Aktualności

dodano: 17-09-18

Kulinarne podróże wirtualne

Było ciekawie, było inspirująco, było pysznie. Tak w skrócie można podsumować pierwsze spotkanie z blogerem, które odbyło się w miniony piątek, 14 września, w obornickiej bibliotece. Dominik Bloch, autor strony „Poznań na widelcu” zdradził przed nami kulisy tworzenia recenzji z wizyt w poznańskich restauracjach. Podpowiedział gdzie podają najlepszą kaczkę z pyzami, a gdzie wyborne pierogi. Pooglądaliśmy apetyczne zdjęcia, które trafiają na instagram oraz filmy, od których momentalnie można było poczuć się głodnym.

czytaj więcej

dodano: 12-09-18

Tydzień z polskim komiksem

Ma ponad 120 lat, wiernych fanów i stałe miejsce (nie tylko) w popkulturze. Komiks! To on będzie rządził w bibliotece publicznej przez najbliższy tydzień (od 17 do 22 września). Zapraszamy na lekcje biblioteczne, otwarte wykłady, komiksową panoramę Obornik, podróże wannolotem i komiksowe nowości dla małych, średnich i dużych. A na deser - sobota z komiksem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

czytaj więcej

dodano: 12-09-18

Sobota z komiksem

Sobota z komiksem (22 września) będzie zwieńczeniem pierwszego komiksowego tygodnia w obornickiej bibliotece publicznej. Dzieci w wieku 9-11 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalna rysowniczkę Agatę Matraś (liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na otwarte spotkanie z Witoldem Tkaczykiem poświęcone komiksowi historycznemu. Na najmłodszych będą czekały rysowanki, gry planszowe i prawdziwy wannolot. Wszystko na tle nieco odmienionej panoramy Obornik. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 12-09-18

Bobasy powróciły po wakacjach

Za nami pierwsze jesienne warsztaty dla mamy i bobasa.

czytaj więcej

dodano: 04-09-18

"Poznań na widelcu"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Dominikiem Blochem, autorem bloga "Poznań na widelcu". 14 września (piątek), o godz. 18.00, nasi czytelnicy będą mogli dowiedzieć się jak powstaje strona internetowa o bardzo apetycznej tematyce. Przyjrzymy się także kulinarnej mapie Poznania. Uwaga! Lepiej nie przychodźcie na to spotkanie głodni.

czytaj więcej

dodano: 11-09-18

Narodowe Czytanie 2018: „Przedwiośnie”

Idea Narodowego Czytania zainicjowana w 2012 roku zyskuje coraz szersze grono entuzjastów, nabiera rozmachu, a nierzadko przybiera oryginalne formy promocji i realizacji. Biblioteka publiczna już po raz szósty przyłączyła się do akcji proponując swoim czytelnikom oraz wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Obornik, głośne czytanie najpiękniejszych fragmentów obowiązującej w danym roku lektury. Tym razem było to „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

czytaj więcej

dodano: 24-08-18

Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2018

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku lekturą jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. W bibliotece publicznej w Obornikach czytamy tradycyjnie w przeddzień kulminacji akcji, czyli 7 września (piątek). Zapraszamy od godziny 17.00.

czytaj więcej

dodano: 27-08-18

Okolicznościowa pieczęć na Narodowe Czytanie

Już jest! Okolicznościowa pieczęć, która służy do składania pamiątkowego stempla na egzemplarzach "Przedwiośnia", właśnie dotarła do naszej biblioteki. Na Narodowe Czytanie, 7 września, koniecznie przynieście własne książki do pamiątkowego ostemplowania. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 03-09-18

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła…

Jak żegnać wakacje, to z przytupem. W ostatnie sierpniowe popołudnie okolice ulicy Kopernika wypełniły się dźwiękami wygrywanymi przez Obornicką Orkiestrę Dętą pod batutą Krzysztofa Warguły. Goszczenie tych wspaniałych muzyków na tarasie biblioteki publicznej powoli staje staje się tradycją, która przyciąga coraz liczniejszą publiczność. Klasyczne marsze przeplatały się utworami muzyki popularnej takimi jak „Zacznij od Bacha” czy „Sway”, a wszystko z wdziękiem i wprawą zapowiadała pani Sylwia Fiołek.

czytaj więcej

dodano: 30-08-18

Książki, kawa, plaża

Po wakacyjnej przerwie Dyskusyjny Klub Książki wznowił swoją działalność. Aby pozostać w letnim nastroju, spotkanie odbyło się na bibliotecznej plaży, która jeszcze tylko przez kilka dni będzie do dyspozycji naszych czytelników. Książka Ewy Winnickiej pt. "Angole" wzbudziła wiele emocji, a dyskusja toczyła się wokół losów polskiej emigracji na Wyspach Brytyjskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury (i kawy) na kolejne spotkania DKK.

czytaj więcej