Biblioteka czynna: poniedziałek - piątek 900 - 1800 | sobota - 1300 (w lipcu i sierpniu w soboty nieczynne)

Aktualności

dodano: 25-08-16

Zapisy do Klubu Mądra Sowa

Trwają zapisy do Klubu Mądra Sowa. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy. Zapisu można dokonać telefonicznie (61-29-60-265) lub osobiście w naszej bibliotece. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu. Są przeznaczone dla dzieci od piątego roku życia, a tradycyjnie prowadzi je pani Basia Zielińska.

czytaj więcej

dodano: 24-08-16

Zapraszamy do udziału w konkursie

Zapraszamy do udziału w konkursie Obornicka Legenda.

czytaj więcej

dodano: 25-07-16

KONIEC INWENTURY

Oddział dla dorosłych wznowi wypożyczanie książek od 27 lipca (środa). Zakończyła się inwentaryzacja księgozbioru. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 29-06-16

INFORMACJA

W lipcu i w sierpniu w soboty biblioteka będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj więcej

dodano: 29-06-16

Spotkanie autorskie

Sala obornickiej Biblioteki Publicznej nie raz już w tym roku była zbyt mała, aby pomieścić wszystkich odwiedzających. Tym razem gościliśmy w Obornikach postać szczególną - podróżnika, odkrywcę, eksploratora świata nieznanego, reportera – samego Jacka Pałkiewicza ! Dla zgromadzonego grona słuchaczy dwugodzinna opowieść naszego Gościa stanowiła ucztę szczególną. Trudno znaleźć miejsce na mapie świata, o którym nie wspomniałby Pan Jacek. Prosty język przekazu oraz bardzo szeroki horyzont opisu zjawisk dawał dużo satysfakcji słuchaczom. Człowiek, który nazywa sprawy po imieniu, nie koloryzuje i równocześnie zaraża pasją poznawania świata rzeczywistego, zaszczepił automatyczny odruch potrzeby sięgnięcia po książki, których jest autorem w ilości ponad dwudziestu tytułów. Relacje z ekstremalnych podróży w warunkach temperatur od poniżej – 50 st.C do ponad +50st.C, wśród jadowitych węży i niezliczonych zagrożeń natury, w absolutnym odcięciu od współczesnej cywilizacji, dawały obraz wspaniałego człowieka zdeterminowanego pasją poznania i silnego charakterem. Spotkanie oprócz opowiadań ubarwione było mnóstwem zdjęć z wielu światowych wypraw. W słowach pożegnania wielokrotnie padały z Jego strony życzenia, aby spełniać się w swoich pasjach i marzeniach. Dziękujemy Panie Jacku ! Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki i zostało sfinansowane przez Instytut Książki.

czytaj więcej

dodano: 29-06-16

Z muzyką na wakacje

24 czerwca odbył się koncert uczniów Aliny Forysiak pt. „Z muzyką na wakacje”. Koncert ten stał się tradycyjnym punktem czerwcowych spotkań w bibliotece. Uczniowie pani Aliny prezentują swoje umiejętności nabyte podczas ostatniego roku nauki gry na instrumentach.

czytaj więcej

dodano: 29-06-16

INFORMACJA

czytaj więcej

dodano: 27-06-16

Niedziela ze smakiem

Nasza biblioteka miała przyjemność uczestniczyć we wczorajszej Niedzieli ze smakiem. W ramach projektu Biblioteka - miejsce spotkań, realizowanego z Fundacją IBRAS przeprowadzone zostały warsztaty decoupage. Każdy odwiedzający nasze stoisko mógł stworzyć własną, wyjątkową zakładkę. Zajęcia prowadziła Kinga Rakowska. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też tablica Poezja ze smakiem. Odwiedzający czytali i podziwiali talent naszych poetów: Marii Kogut, Jolanty Staniszewskiej, Barbary Zielińskiej i Henryka Wojtysiaka. Poeci pięknie opisali nasze lokalne kawiarnie, smaczne miejsca i potrawy. Pani Basia Zielińska wręczyła wiersze Karolowi Okrasie, który był goście specjalnym Niedzieli ze smakiem. Dziękujemy Organizatorom za możliwość uczestniczenia w Dniach Obornik. A wszystkich odwiedzających nasze stoisko serdecznie pozdrawiamy.

czytaj więcej

dodano: 24-06-16

Niedziela ze smakiem

Nasza biblioteka weźmie udział w Niedzieli ze smakiem. Na specjalnie przygotowanym stoisku będzie można zrobić piękne zakładki techniką decoupage. Zapraszamy w godzinach: 10.30- 15.00.

czytaj więcej