Aktualności

dodano: 12-01-18

Garstka Azji w bibliotece

11 stycznia br. w bibliotece odbył się wernisaż wystawy fotografii Jerzego Molińskiego „Kambodża, Wietnam”. W nastrój wędrówki po Półwyspie Indochińskim wprowadziła zwiedzających woń aromatycznych kadzideł, a degustacja oryginalnej azjatyckiej herbaty pozwoliła na posmakowanie atmosfery tych odległych zakątków świata. Goście przybyli do biblioteki mieli okazję wysłuchać malowniczych opowieści o krajach uwiecznionych na zdjęciach, a także porozmawiać z uczestnikami azjatyckiej wyprawy. Te kilkadziesiąt fotografii nie pokazuje zabytków – to „życie, to garstka z kilku tysięcy moich zdjęć przywiezionych z Azji południowo-wschodniej” - pisze o swojej wystawie sam autor. Ekspozycję można oglądać w holu biblioteki do końca stycznia. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 12-01-18

Koncert odwołany

Wszystkich, którzy wybierali się na dzisiejszy koncert uczniów Aliny Forysiak "Daję Ci Panie moje granie i śpiewanie" z przykrością informujemy, że wydarzenie zostało odwołane z przyczyn niezależnych od organizatorów.

czytaj więcej

dodano: 11-01-18

Krasnoludki są na świecie

Uwielbiamy gdy do naszej biblioteki przychodzi Żłobek! Styczniowe spotkanie w ramach programu czytelniczego "Maluch w świecie książki" poświęcone było krasnoludkom. Po wysłuchaniu opowieści Pani Basi Zielińskiej o tym, co się dzieje w domach gdy ich mieszkańcy wychodzą lub śpią, dzieci zgodnie przyznały, że skrzaty naprawdę istnieją. Utwierdziły ich w tym przekonaniu bajki o Królewnie Śnieżce, o Sierotce Marysi, a także o nieco zapomnianym krasnalu Hałabale. Maluchy, z pomocą Cioć, zaśpiewały bardzo znaną piosenkę "My jesteśmy krasnoludki", a następnie wykleiły piękne ubranka dla bajkowych bohaterów. PS. Z radością zauważamy, że nasi najmłodsi bywalcy czuja się w bibliotece coraz pewniej.

czytaj więcej

dodano: 08-01-18

Zapraszamy na wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Jerzego Molińskiego "Kambodża, Wietnam", który odbędzie się 11 stycznia 2018 r. (czwartek) o godzinie 18.00 w siedzibie biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 04-01-18

SUPER CZYTELNIK ZIMY 2018

Miło nam poinformować, że już od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy plebiscyt na najbardziej aktywnego bywalca biblioteki. Pierwsza edycja akcji SUPER CZYTELNIK skierowana jest do osób korzystających z wypożyczalni DLA DZIECI i potrwa do 16 marca. W skrócie: zainteresowani czytelnicy otrzymają specjalne albumy do zbierania stempelków. Za każde wypożyczenie książek (i ich zwrot w terminie) oraz inne aktywności (np. napisanie krótkiej recenzji) czytelnik otrzyma określoną ilość stempli. Na tych, którzy uzbierają ich najwięcej czekają NAGRODY, a także tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Super Czytelnika Zimy 2018 - ich wręczenie odbędzie się na uroczystej gali pod koniec marca. Zapraszamy do zabawy! PS. Szczegóły w bibliotece, w Oddziale Dziecięcym.

czytaj więcej

dodano: 02-01-18

Nowy Rok - nowa akcja w bibliotece

Witamy naszych Czytelników w Nowym Roku! Zaczynamy od akcji jakiej jeszcze u nas nie było... niebawem wszystko się wyjaśni. A tymczasem zapraszamy do wypożyczania - chętnie pomożemy w realizacji postanowienia pt. "W 2018 roku przeczytam więcej książek."

czytaj więcej

dodano: 28-12-17

Wyzwanie czytelnicze na 2018 rok

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. A początek stycznia to najlepszy czas na nowe postanowienia. Może tym razem warto do nich dopisać wyzwanie czytelnicze? Razem z czasopismem "Biblioteka w szkole" proponujemy tzw. challenge polegający na przeczytaniu w 2018 roku książek wg. klucza wskazanego na powyższym plakacie*. Szczególnie polecamy realizację punktów dotyczących przeczytania pozycji "poleconej w bibliotece" oraz "wypożyczonej z biblioteki". Do dzieła! * W naszej instytucji można zrobić zdjęcie listy wyzwań, lub ściągnąć ją ze strony bibliotekawszkole.pl

czytaj więcej

dodano: 20-12-17

Stworzyli planety dla Małego Księcia

20 grudnia gościliśmy w bibliotece Gimnazjum nr 1 im. UNICEF w Obornikach na nietypowej lekcji bibliotecznej z wykorzystaniem gier planszowych. Tym razem, uczniowie klasy II a mieli okazję zmierzyć się z grą inspirowaną powieścią Antoina de Saint-Exupery pt. "Mały Książę". Gimnazjaliści dzielnie tworzyli planety dla książkowego bohatera starając się unikać baobabów i wulkanów. Jak zwykle przy tego typu spotkaniach były i emocje, i taktyczne kalkulacje, i nieco powtórki z lektury, ale przede wszystkim - mnóstwo dobrej zabawy. Bardzo dziękujemy Pani Beacie Busz z gimnazjalnej biblioteki za życzliwe przyjęcie, a uczniom oraz pani wychowawczyni za pełne zaangażowania uczestnictwo w zajęciach.

czytaj więcej

dodano: 19-12-17

Mądre Sowy gotowe do Świąt

Teraz wiedzą już (prawie) wszystko na temat Bożego Narodzenia i mogą spokojnie czekać na pierwszą gwiazdkę. Kto? Nasze Mądre Sowy oczywiście! Na wczorajszych warsztatach dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o grudniu, o zimie, która przyjdzie lada dzień oraz o polskich tradycjach świątecznych. Wiedzą już dlaczego nie można zbytnio przeszkadzać mamie gdy ta przygotowuje 12 wigilijnych dań i co się stanie, gdy Gwiazdor nie będzie zadowolony z wyników kilkumiesięcznych obserwacji... Była powtórka z kolęd i wierszyków, a także drobne, słodkie upominki. Święta tuż, tuż...

czytaj więcej