Aktualności

dodano: 14-08-18

Zapraszamy na koncert

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 31 sierpnia (piątek) na tarasie przed biblioteką. Od 17.00 czekamy na najmłodszych z animacjami, a o 18.00 rozpocznie się literacko-muzyczna uczta dla wszystkich. Wstęp wolny. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 28-08-18

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

28 sierpnia przypada Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. To świetna okazja by zapowiedzieć TYDZIEŃ Z POLSKIM KOMIKSEM, który organizujemy w bibliotece we wrześniu. Będą m.in. bliższe spotkania z Kajko i Kokoszem oraz warsztaty z profesjonalną ilustratorką i rysowniczką Agatą Matraś. Nasza wypożyczalnia wzbogaci się też o nowe, wspaniałe komiksy dla młodszych i starszych czytelników. Szczegóły wkrótce.

czytaj więcej

dodano: 01-08-18

74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie

„W dzień wybuchu Powstania, jeśli się nie mylę, to chyba też było tak ładnie jak dzisiaj, słonecznie. I tak około piątej patrzyłam się przez okno, a na ulicy przed moim oknem stał chłopak, młody chłopak, niespecjalnie wysoki, i miał opaskę biało-czerwoną. (…) Puchłam wręcz z dumy." (źródło: www.1944.pl)

czytaj więcej

dodano: 27-07-18

2018 Rok Zbigniewa Herberta

W sobotę, 28 lipca 2018 roku minie dwadzieścia lat od śmierci Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o wyjątkowym znaczeniu jego twórczości, ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta.

czytaj więcej

dodano: 24-07-18

Będzie się działo!

Już po raz drugi biblioteka skutecznie aplikowała o środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Udało nam się pozyskać niemal 20 000 zł (w tym 14 924 zł z MKiDN oraz 4 976 zł ze środków Gminy Oborniki) na działania animujące czytelnictwo w bibliotekach publicznych. Co to oznacza dla mieszkańców Obornik i okolic?

czytaj więcej

dodano: 23-07-18

Letnie nowości w bibliotece

Co można robić gdy żar leje się z nieba i lepiej nie wychodzić z domu? A co, gdy dla odmiany pada deszcz i nie mamy ochoty wyściubiać nosa za drzwi? Wiadomo! W bibliotece czeka na Was wysyp letnich nowości - zapraszamy serdecznie.

czytaj więcej

dodano: 06-07-18

Plaża w bibliotece

Plaża w samym środku miasta? Takie rzeczy tylko u nas! Niezależnie od pogody, w bibliotece ZAWSZE możecie zanurzyć się... w lekturze. Leżaki i książki czekają. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 02-07-18

Zabierz książkę na wakacje...

W lipcu i sierpniu biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 03-07-18

Rękodzielnicze fascynacje Bartosza Krzewiny

Sezon ogórkowy? Nie w bibliotece! Wakacyjne lektury znikają z regałów, za to w holu pojawiła się nowa wystawa. Od minionego piątku można u nas podziwiać 77 prac 15-letniego Bartosza Krzewiny. Bartosz pochodzi z Rożnowa i jest wszechstronnie uzdolniony: wypala portrety w drewnie, wyszywa, gra na gitarze, jeździ konno, a ponadto interesuje się naukami ścisłymi. Na koncie ma pierwsze sukcesy, m.in. dwukrotne zdobycie pierwszego miejsca w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej. Wernisaż, który odbył się 29 czerwca w bibliotece, zainaugurował jego pierwszą wystawę. Zachęcamy do oglądania.

czytaj więcej

dodano: 29-06-18

Biblioteka IDOLEM

W maju Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach została nominowana w konkursie IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych w kategorii: Placówka Kultury w województwie wielkopolskim. Po zakończeniu głosowania okazało się, że obornicka biblioteka zajęła w tym konkursie pierwsze miejsce. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 22 czerwca br. podczas konferencji „Poznań - miasto przyjazne dla niewidomych w ramach REHA for the Blind in Poland”. W wydarzeniu, które miało miejsce w poznańskim Centrum Konferencyjnym Kochtex, uczestniczył dyrektor biblioteki Mateusz Klepka oraz radny Marek Lemański.

czytaj więcej