Biblioteka czynna: poniedziałek - piątek 800 - 18 00 | sobota - 1500 (w lipcu i sierpniu w soboty nieczynne)

Aktualności

dodano: 15-05-18

Mateusz Klepka nowym dyrektorem biblioteki

W poniedziałek, 14 maja br., Burmistrz Obornik Tomasz Szrama powierzył Mateuszowi Klepce obowiązki dyrektora Biblioteki Publicznej w Obornikach. Podczas wręczenia nominacji obecni byli również Starosta Obornicki Adam Olejnik, przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Drewicz oraz radny Marek Lemański. Spotkanie było także okazją do złożenia życzeń pracownikom z okazji obchodzonego w zeszłym tygodniu Dnia Bibliotekarza. Nowy dyrektor zapewniał, że postara się sprostać wszystkim stawianym przed nim wyzwaniom, w tym rozpoczętej przed kilku laty modernizacji obiektu przy ul. Kopernika.

czytaj więcej

dodano: 14-05-18

Zapraszamy na warsztaty!

Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na czwartkowe warsztaty - zapraszamy! A tym, którzy już się zapisali, przypominamy o zabraniu ze sobą małego pojemniczka do robienia baniek mydlanych.

czytaj więcej

dodano: 11-05-18

Uwaga!

Uprzejmie informujemy, że w najbliższy poniedziałek (14 maja), w godzinach od 9:00 do 10:00, biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 07-05-18

Zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Oborniki oraz Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec serdecznie zapraszają na wieczór poetycko - muzyczny "Jonasz Kofta - piewca miłości". Wydarzenie odbędzie się 18 maja br. (piątek), o godzinie 18:00.

czytaj więcej

dodano: 10-05-18

„Elfiki” i przedszkolaki z Objezierza poznawały bibliotekę

W bibliotece można wypożyczyć książkę – to wiedzą wszyscy. Ale nie każdy ma pojęcie, że tuż za ścianą wypożyczalni kryje się czytelnia (a w niej czasopisma, zabawki i zaciszne miejsce do nauki), a podziemna Izba Regionalna skrywa prawdziwe skarby. Dziś maluchy z grupy „Elfiki” (oddział przedszkolny przy SP nr 3 w Obornikach) oraz przedszkolaki z Objezierza mogły do woli poznawać biblioteczne zakamarki. Podczas zajęć wprowadzających w świat czytelnictwa dzieci dowiedziały się między innymi, że bajkę można przeczytać za pomocą teatrzyku i do czego służą zakładki z literkami, które intrygująco wyłaniają się spośród książek na regałach. Niektórzy mogli sami wcielić się w rolę bibliotekarza i własnoręcznie wypożyczyć dowolną lekturę. Mamy nadzieje, że wizyta w bibliotece sprawiła naszym małym gościom dużo radości – dziękujemy za aktywny udział.

czytaj więcej

dodano: 09-05-18

Chodź... opowiem Ci legendę

Skąd się wzięła nazwa Oborniki? Kim był diabeł Dziuplik, a kim Bursztynowy Chłopiec? I czy tajemne przejście od franciszkańskiego klasztorku do kościoła farnego naprawdę istnieje? Nasze miasto jest chyba bardziej tajemnicze niż to się może wydawać. Mamy nadzieję, że do podobnych wniosków doszli uczniowie klas III z SP nr 2 w Obornikach, którzy 7 i 9 maja odwiedzili bibliotekę. Zajęcia pt. „Nasze miasto w legendzie” przygotowane zostały z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Miłość do „małej ojczyzny”, która przejawia się w twórczości lokalnych artystów, przybliżyła uczniom Barbara Zielińska wraz z członkami Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Jolantą Staniszewską, Czesławem Karolczakiem i Henrykiem Wojtysiakiem. Legendy obornickie przeplatane były wierszami sławiącymi nasze miasto oraz refrenem piosenki, którą specjalnie dla dzieci (i wspólnie z nimi!) grał i śpiewał pan Karolczak. Dziękujemy za liczny udział, który w Tygodniu Bibliotek cieszy podwójnie.

czytaj więcej

dodano: 08-05-18

Biblioteka? Z przyjemnością!

Nie ma piękniejszych życzeń dla bibliotekarzy w dniu ich święta niż widok tłumu czytelników między regałami ! O tym, że biblioteka to miejsce magiczne przekonały się dziś dzieci z przedszkola „Tęczowy Raj” w Bogdanowie. Tygryski, Żabki, Pszczółki i Motylki wysłuchały bajki o przygodach Kici Koci oraz obejrzały przygody Groszka przedstawione za pomocą teatrzyku Kamishibai. Ponadto, przedszkolaki wykazały się świetną znajomością popularnych baśni, a na koniec z zaciekawieniem zwiedziły wypożyczalnię. Przy okazji dziękujemy wszystkim Czytelnikom za otrzymane dziś życzenia i miłe słowa.

czytaj więcej

dodano: 07-05-18

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Każda okazja jest dobra, by zacząć swoją przygodę z książką... Drzwi biblioteki stoją przed Wami otworem - nie tylko podczas wyjątkowego tygodnia, który inaugurujemy jutrzejszym Dniem Bibliotekarza. Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 27-04-18

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w najbliższą sobotę (28 kwietnia) biblioteka będzie czynna od godz. 9:00 do godz. 11.30. Ponadto, do 12 maja, będzie można składać wpisy do księgi kondolencyjnej wystawionej w holu biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 26-04-18

Żegnamy panią Dyrektor Krystynę Eichler

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że 25 kwietnia 2018 r. zmarła nasza droga pani Dyrektor Krystyna Eichler. Żegnamy człowieka wielkiego serca i wiedzy, niezwykle pracowitego i życzliwego. Pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach

czytaj więcej