początkujących muzycy, jak i ci prawie dorośli.

czytaj więcej

dodano: 18-06-19

Nasze Oborniki, czyli spacerkiem we dwoje przez miasto

W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. w bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny promujący tomik poezji „Nasze Oborniki, czyli spacerkiem we dwoje przez miasto”.

czytaj więcej

dodano: 17-06-19

Nowa wystawa przed biblioteką!

Już jest! Specjalnie na Dni Oborniki, mobilna wystawa "Raz dwa trzy - czy ta my" z Instytutu Książki w Krakowie, zagościła przed biblioteką publiczną. Wystawa przybliża kampanię społeczną Mała książka - wielki człowiek, w którą włączyła się nasza instytucja. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców z dziećmi w wieku do 10 lat. Oprócz plansz, wystawa zawiera elementy interaktywne, między innymi siedem kart obrotowych w formie książki i jedną w formie walca, która układa się w literacką opowieść. Pospieszcie się, ponieważ ekspozycję można oglądać tylko do 28 czerwca.

czytaj więcej

dodano: 10-06-19

Święto literatury w Objezierzu - relacja

Pierwsza edycja Festiwalu „Literackie Objezierze” przeszła do historii. Za nami dwa niezwykłe dni, podczas których wszystko zdawało się sprzyjać zamiarom organizatorów, czyli Gminy Oborniki oraz Biblioteki Publicznej w Obornikach. Cel był jeden – sprawić, by Objezierze znów tętniło życiem kulturalnym. Chyba nikt, kto zawitał w miniony weekend (7-8 czerwca) do tej miejscowości, nie ma wątpliwości, że cel udało się zrealizować niemal w stu procentach.

czytaj więcej

dodano: 04-06-19

Pszczółki i Smerfy opanowały bibliotekę!

Dzieci z Przedszkola nr 4 "Bajka" w Obornikach podsumowały program czytelniczy "Dzieciom czytamy przez cały rok".

czytaj więcej

dodano: 28-05-19

Mądre Sowy podsumowały rok

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach Warsztatów z Mądrą Sową odbyło się 27 maja. Zajęcia miały uroczysty charakter.

czytaj więcej