Aktualności

dodano: 09-10-17

Lekcja biblioteczna dla SP nr 4

W chłodny październikowy poranek, 9 października, zawitały do nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. Uczniowie klasy III c wraz z opiekunkami - Magdaleną Hartel oraz Katarzyną Siwicką- Jóźwiak, dowiedzieli się czym jest japoński papierowy teatr Kamishibai oraz z zainteresowaniem wysłuchali przedstawionej za jego pomocą "Legendy o Skarbniku". Dziękujemy za miłe odwiedziny oraz aktywny udział w przygotowanej przez nas lekcji.

czytaj więcej

dodano: 09-10-17

Podróże z biblioteką, czyli spotkanie autorskie z Michałem Kruszoną

6 października br. odbyło się kolejne spotkanie autorskie z cyklu "Podróże z biblioteką". Tym razem gościliśmy Michała Kruszonę, który opowiadał o "Huculszczyźnie - Karpackiej Atlantydzie".

czytaj więcej

dodano: 06-10-17

Inwentura w Rożnowie

W dniach 9.10-16.10 filia naszej biblioteki w Rożnowie będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 05-10-17

Podróże z biblioteką

Zapraszamy do biblioteki na spotkanie autorskie z Michałem Kruszoną "Huculszczyzna - Karpacka Atlantyda", które odbędzie się 6 października br. o godzinie 18. Wydarzenie odbędzie się ramach projektu Przystanek - Biblioteka Publiczna w Obornikach. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 05-10-17

Spotkania autorskie z Rafałem Grzenią

4 października 2017 w bibliotece odbyły się dwa spotkania autorskie z Rafałem Grzenią - literaturoznawcą, krytykiem literackim, pisarzem, członkiem kolektywu dziennikarskiego Dziennikarze Wędrowni. Rafał Grzenia od ponad dekady podróżuje po Bliskim Wschodzie; jest też autorem książki "Sura" będącej owocem kilkukrotnych wypraw (wraz z fotografem Maciejem Moskwą) do rewolucyjnej Syrii na początku 2013 roku oraz dwóch wizyt na turecko-syryjskim pograniczu w marcu i październiku 2014 roku.

czytaj więcej

dodano: 28-09-17

Lekcja biblioteczna - John Dewey School

W czwartkowy poranek gościliśmy uczniów John Dewey School wraz z wychowawczyniami - Anitą Zarówną oraz Małgorzatą Jankowską. Uczniowie klasy I i II zostali zapoznani z bajką pt. "Kicia Kocia w bibliotece", a potem chętnie odpowiadali na pytania dotyczące wysłuchanej lektury. Ponadto, dzieci miały okazję poznać książki z serii "Czytam sobie", specjalnie przeznaczone do treningu czytania, oraz przespacerować się wśród bibliotecznych regałów. Bardzo dziękujemy za miłe odwiedziny!

czytaj więcej

dodano: 26-09-17

Warsztaty z Mądrą Sową

25 września br. odbyły się pierwsze w roku szkolnym 2017/2018 warsztaty z Mądrą Sową pt. "Przyszedł wrzesień, a z nim jesień". Jak wskazuje tytuł spotkania, warsztaty poświęcone były przede wszystkim obecnej porze roku, choć nie zabrakło wzmianki o niedawnej akcji "Sprzątanie Świata" oraz o nadchodzącym Dniu Chłopaka. Wszystkie Sowy były bardzo dzielne i mamy nadzieję, że z równym entuzjazmem będą uczestniczyć w kolejnych spotkaniach.

czytaj więcej

dodano: 26-09-17

"Krasnale" w bibliotece

W pochmurny jesienny poranek naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 "Słoneczny Świat" - grupa "Krasnale". Przedszkolaki najpierw dowiedziały się czym jest biblioteka i co, poza wypożyczaniem książek, można w niej robić. Pomocna okazała się bajka o przygodach Kici Koci, której przedszkolaki wysłuchały z wielkim zainteresowaniem. Na koniec nasi mali goście mieli okazję przespacerować się wśród regałów z książkami i zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza. Bardzo dziękujemy za miłe odwiedziny!

czytaj więcej

dodano: 25-09-17

Życie cudem jest - wieczór poetycko-muzyczny Henryka Wojtysiaka

Dnia 22 września 2017 roku odbył się wieczór poetycko – muzyczny promujący piąty tomik wierszy „Życie cudem jest”, autorstwa Henryka Wojtysiaka. Scenografię wieczoru stanowiły manekiny, wytwarzając aureolę tajemnicy, wprowadzając jednocześnie widza w stan zdziwienia. Trzeba przyznać, że pomysł autora był niecodzienny.

czytaj więcej

dodano: 21-09-17

Życie cudem jest

Zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny promujący nowy tomik poezji Henryka Wojtysiaka. Wieczór będzie też okazją do świętowania 15-lecia pracy twórczej naszego regionalnego poety. Piątek: 22.09.2017 godz. 18.00

czytaj więcej