Aktualności

dodano: 20-06-16

Gitara i pióro

Chociaż gościło u nas wielu poetycko - muzycznych mistrzów, jednak ten koncert zapamiętamy długo. Wieczór 17 czerwca nastojem zaczarował słuchaczy - wiernych bywalców bibliotecznej, kameralnej sali, gdzie od czasu do czasu pojawiają się artyści wspaniali. Tomasz Górkiewicz koncertował, tworząc piękny nastrój i powód do radosnych uniesień publiczności a wszechstronność i dojrzały warsztat dawały dużą satysfakcję odbiorcom. Muzyka własna do wierszy znanych poetów a także ciekawe interpretacje innych autorów muzycznych, ujawniły wspaniałą osobowość artystyczną Naszego Gościa. Soczysta instrumentacja gitarowa połączona z bardzo wyrazistą narracją wokalną urzekała w interpretacjach Stachury, Kofty czy Cohena. Dla wielu z nas był to wieczór nostalgiczny, przesiąknięty muzycznymi wspomnieniami. Z niecierpliwością oczekiwać będziemy w Obornikach kolejnego spotkania z mistrzem nastroju - Górkiewiczem. Dziękujemy Panie Tomaszu !

czytaj więcej

dodano: 17-06-16

Koncert

Zapraszamy na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Tomasza Górkiewicza, do wierszy J. Tuwima, J. Kofty, E. Stachury. Koncert odbędzie się 17 czerwca o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 13-06-16

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

czytaj więcej

dodano: 10-06-16

Dni Obornik

czytaj więcej

dodano: 09-06-16

Biblioteczny Kącik Malucha

W czasie wczorajszych zajęć najmłodsi czytelnicy naszej biblioteki i ich rodzice poznali Papierowy Teatr Kamishibai. Dziękujemy za liczny udział w zajęciach i zainteresowanie tą nową formą. Minki dzieci mówiły, że się im podobało. Kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu.

czytaj więcej

dodano: 07-06-16

Podróże małe i duże z Łukaszem Wierzbickim

Dzisiaj odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie z Łukaszem Wierzbickim. Tym razem pisarz podzielił się z dziećmi opowieściami o tym jak został pisarzem. Opowiadał też o tym dlaczego warto podróżować. Dzieci poznały opowieść o Kazimierzu Nowaku i jego rowerowej podróży po Afryce, a także o parze małżeńskiej Halinie i Stachu, którzy w latach 30stych XX wieku wybrali się w podróż motorem do Chin. Uczestnicy spotkania wzięli tez udział w trzech inscenizacjach obrazujących przygody bohaterów książek Łukasza Wierzbickiego. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Biblioteka- miejsce spotkań realizowanego z Fundacją Instytut Badania i Rozwoju Aktywności Społecznej IBRAS. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 07-06-16

Franklin w bibliotece

Piątkowe spotkanie było prawdziwą gratką dla fanów książek o żółwiu Franklinie. Naszą bibliotekę odwiedził aktor Piotr Witoń, który wcielił się w rolę uroczego bohatera książek dla dzieci. Było dużo zabawy, zagadek i śmiechu. Mamy nadzieję, że spotkanie podobało się dzieciom i rodzicom.

czytaj więcej

dodano: 07-06-16

Kolejkowo

Stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa 4 i 5 czerwca wystawiła w naszej bibliotece kolejki. Były one świetną atrakcją dla najmłodszych mieszkańców i sympatyków kolei.

czytaj więcej

dodano: 30-05-16

Szanowni Czytelnicy

Uprzejmie informujemy, że w dniach 1-15 lipca 2016 Odział Dziecięcy będzie nieczynny z powodu kontroli księgozbioru. Nie będzie możliwości prolongaty i rezerwacji książek. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszą instytucją. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 30-05-16

Ruszają zapisy

Zapraszamy do udziału w Warsztatach z Mądrą Sową. Do Klubu przyjmujemy dzieci od lat 5. Zajęcia prowadzi pani Basia Zielińska. Mądre Sowy spotykają się 2 razy w miesiącu. Zapisu można dokonać telefoniczne 61 29 60 265 lub osobiście w naszej instytucji. Zapraszamy.

czytaj więcej