Aktualności

dodano: 18-09-17

Kino w bibliotece

Kolejny piątkowy wieczór kinowy w bibliotece za nami. Tym razem w ramach projektu Przystanek Biblioteka Publiczna w Obornikach odbyły się dwa seanse - jeden dla młodszej, a drugi dla trochę starszej publiczności. Dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że atmosfera spotkań przypadła naszym widzom do gustu. Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia z cyklu Przystanek Biblioteka. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 12-09-17

Kino w bibliotece

Zapraszamy na kolejne seanse filmowe w bibliotece. Tym razem propozycja dla młodzieży oraz dla dorosłych. Już w najbliższy piątek, tj. 15 września br. o godzinie 18.00 wyświetlimy film pt. "Był sobie pies", natomiast o godzinie 20.00 film pt. "Zaginiona dziewczyna". Spotkania odbywają się w ramach projektu Przystanek Biblioteka Publiczna w Obornikach. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 09-09-17

Kino w bibliotece

Wczoraj wieczorem w naszej bibliotece pięćdziesięcioosobowa grupa widzów obejrzała film Walta Disneya Vaiana: Skarb oceanu. Projekcja była możliwa dzięki projektowi Przystanek Biblioteka Publiczna w Obornikach, który realizujemy w naszej instytucji. Dziękujemy czytelnikom i mieszkańcom miasta, że zechcieli spędzić z nami piątkowy wieczór. Mamy nadzieję, że film podobał się nie tylko najmłodszym. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 07-09-17

NARODOWE CZYTANIE- pamiątkowy stempel

Po Narodowym Czytaniu pozostały już tylko wspomnienia, ale też pamiątkowa pieczęć, którą można otrzymać w naszej bibliotece. Wystarczy odwiedzić naszą instytucje ze swoim egzemplarzem Wesela- Stanisława Wyspiańskiego.

czytaj więcej

dodano: 07-09-17

W moim ogrodzie

6 września w Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Zarzeckiego pt. W moim ogrodzie. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w ogrodzie państwa Zarzeckich w Parkowie oraz tuż za płotem. Zdjęcia przedstawiają piękno otaczającej nas przyrody w czterech porach roku. Na wystawie można oglądać różnorodne fotografie kwiatów, owadów, ptaków, a nawet płazów . O ich wyjątkowości świadczy technika makro, dzięki której zostały wykonane. Wernisaż uświetnił występ członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec. (Barbara Zielińska, Henryk Wojtysiak i Alicja Jastrząbek). Zapraszamy do oglądania.

czytaj więcej

dodano: 04-09-17

Kino w bibliotece

W ramach projektu Przystanek Biblioteka Publiczna w Obornikach zapraszamy czytelników i mieszkańców naszego miasta do kina. W naszej instytucji odbędą się trzy seanse filmowe (dla dzieci, młodzieży i dorosłych). Pierwszą propozycje kierujemy do dzieci, ale nie tylko... Zapraszamy całe rodziny. 8 września o godz. 18.00 zostanie wyświetlony film animowany Walta Disneya Vaiana: Skarb oceanu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 04-09-17

NARODOWE CZYTANIE 2017

117 lat temu, 20 listopada, dwór Włodzimierza Tetmajera w Bronowicach Małych rozświetlił blask. Odbywało się w nim wesele siostry jego żony – Jadwigi Mikołajczyk z krakowskim poetą Lucjanem Rydlem.

czytaj więcej

dodano: 28-08-17

Spotkanie DKK

Zapraszamy na sierpniowe spotkanie DKK. Środa 30.08 godz. 16.30

czytaj więcej

dodano: 28-08-17

NARODOWE CZYTANIE

Zapraszamy czytelników i mieszkańców naszego miasta przed budynek biblioteki 1 września o godz. 17.00. Bierzemy udział w akcji Narodowe Czytanie.

czytaj więcej

dodano: 25-07-17

ACADEMICA

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna publikacji naukowych

czytaj więcej