Biblioteka czynna: poniedziałek - piątek 900 - 1800 | sobota - 1300 (w lipcu i sierpniu w soboty nieczynne)

Aktualności

dodano: 13-06-16

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

czytaj więcej

dodano: 10-06-16

Dni Obornik

czytaj więcej

dodano: 09-06-16

Biblioteczny Kącik Malucha

W czasie wczorajszych zajęć najmłodsi czytelnicy naszej biblioteki i ich rodzice poznali Papierowy Teatr Kamishibai. Dziękujemy za liczny udział w zajęciach i zainteresowanie tą nową formą. Minki dzieci mówiły, że się im podobało. Kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu.

czytaj więcej

dodano: 07-06-16

Podróże małe i duże z Łukaszem Wierzbickim

Dzisiaj odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie z Łukaszem Wierzbickim. Tym razem pisarz podzielił się z dziećmi opowieściami o tym jak został pisarzem. Opowiadał też o tym dlaczego warto podróżować. Dzieci poznały opowieść o Kazimierzu Nowaku i jego rowerowej podróży po Afryce, a także o parze małżeńskiej Halinie i Stachu, którzy w latach 30stych XX wieku wybrali się w podróż motorem do Chin. Uczestnicy spotkania wzięli tez udział w trzech inscenizacjach obrazujących przygody bohaterów książek Łukasza Wierzbickiego. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Biblioteka- miejsce spotkań realizowanego z Fundacją Instytut Badania i Rozwoju Aktywności Społecznej IBRAS. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 07-06-16

Franklin w bibliotece

Piątkowe spotkanie było prawdziwą gratką dla fanów książek o żółwiu Franklinie. Naszą bibliotekę odwiedził aktor Piotr Witoń, który wcielił się w rolę uroczego bohatera książek dla dzieci. Było dużo zabawy, zagadek i śmiechu. Mamy nadzieję, że spotkanie podobało się dzieciom i rodzicom.

czytaj więcej

dodano: 07-06-16

Kolejkowo

Stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa 4 i 5 czerwca wystawiła w naszej bibliotece kolejki. Były one świetną atrakcją dla najmłodszych mieszkańców i sympatyków kolei.

czytaj więcej

dodano: 30-05-16

Szanowni Czytelnicy

Uprzejmie informujemy, że w dniach 1-15 lipca 2016 Odział Dziecięcy będzie nieczynny z powodu kontroli księgozbioru. Nie będzie możliwości prolongaty i rezerwacji książek. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszą instytucją. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 30-05-16

Ruszają zapisy

Zapraszamy do udziału w Warsztatach z Mądrą Sową. Do Klubu przyjmujemy dzieci od lat 5. Zajęcia prowadzi pani Basia Zielińska. Mądre Sowy spotykają się 2 razy w miesiącu. Zapisu można dokonać telefoniczne 61 29 60 265 lub osobiście w naszej instytucji. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 25-05-16

Franklin w bibliotece

Już niedługo naszą bibliotekę odwiedzi.... Franklin. Zapraszamy na spotkanie z aktorem Piotrem Witoniem, który wcieli się w postać żółwia Franklina, uwielbianego przez najmłodszych czytelników. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca o godz. 16.00 Zapraszamy dzieci z Rodzicami.

czytaj więcej

dodano: 25-05-16

Pofrunęły Mądre Sowy

23 maja odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie uczestników Warsztatów z Mądrą Sową. Tematem zajęć był zbliżający się Dzień Mamy. Dzieci słuchały piosenek i wierszy. Rozmawiały z panią Basią o swoich mamach. Mądre Sówki w ramach zajęć plastycznych przygotowały też prezenty - niespodzianki dla swoich mam. Dziękujemy dzieciom za uczestnictwo w warsztatach życzymy Wam i Waszym rodzinom bezpiecznych i pięknych wakacji. Dziękujemy tegorocznej maturzystce Monice Irackiej, która bardzo pomagała pani Basi w prowadzeniu zajęć. Do zobaczenia we wrześniu A tymczasem pani Marta zaprasza do biblioteki po książki.

czytaj więcej