Aktualności

dodano: 11-02-19

Zaprezentowano „Objezierze. Dom Kultury i inne skarby”

W czwartkowe popołudnie, 7 lutego biblioteka wypełniła się po brzegi, a to za sprawą odbywającej się tam premiery książki „Objezierze. Dom Kultury i inne skarby”. Wydanie publikacji, pod patronatem Burmistrza Obornik Tomasza Szramy, związane było z projektem rewitalizacji objezierskiego Domu Kultury, na które Gmina Oborniki otrzymała unijne dofinansowanie.

czytaj więcej

dodano: 07-02-19

Wciąż płynie czas…

Kameralna muzyka na żywo ma spore grono miłośników, o czym można się było przekonać będąc wczoraj wieczorem w bibliotece. Koncert w wykonaniu Michała Siekierskiego i Antoniego Żuromskiego przeniósł publiczność w krainę łagodności, między innymi za sprawą utworów z repertuaru Edwarda Stachury czy Starego Dobrego Małżeństwa. Nastrojowe piosenki studenckie, turystyczne i egzystencjalne z pewnością ujęły zgromadzonych słuchaczy. Nie będzie zatem przesady w stwierdzeniu, że obornickie środowisko ma godnych przedstawicieli gatunku bardów tworzących żywą muzykę najwyższej próby.

czytaj więcej

dodano: 06-02-19

W drodze na najwyższe szczyty Afryki

Spotkanie z Robertem Gondkiem, które odbyło się 5 lutego, wpisuje się w bardzo lubiany przez czytelników obornickiej biblioteki cykl spotkań z podróżnikami. Tym razem odwiedził nas były analityk, który porzucił pracę w korporacji i przekształcił swoją podróżniczą pasję w sposób na życie. Miłośnik Czarnego Lądu, od lat realizuje projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów i miejsc w każdym afrykańskim kraju. Za wytrwałość w realizacji tego zamierzenia otrzymał wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.

czytaj więcej

dodano: 31-01-19

150. rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego

Z okazji 150 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego w barwną podróż do świata twórczości artysty zabrali nas uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach. Dziękujemy!

czytaj więcej

dodano: 22-01-19

Igłą, nitką i wierszem o modzie w bibliotece

Tematem przewodnim dzisiejszych zajęć w ramach „Ferii w bibliotece” był wiersz „Tańcowała igła z nitką” Jana Brzechwy.

czytaj więcej

dodano: 06-02-19

Zapraszamy na promocję książki o Objezierzu

Już jutro, o godz. 18.00 w bibliotece odbędzie się promocja książki autorstwa Tomasza Węgrzaka "Objezierze. Dom Kultury i inne skarby". Publikacja została wydana w ramach promocji projektu "Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez modernizację zabytkowego domu kultury w Objezierzu" dofinansowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Książka stanowi syntezę informacji o dawnym oraz współczesnym Objezierzu. Patronat honorowy nad wydawnictwem objął Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

czytaj więcej

dodano: 28-01-19

Zapraszamy na koncert

Już 6 lutego w bibliotece odbędzie się koncert piosenki poetyckiej "WCIĄŻ PŁYNIE CZAS". Wystąpią: Witold Siekierski i Antoni Żuromski. Wstęp wolny!

czytaj więcej

dodano: 31-01-19

Zapraszamy na spotkanie z Robertem Gondkiem

Jest pewne ryzyko związane z poniższymi zdjęciami - po ich obejrzeniu możemy zapragnąć wyruszyć w afrykańską podróż. Zbyt skomplikowane? Wystarczy przyjść 5 lutego, o godz. 18.00 do biblioteki na spotkanie z Robertem Gondkiem Zapraszamy! Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził 19 afrykańskich krajów. O pięciu z nich opowie podczas pokazu.

czytaj więcej

dodano: 21-01-19

"Mała książka - wielki człowiek"

Do projektu przyjęto blisko 800 bibliotek publicznych z całej Polski, co wraz z podległymi im filiami daje łącznie 3,5 tys. oddziałów bibliotecznych, w których można odebrać „Wyprawki Czytelnicze”.

czytaj więcej

dodano: 18-01-19

O broni pancernej i nie tylko

„Broń pancerna w Powstaniu Wielkopolskim” to tytuł wykładu, który przedstawił major Piotr Sroka z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

czytaj więcej