Aktualności

dodano: 04-04-18

Zapraszamy na galę

Dla kogo piątek 13-ego okaże się bardzo szczęśliwym dniem? Na czyje półki trafią statuetki Super Czytelnika? Kto napisał najwięcej recenzji, i która okazała się najlepsza? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już wkrótce. Zapraszamy WSZYSTKICH uczestników naszej akcji (nieważne czy udało się zdobyć 4 stempelki czy ponad 100) na uroczysty finał plebiscytu (13 kwietnia, godz. 17:00). Weźcie ze sobą rodziców, rodzeństwo i przyjaciół - niech głośno was oklaskują. PS. Stroje wieczorowe nie są obowiązkowe, aczkolwiek mile widziane:-)

czytaj więcej

dodano: 29-03-18

Życzenia

czytaj więcej

dodano: 26-03-18

AKCJA: POWSTANIE

100. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego to niepowtarzalna okazja do przeprowadzenia społecznej akcji gromadzenia pamiątek powstańczych przechowywanych w rodzinnych zbiorach i instytucjach. Zapraszamy każdego, kto posiada archiwalia (zdjęcia, listy, dokumenty, przedmioty) związane z genezą, przebiegiem, uczestnikami i następstwami powstania wielkopolskiego.

czytaj więcej

dodano: 28-03-18

Wielkanocna wystwa

Wszystkich poszukujących inspiracji na kolorowe, wielkanocne dekoracje, zachęcamy do odwiedzenia biblioteki. Trwa u nas okolicznościowa wystawa. W poniedziałkowy poranek świąteczne stroiki podziwiały przedszkolaki z obornickiego Zespołu Przedszkoli, a dziś - uczniowie klasy IV d ze Szkoły Podstawowej nr 2. Trzeba podkreślić, że wielkanocne ozdoby wykonały własnoręcznie dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym (przy niewielkiej tylko pomocy nauczycielek i rodziców;-) Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 27-03-18

Wielkanoc w Mądrej Sowie

Pisanki, baranki i śmigus-dyngus, czyli zwyczaje wielkanocne były tematem przewodnim poniedziałkowego spotkania dzieci z Klubu Mądrej Sowy. Dodatkową i smaczną atrakcję stanowiły słodkie upominki, które Sowy dostały od "Zajączka". Efekty wczorajszych zajęć w postaci wielkanocnych kolorowanek wykonanych przez dzieci można obejrzeć w bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 26-03-18

Gonić marzenia

Dwie gitary. Dwa mikrofony. Dużo serdeczności. Z tak prostych składników udało się stworzyć niezwykły muzyczny wieczór w bibliotece. 23 marca br. Antoni Żuromski oraz Michał Siekierski zabrali licznie zgromadzoną publiczność na wiosenną wędrówkę ze śpiewem na ustach. Od piosenki „Gonić marzenia”, która stanowiła credo spotkania, poprzez nostalgiczne brzmienia „Modlitwy taternika”, aż do szlagieru „Gdybym miał gitarę...” obaj panowie czarowali słowem i dźwiękiem. Koncertowi towarzyszyły wspomnienia oraz radość, że ludzie, których dawniej łączyło to samo miejsce pracy, mogą znów się spotkać, a nawet wspólnie pośpiewać.

czytaj więcej

dodano: 20-03-18

Wiosenno-wielkanocna "Bajeczka"

Przedszkolaki z obornickiej „Bajeczki” kolejny raz odwiedziły bibliotekę. Tym razem dzieci uczestniczyły w wiosenno-wielkanocnym spotkaniu przedświątecznym. Monika Hancyk i Basia Zielińska przeniosły maluchy w świat kolorowych pisanek, skocznych zajączków i pierwszych zwiastunów nadchodzącej pory roku. Dzieci symbolicznie przegoniły zimę i pożegnały ciepłe czapeczki i szaliki. W wiosennych zajęciach udział wzięły wszystkie przedszkolne grupy czyli: Gumisie, Krasnale, Muminki, Pinokio, Puchatki, Smerfy i Zajączki.

czytaj więcej

dodano: 19-03-18

„Echo z dna serca…”

„Echo z dna serca...” Poezja  Leopolda Staffa - taki temat realizowała młodzież podczas dziesiątego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Finał odbył się 16 marca 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki. Młodzi recytatorzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych - w pierwszej uczniowie klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjaliści, w drugiej młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu przystąpiło 28 uczestników, a oceniało ich jury w składzie: Barbara Zielińska, Małgorzata Dobra, Ewa Klimasek.

czytaj więcej

dodano: 15-03-18

Zapraszamy na koncert

Na dobry początek wiosny zapraszamy na spotkanie z piosenką turystyczną "Na włóczęgę już wyruszyć pora...". Koncert odbędzie się 23 marca 2018 r. (piątek) o godzinie 18:00. Goście: Michał Siekierski i Antoni Żuromski.

czytaj więcej