Aktualności

dodano: 19-03-21

Zapraszamy na "Dzień Czytania Tolkiena"

25 marca obchodzony jest Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji przygotowujemy dla naszych czytelników małą niespodziankę.

czytaj więcej

dodano: 26-02-21

Drugie urodziny Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

Z przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy, że dokładnie 20 lutego minęła druga rocznica inauguracyjnego spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Obornikach. Od tamtej pory nasz klub stał się nie tylko forum dyskusji o literaturze i sztuce, ale również miejscem gdzie zawiązały się prawdziwe przyjaźnie.

czytaj więcej

dodano: 01-02-21

Biblioteka zagrała z WOŚP 2021

W tym toku mieliśmy zaszczyt i przyjemność współtworzyć obornicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do naszej puszki trafiło dokładnie 1.947, 46 złotych. Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY!

czytaj więcej

dodano: 26-01-21

2021 - rok Stanisława Lema

W naszej bibliotece trwa wystawa pt. „Ocean” stworzona na podstawie powieści Stanisława Lema „Solaris”. Ekspozycja zawiera fragmenty tekstów Lema oraz kompozycje graficzne inspirowane opisami nieodgadnionego tworu. Autorką wystawy jest Justyna Polakowska. Ekspozycja będzie dostępna przez ponad dwa miesiące. Przypominamy tym samym, że Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema

czytaj więcej

dodano: 15-12-20

Życzenia

czytaj więcej

dodano: 14-12-20

Najpiękniejsze Kalendarze Adwentowe

Od 8 grudnia w holu biblioteki można oglądać prace plastyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 17-11-20

Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu. IBUK Libra już dostępny!

Nasza biblioteka wykupiła dostęp do publikacji w IBUK LIBRA. Jest to wirtualna biblioteka, która udostępnia książki w formie e-book.

czytaj więcej

dodano: 15-01-21

MDKK w Internecie

W czwartkowe popołudnie 22 października z powodu ograniczeń epidemicznych członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyli spotkanie online. Była to okazja nie tylko do wymiany czytelniczych spostrzeżeń i lekturowych emocji, ale także szansa na pokazanie naszych domowych biblioteczek.

czytaj więcej

dodano: 19-10-20

Lwów nieSENTYMENTALNIE

Wystawa zdjęć Piotra Zarównego "Lwów nieSENTYMENTALNIE" w ramach piątego Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki została otwarta. Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 6 listopada. Zapraszamy

czytaj więcej