Aktualności

dodano: 21-11-18

Byk jak byk

W środę, 21 listopada, w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek - językoznawcą specjalizującym się w dziedzinie leksykologii i leksykografii, adiunktem w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pani Agnieszka w Obornikach pojawiła się jednak przede wszystkim jako autorka poczytnych książek dla dzieci.

czytaj więcej

dodano: 20-11-18

Zapraszamy - świąteczne lektury czekają

Zaledwie miesiąc i kilka dni dzieli nas od wyczekiwanych przez większość świąt. W tym czasie warto sięgnąć po książkę…

czytaj więcej

dodano: 20-11-18

Sowy o szkole i przyjaźni

W poniedziałek 19 listopada br. odbyły się kolejne Warsztaty z Mądrą Sową. Tym razem spotkanie poświęcone było kilku tematom.

czytaj więcej

dodano: 19-11-18

A u nas powstanie!

Dziś w naszej bibliotece uczniowie klas IV i V szkół podstawowych mieli okazję wysłuchać wykładu Magdaleny Podbylskiej autorki książki „A u nas powstanie!”.

czytaj więcej

dodano: 19-11-18

Niepodległej w 100-lecie wolności

19 listopada 2018 r. harcerze z zapalonymi pochodniami witali oborniczan zmierzających do biblioteki publicznej na wieczór poetycko-muzyczny przygotowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wieczór przygotowało Towarzystwo Literackie „Poetycki Wędrowiec”.

czytaj więcej

dodano: 16-11-18

Spotkanie z dr Markiem Rezlerem

W miniony wtorek, na specjalnej konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, zaprezentowano pierwsze egzemplarze „Encyklopedii Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”. Zaledwie dwa dni po tym wydarzeniu, 15 listopada br., Biblioteka Publiczna w Obornikach gościła jednego z autorów opracowania, dr Marka Rezlera. Historyk, który od ponad 40 lat zajmuje się tematem Powstania Wielkopolskiego, obszernie opowiadał o bohaterskim zrywie przytaczając zarówno fakty powszechnie znane, jak i liczne ciekawostki. Pisarz chętnie odpowiadał na pytania publiczności oraz podpisywał swoje książki. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 14-11-18

Niebieskie nuty

Od czasów bajki "Księżniczka i Żaba" wiadomo, że najlepiej na jazzie znają się krokodyle! Potwierdził to dzisiejszy koncert edukacyjny, podczas którego artyści z Agencji Artystycznej Art Bonsai wprowadzili dzieci w świat muzycznych improwizacji i niebieskich nut. Przedszkolaki miały też okazję bliżej przyjrzeć się takim instrumentom jak saksofon i pianino cyfrowe. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 14-11-18

Mamy i bobasy jesiennie

We wtorek 13 listopada tematem przewodnim "Warsztatów dla mamy i bobasa" były jesienne liście. Dziękujemy za wspólne twórcze działania.

czytaj więcej

dodano: 08-11-18

Nastrojowy koncert w bibliotece

Jesienna aura sprzyja nastrojowej muzyce. Wczoraj z krótkim recitalem wystąpił u nas Bruno Stieler - altowiolista, student V roku Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Repertuar, na który złożyły się utwory z rożnych epok, pokazał całą paletę możliwości altówki. Publiczności szczególnie spodobał się motyw z musicalu Skrzypek na dachu brawurowo zagrany przez młodego muzyka.

czytaj więcej

dodano: 06-11-18

Przedszkolaki uczciły 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Mazurek Dąbrowskiego, który wybrzmiał z kilkunastu małych gardeł rozpoczął uroczysty apel z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Dzieci z Zespołu Przedszkoli w Obornikach przygotowały wspaniały program składający się z wierszy i piosenek patriotycznych, a następnie przedstawiły go rodzicom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom.

czytaj więcej