Aktualności

dodano: 27-08-19

Rowerem po wiedzę

Gdzie szukać odpowiedzi na trudne pytania dotyczące historii Obornik? Harcerska intuicja od razu naprowadziła uczestniczki rajdu rowerowego na bibliotekę. Cieszymy się, że mogliśmy dziś gościć (oraz posłużyć wiedzą) harcerkom z kursu metodyki "Strumień" zorganizowanego przez Wielkopolską Chorągiew Harcerek ZHR "Jutrzenka".

czytaj więcej

dodano: 23-08-19

Wakacyjne dyskusje o książkach

W środowe popołudnie 21 sierpnia, odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawialiśmy dwie fantastyczne książki: „Władcę Lewawu” Doroty Terakowskiej oraz „Most do Terabithii” Katherine Paterson.

czytaj więcej

dodano: 19-08-19

Nowa biblioteka w Ocieszynie

W sobotę, 17 sierpnia 2019, uroczyście otworzyliśmy dla czytelników bibliotekę w Ocieszynie.

czytaj więcej

dodano: 01-08-19

Mądra Sowa zaprasza do biblioteki

Rozpoczynamy zapisy na całoroczny cykl Warsztatów z Mądrą Sową.

czytaj więcej

dodano: 09-08-19

Wystawa „Tadeusz Ratajczak. Wyjątkowa Osobowość Ziemi Obornickiej”

Zapraszamy na wystawę poświęconą Tadeuszowi Ratajczakowi Wyjątkowej Osobowości Ziemi Obornickiej. Nauczyciel, zawodnik i trener obornickiej Sparty, działacz sportowy, radny Rady Miejskiej kadencji 2002 – 2006, ale przede wszystkim wspaniały wychowawca wielu pokoleń obornickich sportowców oraz niezapomniany konferansjer wielu imprez sportowych.

czytaj więcej

dodano: 08-08-19

Sierpniowo - komiksowo, czyli warsztatów ciąg dalszy

Sierpniowe warsztaty komiksowe poświęcone były kontynuacji tematu, który Witold Tkaczyk zainicjował w lipcu, tj. tworzeniu fabuł do komiksu oraz ich opracowaniu. Uczestnicy przyjrzeli się bliżej zasadom jakie kierują podziałem i kompozycją na kadry i plansze. Prowadzący opowiadał także jak przebiega współpraca między autorem i rysownikiem komiksów. Uczestnicy mogli poznać odpowiedzi na wiele pytań dotyczących praktycznych umiejętności tworzenia historii obrazkowych. Przypominamy, że Warsztaty są BEZPŁATNE, a do zajęć można przyłączyć się w każdej chwili. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 26-06-19

UWAGA! Wakacyjne godziny otwarcia biblioteki

Od poniedziałku, 1 lipca, obowiązują wakacyjne godziny otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 25-07-19

Letnie zajęcia biblioteczne

We wtorek, 23 lipca bibliotekę odwiedziły dzieci biorące udział w cyklu wakacyjnych spotkań „Wtorki ze Świętym Józefem”

czytaj więcej

dodano: 25-07-19

Rocznica urodzin Antoniego Małeckiego

16 lipca 1821 r. w Objezierzu przyszedł na świat Antoni Małecki. Patron Biblioteki Publicznej w Obornikach był niekwestionowanym autorytetem moralnym i naukowym swoich czasów.

czytaj więcej

dodano: 25-07-19

Aktywnie w naszych filiach – pikniki w Rożnowie i Objezierzu.

Dwie lipcowe soboty miały dla pracowników biblioteki niecodzienny przebieg. Mieliśmy bowiem przyjemność uczestniczyć w dwóch festynach: 6 lipca w Rożnowie oraz 20 lipca w Objezierzu.

czytaj więcej