Aktualności

dodano: 09-06-18

Dni Obornik w bibliotece

W ramach nadchodzących Dni Obornik zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń, a część z nich odbędzie się w bibliotece publicznej. Oto szczegółowy harmonogram:

czytaj więcej

dodano: 15-06-18

Krasnoludki witały lato w bibliotece

W piątkowy poranek razem z grupą Krasnoludki z Przedszkolna nr 4 w Obornikach witaliśmy najpiękniejszą porę roku, czyli lato. Dzieci wysłuchały opowiadań, wierszy i bajek związanych przede wszystkim z wakacjami.

czytaj więcej

dodano: 15-06-18

Tylko we Lwowi

12 czerwca w bibliotece publicznej uczestnicy majowych warsztatów fotograficznych do Lwowa poprowadzonych przez Piotra Zarównego zaprezentowali wykonane przez siebie zdjęcia. Usłyszeliśmy ciekawe historie związane z fotografowanymi miejscami. Były też rozmowy o tym wielokulturowym mieście i jego magicznym klimacie. Fotograficzną twórczość Piotra Zarównego można śledzić na stronie, do której link znajduje się poniżej:

czytaj więcej

dodano: 14-06-18

Szkraby znowu w bibliotece

Czerwcowe Warsztaty dla mamy i bobasa rozpoczęły się od powitania najmilszej pory roku wierszem Jana Brzechwy pod wszystko mówiącym tytułem „Przyjście lata”. Później maluszki przy pomocy rodziców poznawały kryjące się w melodiach rytmy.

czytaj więcej

dodano: 14-06-18

Wielki powrót Ciotki Klotki

13 czerwca bibliotekę publiczną odwiedziła niezwykle kolorowa i błyszcząca postać. Była to Ewa Chotomska, czyli słynna Ciotka Klotka z dziecięcego programu „TIK-TAK”. Pani Ewa jest pisarką i scenarzystką, a także współzałożycielką dziecięcego zespołu „Fasolki”. W swoim dorobku ma setki piosenek i wierszy, które wybrzmiewały w takich audycjach telewizyjnych jak: „Domowe przedszkole”, „Młynek”, „Jedyneczka”. Uczestnicy spotkania oprócz wspólnej zabawy przy przebojach: „Mydło lubi zabawę”, czy „Myję zęby”, mieli też okazję wziąć udział w quizach – zgadywankach.

czytaj więcej

dodano: 12-06-18

Napisali o nas!

Miło nam poinformować, że plebiscyt na Super Czytelnika wykroczył poza mury obornickiej biblioteki. W najnowszym numerze ogólnopolskiego miesięcznika "Biblioteka Publiczna" ukazał się obszerny artykuł na temat tej akcji, a kilka tygodni temu opisano ją na łamach "Panoramy wielkopolskiej kultury". Być może inne biblioteki wykorzystają nasz pomysł na docenienie czytelników i zmotywowanie ich do częstszych odwiedzin... W Obornikach sprawdził się rewelacyjnie, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

czytaj więcej

dodano: 12-06-18

Zaczarowane Przedszkole w magicznym miejscu - bibliotece

12 czerwca odwiedziła nas grupa przedszkolaków, które o książkach wiedziały już całkiem sporo, ale biblioteka wciąż miała przed nimi kilka tajemnic. Mamy nadzieję, że po dzisiejszej wizycie to się zmieniło... Dziękujemy za miłe spotkanie i bardzo aktywny udział w zajęciach wprowadzających w świat czytelnictwa.

czytaj więcej

dodano: 12-06-18

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

12 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Bookcrossing, który od wielu lat funkcjonuje w bibliotece publicznej, ma na celu promocję czytelnictwa. Jeżeli macie w domu niepotrzebne książki, przynieście je do nas i zostawcie na specjalnych bookcrossingowych półkach - w ten sposób podarujecie im drugie życie i dacie szansę na znalezienie nowego właściciela.

czytaj więcej

dodano: 11-06-18

Zapraszamy na prezentację zdjęć

Wszystkich miłośników fotografii, i nie tylko, zapraszamy jutro tj. 12 czerwca, na prezentację zdjęć wykonanych przez uczestników wyjazdu na warsztaty fotograficzne do Lwowa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 07-06-18

Cała Polska czyta dzieciom

Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom już po raz 17. zainicjowała ogólnopolski tydzień czytania najmłodszym. Biblioteka publiczna od wielu lat przyłącza się do tej szlachetnej akcji zapraszając uczniów obornickich szkół na spotkania, których główną osnową jest głośna lektura. Motywem przewodnim tegorocznej edycji były najpopularniejsze baśnie i legendy polskie. Tuwimowska „Lokomotywa” przez cztery dni (od 4 do 7 czerwca) zabierała dzieci w metaforyczną podróż do Warszawy, Krakowa i Poznania gdzie miały okazję spotkać m.in. Warsa i Sawę, Złotą Kaczkę, Smoka Wawelskiego i Poznańskie Koziołki. Wszystko po to, by najmłodsi „mieli wyobraźnię” jak głoszą słowa piosenki promującej całą akcję.

czytaj więcej