Aktualności

dodano: 05-03-18

Niezwykły „Obserwator”

3 marca br. w Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych niezwykłego artysty Dominika Dąbkiewicza. Jego prace wzbudzają podziw i emocje u niemal każdej osoby, która miała okazję się z nimi zetknąć. Nie inaczej było podczas sobotniego wernisażu. Wśród niemal stu osób uczestniczących w imprezie byli nie tylko przyjaciele i rodzina artysty, ale także przedstawiciele lokalnych instytucji państwowych i samorządowych, m.in. Wicestarosta Obornicki pan Andrzej Okpisz oraz dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury pan Adam Krasicki. Na ręce Dominika przekazano też specjalny list gratulacyjny od burmistrza Tomasza Szramy. Jedna z najbliższych przyjaciółek artysty i współorganizatorka wystawy pani dr Magdalena Roszak, podczas wernisażu powiedziała: „Dominik, dziękuję Ci, za to co robisz i za to że masz odwagę dzielić się tym ze światem”.

czytaj więcej

dodano: 01-03-18

Tandemem przez Azję

9 marca br. (piątek), o godz. 18:00, w bibliotece odbędzie się spotkanie z podróżnikami Karoliną i Aleksandrem Klają "Tandemem przez Azję". Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 20-02-18

Ferie z książką

W drugim tygodniu ferii pani Basia Zielińska czyta dzieciom inspirujące historie, opowiada wspaniałe bajki i śpiewa piosenki. Nasi najmłodsi czytelnicy mają także okazję sami wykonać prace plastyczne związane z usłyszanymi opowieściami. Czytanie na dywanie to świetny pomysł na zimowe wolne przedpołudnie. Zapraszamy jeszcze w czwartek, na godzinę 11.00. PS. A w zakładce "Kalendarz" można zapoznać się z harmonogramem bibliotecznych wydarzeń na marzec.

czytaj więcej

dodano: 15-02-18

No to gramy!

W pierwszym tygodniu ferii zimowych zaproponowaliśmy naszym młodym czytelnikom spotkania przy grach planszowych. W czytelni dla dzieci można było rozegrać emocjonującą partię warcabów, pograć w tradycyjnego "Chińczyka", a także w „Zaginioną Księgę Baśni”, „Wielką wyprawę Asterixa” i „Jaki zniknął zwierz?”. Furorę zrobiła niepozorna "planszówka" pt. „Przygoda z Derezyniarzem”, którą otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Nadwarciańska Kolej Drezynowa oraz bajkowe kalambury. Bardzo się cieszymy, że tylu czytelników skorzystało z naszego zaproszenia. Gdyby ktoś jeszcze miał ochotę spróbować swoich sił na planszy, jutro ostatnia szansa. Gramy od 11 do 12. A w przyszły wtorek i czwartek pani Basia Zielińska będzie czytać dzieciom na dywanie - nie możecie tego przegapić!

czytaj więcej

dodano: 14-02-18

Zapraszamy na wernisaż

Od 3 do 16 marca w bibliotece będzie można oglądać prace Dominika Dąbkiewicza. Na wernisaż wystawy zatytułowanej "Obserwator" zapraszamy w sobotę, 3 marca, o godzinie 16.00.

czytaj więcej

dodano: 12-02-18

Ballada o Wysockim wybrzmiała w bibliotece

"Wolniej konie... ballada o Włodzimierzu Wysockim" - taki tytuł nosił kolejny wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec, który odbył się 9 lutego w gościnnych murach Biblioteki Publicznej. W pięknych dekoracjach, w sali wypełnionej po brzegi wiernymi bywalcami oraz zaproszonymi gośćmi, wybrzmiały strofy niepokornej poezji rosyjskiego barda. Odpowiedni nastrój stworzyły pieśni, dumki, romanse; uzupełnienie stanowiły ciekawostki z życia aktora, pieśniarza, autora tekstów. Wieczór przygotowano z okazji 80-tych urodzin Wołodii. Wystąpili: Maria Kogut, Alicja Jastrząbek, Zofia Pytel-Król, Barbara Zielińska, Aleksandra Ziółkowska, Henryk Wojtysiak, Czesław Karolczak, Bartosz Barszcz.

czytaj więcej

dodano: 09-02-18

Uwaga! Konkurs!

W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zachęcamy mieszkańców województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie pisarskim na opowiadanie, którego tłem będą wydarzenia lub postacie związane z Powstaniem Wielkopolskim. Żeby wziąć udział w konkursie nie trzeba mieć doświadczenia pisarskiego.

czytaj więcej

dodano: 08-02-18

Dzieci recenzje piszą (lub rysują)

Dokładnie miesiąc temu zaczęliśmy plebiscyt na "Super Czytelnika Zimy 2018". Punkty przyznajemy głównie za wypożyczenia i terminowe zwroty książek, ale nie brakuje czytelników, którzy starają się o bonusy przynosząc recenzje. Jak widać na zdjęciach, tablica jest już wypełniona po brzegi, ale i tak czekamy na więcej (zawsze można ustawić dodatkowe sztalugi). Wszystkie prace uważnie czytamy - niektórzy piszą sami, innym pomagają rodzice, a najmłodsi, niepiśmienni uczestnicy zabawy mogą po prostu zilustrować swoje wrażenia po lekturze. Aktywność naszych czytelników pozytywnie nas zaskoczyła - jest to miód na nasze biblioteczne serca (słodszy nawet od pączków;-) Dziękujemy! PS. Przypominamy, że akcja trwa do 16 marca.

czytaj więcej

dodano: 06-02-18

"Tam, na Starym Rynku stoi Ratusz stary..." , czyli Mądre Sowy "zwiedzały" Poznań

Na zajęciach, które odbyły się 5 lutego dzieci z Klubu Mądrej Sowy odbyły literacko-artystyczną podróż do Poznania. Zajrzały na Stary Rynek gdzie obejrzały popisy koziołków na ratuszowej wieży (usłyszały również legendę o ich pochodzeniu), podziwiały pomnik Bamberki oraz zabytkowe kamienice. Zwiedzały plac im. Adama Mickiewicza, okolice Opery, ogród zoologiczny, Palmiarnię i wiele innych ciekawych miejsc. Przy okazji dzieci mogły sprawdzić swoją znajomość gwary poznańskiej - okazało się, że nikt nie miał problemu z rozszyfrowaniem szneki z glancem, uff. Na kolejne zajęcia zapraszamy 26 lutego - tym razem Klubowicze udadzą się aż do Krakowa.

czytaj więcej

dodano: 06-02-18

Ferie w bibliotece

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na ferie zimowe.

czytaj więcej