Aktualności

dodano: 06-11-19

Zapraszamy do Objezierza na "Wieczór z Mickiewiczem"

Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" serdecznie zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne poświęcone twórczości Adama Mickiewicza. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 15 listopada 2019 r. w Domu Kultury w Objezierzu. UWAGA! W dniu koncertu, o godz. 17.20 pod biblioteką publiczną będzie czekał bezpłatny autokar, który zabierze wszystkich chętnych do Objezierza.

czytaj więcej

dodano: 06-11-19

Wtorkowe spotkania z pisarzami literatury fantasy

W listopadzie Biblioteka Publiczna w Obornikach rozpoczyna nowy cykl, w ramach którego czytelnicy będę mogli spotkać się z pisarzami literatury fantasy. Naszym pierwszym gościem (19 listopada, godz. 18.00) będzie Robert M. Wegner - autor "Opowieści z meekhańskiego pogranicza", sześciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

czytaj więcej

dodano: 08-11-19

Spotkanie z Emilią Kiereś

Wczoraj w bibliotece odbyło się spotkanie z Emilią Kiereś - autorką książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczką, ilustratorką, redaktorką. Jej przygodowe powieści, pełne postaci oraz zdarzeń z pogranicza rzeczywistości i baśni, stanowią pretekst do odkrywania uniwersalnych prawd i ponadczasowych wartości. Książki "Łowy", "Brat", "Haczyk", "Rzeka", "Kwadrans" nawiązują do tradycji baśni i legend lub zaskakują wątkami detektywistycznymi.

czytaj więcej

dodano: 30-10-19

Edukacyjno - muzycznie w bibliotece

Kolejny koncert w wykonaniu artystów z Art Bonsai za nami. Tym razem nie była to podróż poza granice naszego kraju, tylko wyjątkowa podróż w czasie. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w tradycyjnym polskim weselu. Dowiedzieli się na czym polegały swaty, co zawierał kufer z wyprawą panny młodej i skąd wzięło się słowo oczepiny. Poza tym była okazja zatańczyć taniec ludowy i wysłuchać pięknych przyśpiewek przy akompaniamencie akordeonu.

czytaj więcej

dodano: 30-10-19

Jesienne warsztaty dla mam i bobasów

W ostatni wtorek miesiąca do biblioteki zawitała spora grupa młodych mam ze swoimi kreatywnymi dziećmi. Wszystko to za sprawą naszych warsztatów dla mam i bobasów, które odbyły się 29 października.

czytaj więcej

dodano: 29-10-19

Dookoła świata

W miniony piątek, 25 października, w Bibliotece Publicznej odbył się kolejny wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Tym razem artyści zabrali nas w podróż po różnych krajach świata prezentując charakterystyczne dla nich melodie i utwory poetyckie. Podczas niespełna godzinnego występu gościliśmy więc w Anglii, Ameryce, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Grecji oraz w Rosji.

czytaj więcej

dodano: 26-10-19

30-lecie nadania Bibliotece Publicznej w Obornikach imienia Antoniego Małeckiego

Rok, w którym obchodzimy 680-lecie istnienia Obornik, powoli dobiega końca. We wrześniu Biblioteka Publiczna w Obornikach miała ważny powód, by cofnąć się w czasie do wydarzeń, które miały miejsce równo 30 lat temu. 15 września 1989 roku, w ramach upamiętnienia dostojnego jubileuszu 650-lecia miasta, bibliotece nadano imię Antoniego Małeckiego. Stało się to dzięki staraniom wielu osób z Komitetu Obchodów 650-lecia miasta oraz dyrektor biblioteki Hilarii Brust.

czytaj więcej

dodano: 21-10-19

Maluszki w świecie książek

W czwartek 17 października pierwszy raz w tym roku szkolnym, bibliotekę odwiedziły dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 21-10-19

Kicia Kocia w bibliotece

W sobotę 19 października Biblioteka Publiczna w Obornikach przeżyła prawdziwy szturm czytelników. Powodem było spotkanie z Anitą Głowińską - autorką fenomenalnej serii książeczek o przygodach Kici Koci. Jak się okazało, sympatyczna bohaterka ma w naszym mieście całe rzesze fanów, którzy szczelnie wypełnili salę, a potem cierpliwie czekali na autograf i chwilę rozmowy z autorką. Wielką atrakcją okazała się maskotka Kici Koci, z którą chętnie fotografowały się dzieci oraz pamiątkowe balony od wydawcy.

czytaj więcej

dodano: 21-10-19

Pst...ryk!

"Pst...Ryk!" to tytuł debiutanckiego tomiku poezji autorstwa Agnieszki W. Pawlak. Oborniczanka w piątkowy wieczór opowiadała o swej twórczości czytelnikom zgromadzonym w bibliotece publicznej. Pełen ekspresji monodram zaprezentowany przez panią Agnieszkę, na podstawie jej autorskiej twórczości, na długo pozostanie w pamięci widzów.

czytaj więcej