Aktualności

dodano: 10-05-19

Dzień Bibliotekarza 2019

Jest nam niezmiernie miło, że 8 maja tak wiele osób pamiętało o pracownikach biblioteki. Otrzymaliśmy dziesiątki życzeń i gratulacji od naszych kochanych Czytelników. Swoją obecnością i dobrym słowem docenili nas też przedstawiciele władz: wicestarosta Waldemar Cyranek, zastępca burmistrza Piotr Woszczyk oraz Kamil Górski - asystent posła RP Witolda Paszyka. Niech wszystkie życzenia, wypowiedziane dziś z myślą o bibliotece i bibliotekarzach, nam się spełnią! Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

czytaj więcej

dodano: 08-05-19

W maju dzieciom czytamy

Właśnie trwa Tydzień Bibliotek. Jak co roku, w ogólnopolskiej akcji uczestniczy także obornicka książnica. Tym razem przygotowaliśmy z tej okazji spotkania dla najmłodszych czytelników. W zajęciach zatytułowanych „W maju dzieciom czytamy”, które odbyły się 6 i 7 maja, wzięło udział łącznie około 150 przedszkolaków z obornickiej „Bajeczki”.

czytaj więcej

dodano: 08-05-19

Dzień Bibliotekarza

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji życzymy wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom radości, satysfakcji i dumy z wykonywanego zawodu. Dziękujemy też naszym Czytelnikom za uśmiech i motywację do jeszcze lepszej pracy.

czytaj więcej

dodano: 29-04-19

Do Objezierza na małego źwierza*? Nie, na Festiwal!

Z radością informujemy, że na facebooku powstał profil Festiwal Literackie Objezierze. Sukcesywnie będziemy na nim zamieszczać informacje dotyczące wydarzenia, jakiego w naszej gminie jeszcze nie było. Wydarzenia, które sprawi, że 7 i 8 czerwca Objezierze znów będzie tętnić życiem literackim. Spotkania z pisarzami oraz moc atrakcji towarzyszących - już dziś zapraszamy na kulturalną ucztę dla całych rodzin (oraz do śledzenia profilu Festiwalu):

czytaj więcej

dodano: 25-04-19

Wspomnienie

Dziś mija pierwsza rocznica śmierci Śp. Krystyny Eichler, długoletniej dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach. Rok temu pożegnaliśmy człowieka wielkiego serca i wielkiej pasji. Pozostanie zawsze w naszej pamięci.

czytaj więcej

dodano: 18-04-19

Wesołego Alleluja!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i radości. Niech ten świąteczny czas będzie okazją do pięknego i spokojnego wypoczynku w gronie najbliższych.

czytaj więcej

dodano: 18-04-19

Bystrzak i MDKK

Wczoraj - 17 kwietnia odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. W kameralnym i dobrym towarzystwie rozmawialiśmy o książce pt. „Bystrzak” Marie-Aude Murial.

czytaj więcej

dodano: 18-04-19

Maluszki i kolorowanki-pisanki

Dziś odbyły się zajęcia z cyklu „Maluch w świecie książki”. Dzieci ze Żłobka miejskiego dowiedziały się jakie są najważniejsze wielkanocne tradycje.

czytaj więcej

dodano: 16-04-19

Mądre Sowy w wielkonocnym nastroju

Wczoraj – 15 kwietnia spotkanie klubu Mądrych Sów poświęcone było zwyczajom wielkanocnym.

czytaj więcej

dodano: 06-04-19

Tildy Doroty Marcinkowskiej

W holu biblioteki publicznej prezentowaliśmy już niejedną wystawę rękodzielniczą. Ta, którą można podziwiać w kwietniu, jest naprawdę wyjątkowa. Pani Dorota Marcinkowska, która na co dzień pracuje w jednym z obornickich przedszkoli, postanowiła zaprezentować szerszej publiczności szyte przez siebie Tildy i lalki tekstylne. O tym, że była to bardzo dobra decyzja świadczy zachwyt uczestników wczorajszego wernisażu oraz tych, którzy zdążyli już obejrzeć wystawę przy okazji wizyty w bibliotece.

czytaj więcej