Aktualności

dodano: 17-01-19

Jeszcze dziś wykład o Powstaniu Wielkopolskim

Serdecznie zapraszamy na ostatni z cyklu wykładów o Powstaniu Wielkopolskim w bibliotece. W najbliższy czwartek o znaczeniu broni pancernej podczas powstania opowie mjr Piotr Sroka.

czytaj więcej

dodano: 15-01-19

Leśnicy w obornickiej książnicy

We wtorkowy poranek w bibliotece odbyło się spotkanie pod tytułem „Co tam słychać w zimowym lesie”.

czytaj więcej

dodano: 18-01-19

Śpieszmy się kochać - Przegląd Twórczości ks. Jana Twardowskiego.

11.01.2019 r. w bibliotece, odbył się IV Międzyszkolny Przegląd Twórczości Ks. Jana Twardowskiego. W przeglądzie wzięły udział cztery szkoły podstawowe.

czytaj więcej

dodano: 11-01-19

Zapraszamy na "Ferie w bibliotece"

W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa spotkania. Pierwsze z panem leśniczym, a drugie z panią krawcową. Będzie to też okazja do wykonania ciekawych prac plastycznych oraz nauki podstaw szycia. Zajęcie są bezpłatne. Zapisy pod numerem tel. 61 29-60-265

czytaj więcej

dodano: 11-01-19

Oborniczanie w Powstaniu

Wczoraj w bibliotece odbył się kolejny wykład poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu.

czytaj więcej

dodano: 11-01-19

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

10 stycznia br. w bibliotece odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Obornikach w ramach cyklu imprez związanych z obchodami 100-nej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i skierowany był do szkół średnich z powiatu obornickiego.

czytaj więcej

dodano: 03-01-19

Legimi przez bibliotekę

W naszej bibliotece funkcjonuje Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA oraz Czytelnia Książek Elektronicznych LEGIMI. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami, jakie dają oba systemy. Nowe kody dostępu w ramach LEGIMI już czekają.

czytaj więcej

dodano: 04-01-19

Zwycięskim Powstańcom Wielkopolskim cześć!

W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Bibliotece Publicznej w Obornikach Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" wraz z przyjaciółmi zorganizowało wieczór poetycko-muzyczny.

czytaj więcej

dodano: 21-12-18

Drodzy Czytelnicy!

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. (…) Niebo ziemi, niebu ziemia Wszyscy wszystkim ślą życzenia..."

czytaj więcej