Aktualności

dodano: 25-03-16

Pisanki wędrują...

Wielkie pisanki malowane przez uczniów SP 2 i SP 3 rozpoczęły wędrówkę po Obornikach. Można je znaleźć w kilku punktach naszego miasta.

czytaj więcej

dodano: 24-03-16

INFORMACJA

26 marca ( Wielka Sobota) biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 23-03-16

Wielkie malowanie

Fundacja Instytut Badania i Rozwoju Aktywności Społecznej w partnerstwie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Obornikach rozpoczęły realizacje projektu „Biblioteka- miejsce spotkań!”. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest aktywizacja społeczności lokalnej wokół biblioteki. Pierwszym wydarzeniem realizowanym w ramach projektu było Wielkie malowanie wielkanocnych jajek, które odbyło się 23 marca. Zaproszono na nie młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 w Obornikach. Wydarzenie było okazją do aktywnego i twórczego spędzenia czasu. Uczniowie pod okiem artysty Krzysztofa Zdanowskiego wykonali projekty i pomalowali dwumetrowe, drewniane pisanki, które ozdobią przestrzeń miasta przez kolejne dni.

czytaj więcej

dodano: 22-03-16

Zapraszamy

Wielkanoc tuż,tuż... Zapraszamy do zwiedzania wystawy stołów wielkanocnych. Być może będą one inspiracją do stworzenia własnego świątecznego stołu.

czytaj więcej

dodano: 21-03-16

Uganda

18 marca odbył się w naszej bibliotece wykład na temat Ugandy. Michał Kruszona podróżnik, dyrektor Muzeum Zamek Górków w Szamotułach zabrał zgromadzonych w bibliotece gości w podróż po tym kraju. Opowiadał o zwyczajach i tradycjach tam panujących. Ważną częścią spotkania była opowieść o przyrodzie Ugandy i życiu na misji. Michał Kruszona przyjechał do Obornik na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 17-03-16

Wielkanocne spotkanie z maluszkami

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie w ramach Programu Czytelniczego Maluch w świecie książki. Tym razem dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach dowiedziały się wiele na temat Wielkanocy. Nie zabrakło pracy plastycznej. Własnoręcznie klejone, ogromne pisanki maluszki zabrały do żłobka. Dziękujemy za miły prezent. Życzymy Wesołych Świąt Dyrekcji i Pracownikom Żłobka, a także dzieciom i rodzicom. Pozdrawiamy

czytaj więcej

dodano: 16-03-16

Światowy Dzień Poezji

21 marca przypada Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec spotkali się w bibliotece, na warsztatowym spotkaniu.

czytaj więcej

dodano: 14-03-16

Uganda

W piątek 18 marca zapraszamy na wykład Michała Kruszony pt. Uganda. Wykład odbędzie się o godz. 17.00.

czytaj więcej

dodano: 11-03-16

Dziewczyny jak te kwiaty

10 marca w wypełnionej po brzegi sali Biblioteki Publicznej w Obornikach odbyło się koncert pt: Dziewczyny jak te kwiaty. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Kobiet. Wystąpili w nim znani obornickiej publiczności artyści Marcin Samolczyk i Witold Żuromski. Towarzyszyła im Magdalena Frąszczak. Koncert pełen był pięknych melodii. Artyści pokazali swój kunszt gry na gitarze, ale też na innych instrumentach takich jak klarnet, skrzypce, czy lelek. Marcin Samolczyk zabawiał publiczność anegdotami i żartami. Nie obyło się bez bisów, których domagali się goście koncertu. Występ na pewno na długo pozostanie w pamięci publiczności.

czytaj więcej