Aktualności

dodano: 14-11-17

Ojczyźnie naszej śpiewamy

10 listopada odbyła się w naszej instytucji wieczornica o charakterze patriotycznym. Na program złożyły się wiersze, ale przede wszystkim pieśni, które wraz z wykonawcami śpiewała publiczność. Wieczór muzyczno-poetycki przygotowało Towarzystwo Literackie - Poetycki Wędrowiec". Wiersze czytali: Barbara Zielińska, Henryk Wojtysiak, Aleksandra Ziółkowska, Bartosz Barszcz i Janek Góra. Pieśni śpiewali: Jolanta Staniszewska, Alicja Jastrząbek i Tomasz Misterski.

czytaj więcej

dodano: 09-11-17

Popołudnie z grami planszowymi w bibliotece

Mogłoby się wydawać, że w dobie informatyzacji i gier komputerowych, tradycyjne "planszówki" zostały zepchnięte w niebyt. O tym, że tak nie jest przekonały się dzieci, które zdecydowały się spędzić wczorajsze popołudnie w bibliotece. "Zaginiona księga baśni", czyli gra inspirowana twórczością braci Grimm, dostarczyła naszym małym czytelnikom wielu emocji. Niektórzy spróbowali swoich sił grając także w "Wielką wyprawę Asterixa", a jeszcze inni wybrali się na tradycyjne "Grzybobranie". Bardzo dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne spotkania przy grach planszowych w bibliotecznej czytelni.

czytaj więcej

dodano: 07-11-17

Ojczyźnie naszej śpiewamy - zapraszamy na koncert

Serdecznie zapraszamy do biblioteki na koncert z okazji zbliżajacego się Święta Niepodległości. Już w najbliższy piątek, 10 listopada, o godzinie 18.00 będzie okazja do wysłuchania wierszy zadedykowanych Ojczyźnie, a także do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

czytaj więcej

dodano: 07-11-17

Listopadowe warsztaty z Madrą Sową

Trochę jesiennie i trochę patriotycznie - tak można podsumować warsztaty z Mądra Sową, które odbyły się 6 listopada br. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o symbolach narodowych, o niektórych wydarzeniach z historii Polski, a także o naszej małej ojczyźnie - Obornikach. Nie zabrakło wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz prac plastycznych związanych z tematem zajęć. Jak zwykle dziękujemy za zaangażowanie i uczestnictwo w naszych warsztatach.

czytaj więcej

dodano: 03-11-17

Zapraszamy na popołudnie z grami planszowymi

Serdecznie zapraszamy cale rodziny na popołudnie z grami planszowymi. Już w najbliższą środę, 8 listopada, o godzinie 16.00 wybierzemy się na poszukiwanie "Zaginionej księgi baśni". Emocji z pewnością nie zabraknie. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy pod nr telefonu 61 29 60 265.

czytaj więcej

dodano: 25-10-17

Zapraszamy na promocję książki

Dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy prof. dr hab. Andrzej Marek Wyrwa i Burmistrz Obornik Tomasz Szrama serdecznie zapraszają na promocję książki "RADZIM Gród i Wieś nad Wartą". Promocja odbędzie się 17 listopada 2017 r. o godzinie 12.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach. W czasie promocji będzie możliwość zakupienia publikacji w cenie 55 zł.

czytaj więcej

dodano: 25-10-17

Arktyka okiem kobiety - spotkanie autorskie z Ewą Grewling

Pierwsze polskie zimowe wejście na Newtontoppen miało miejsce w 1997 roku (zdobywcy to W. Moskal, W. Jazdon, T. Schramm, A. Śmiały). 15 lat później, Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska oraz Ewa Grewling, którą mieliśmy okazję gościć 23 października br., powtórzyły ten wyczyn. Podczas spotkania w obornickiej bibliotece, Ewa Grewling podzieliła się wspomnieniami i wrażeniami ze swojej niezwykłej wyprawy na Spitsbergen, a opowieść zilustrowała pięknymi zdjęciami.

czytaj więcej

dodano: 24-10-17

Zapraszamy na wystawę

Informujemy, że do 10 listopada br. w holu Biblioteki Publicznej można oglądać wystawę poświęconą jubileuszowi 40 lat istnienia chóru Cantilena. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

czytaj więcej

dodano: 24-10-17

Warsztaty z Mądrą Sową

"Nitka babiego lata smutkiem oplata" - taki tytuł nosiło wczorajsze spotkanie w ramach bibliotecznych warsztatów z Mądrą Sową. Na przekór tej nazwie oraz pogodzie za oknem, w naszej czytelni wcale nie było smutno. Dzieci podążały za nitką babiego lata do lasu i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, m.in. o zwierzętach, które przygotowują się na nadejście zimy, a prace plastyczne wykonane przez nasze "Sówki" skutecznie rozproszyły szarugę październikowego popołudnia.

czytaj więcej

dodano: 23-10-17

Co nam zostało z tamtych lat...?

Jak mieli okazję przekonać się uczestnicy koncertu o takim właśnie tytule, który odbył się w bibliotece w miniony czwartek - zostało nam bardzo wiele. Wykonawcy, czyli Bogdan Chołdrych (akordeon), Bernard Stieler (skrzypce) oraz Antoni Żuromski (śpiew, gitara) porwali licznie zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewania piosenek z czasów młodości swoich rodziców i dziadków, z czasów gdy śpiewało się częściej w domu, na rodzinnych uroczystościach, wyjazdach, spotkaniach towarzyskich itd. Wieczór był nostalgiczny i pełen wspomnień, ale towarzyszyła mu energia, którą daje obcowanie z dobrą, bliską sercu muzyką.

czytaj więcej