Aktualności

dodano: 30-09-19

A nam jest szkoda lata...

W piątkowy wieczór w Domu Kultury w Objezierzu Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec zabrało nas w barwną podróż z piosenką i poezją.

czytaj więcej

dodano: 26-09-19

Włóczęga po Indochinach

Jak smakują czerwone mrówki? Dlaczego w Tajlandii nie wypada siedzieć z nogą założoną na nogę? Czym zajmują się niektórzy buddyjscy mnisi i dlaczego nie zawsze jest to modlitwa? Wietnam. Laos. Kambodża. Birma. Podróżnik Piotr Wnuk spędził w tych krajach kilka miesięcy. Nie podążał komercyjnymi szlakami – chciał poznać kulturę odwiedzanych krajów oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień. Dziś o swoich przeżyciach opowiedział uczniom z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 23-09-19

Przystanek Alaska, czyli zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem

Po gorącej Australii, całkowicie zmieniamy klimat. Już 10 października naszym gościem w ramach cyklu "Spotkania z podróżnikami" będzie Sebastian R. Bielak. Tym razem obejrzymy multimedialną prelekcję podróżniczo-przyrodniczą pt. „The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę”. Przedsmak tego, co nas czeka, można zobaczyć na zdjęciach* załączonych pod tym wpisem. Spotkanie rozpocznie się tradycyjnie o godz. 18.00. Wstęp wolny.

czytaj więcej

dodano: 24-09-19

Mamy i bobasy w jesiennych kolorach

Dzisiejsze „Warsztaty dla mamy i bobasa” poświęcone były tematyce jesiennej.

czytaj więcej

dodano: 19-09-19

Zaczytani w „Ars Dragonii”

W środowe popołudnie, 18 września 2019 r., w bibliotecznej czytelni odbyło się kolejne spotkanie „Zaczytanych”, czyli Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Miło nam poinformować, że grupa młodych miłośników literatury powiększyła się o kolejną fankę książek – Julkę.

czytaj więcej

dodano: 19-09-19

Zapraszamy na SOBOTĘ Z KOMIKSEM

Już 5 października serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią komiksy (oraz tych, którzy lubią, ale jeszcze o tym nie wiedzą) na II edycję Soboty z Komiksem. W zeszłym roku furorę zrobił wannolot z przygód "Tytusa, Romka i A'Tomka". A co przygotowaliśmy dla Was tym razem? Oto szczegółowy program:

czytaj więcej

dodano: 17-09-19

Mądre Sowy rozpoczęły nowy rok szkolny

16 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym Warsztaty z Mądrą Sową. Do grona bibliotecznych warsztatowiczów dołączyło kilkanaście osób.

czytaj więcej

dodano: 13-09-19

Wystawa plenerowa przed biblioteką trwa

Przed biblioteką pojawiła się kolejna wystawa plenerowa. Tym razem jest to przegląd zdjęć zrobionych w Obornikach i okolicy w latach 1939-1945, a wyselekcjonowane w związku z 80. rocznicą wybuchy II wojny światowej 1939-2019.

czytaj więcej

dodano: 13-09-19

Podróże do granic, czyli rowerami przez Austarlię

W czwartek – 12 września, o podróżowaniu, Australii oraz zmaganiu się z własnymi słabościami w naszej bibliotece opowiadał podróżnik Robert Czerniak.

czytaj więcej

dodano: 12-09-19

Spotkania z regionalistami

Nasi młodzi adepci komiksu, czyli uczestnicy warsztatów rysowniczych, mieli wczoraj okazję spotkać się z regionalistami. Mateusz Klepka opowiadał o niezwykle ciekawym wydawnictwie jakim jest album "Powiatowe Miasto Oborniki 1925". Dzieci bardzo chętnie porównywały fotografie przedwojennych obornickich obiektów z ich obecnym wyglądem i przeznaczeniem. Kolejnym gościem był Andrzej Gintrowicz, redaktor obornickiego Repozytorium Cyfrowego Rzeki Czasu.

czytaj więcej