Aktualności

dodano: 14-04-17

Krzysztof Petek w naszej bibliotece

12 kwietnia naszą bibliotekę odwiedził Krzysztof Petek dziennikarz,detektyw, instruktor survivalu, organizator wypraw, adept kung-fu, ale też twórca znanych i popularnych książek przygodowych dla młodzieży. Nasz gość zabrał uczestników spotkania w podróż do Rumunii, Ameryki Południowej i na Syberię. Zdjęcia z wypraw były niezwykłą atrakcją, dzięki której uczniowie odkryli piękno tych miejsc. Krzysztof Petek opowiedział o przygotowaniach do wyprawy, wplatając w swoją opowieść liczne ciekawostki, wiadomości i anegdoty. Autor podkreślał jak ważna jest nauka języków, która otwiera przed człowiekiem cały świat. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Przystanek biblioteka. Zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 13-04-17

Wielkanocne spotkanie z Maluszkami

O pięknych świętach Wielkiej Nocy rozmawiałyśmy dzisiaj z dziećmi ze Żłobka Miejskiego w Obornikach. Nie zabrakło wspólnego czytania, śpiewania piosenek i pracy plastycznej. Dziękujemy za udział w zajęciach.

czytaj więcej

dodano: 13-04-17

Rumunia: podróż w poszukiwaniu diabła

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Michałem Kruszoną, które odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18.00 w sali biblioteki. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 13-04-17

Przystanek biblioteka

Nasza biblioteka rozpoczęła realizację projektu Przystanek- Biblioteka Publiczna w Obornikach. Projekt realizowany jest w ramach programu Partnerstwo dla książki (ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury). W ramach projektu na naszych czytelników i mieszkańców Obornik czekają liczne atrakcje. Będą to różnorodne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Chcemy przedstawić najmłodszym świat teatru i pokazać jego związek z literaturą. Dla młodzieży przygotowujemy warsztaty związane z grami planszowymi inspirowanymi znanymi dziełami literackimi. Nie zabraknie też spotkań autorskich z podróżnikami. Zaprosimy też mieszkańców do udziału w wieczorach poetycko-muzycznych, warsztatach \"poezjowania\", czyli tworzenia poezji, a także w projekcjach filmowych (kino letnie). Informacje o bieżących wydarzeniach można znaleźć na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych, a także w prasie lokalnej. Zapraszamy do biblioteki. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 11-04-17

Informacja

W Wielką Sobotę (15.042017) biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 11-04-17

Wielkanocne ozdoby

Zapraszamy do oglądania pokonkursowej wystawy ozdób świątecznych. Autorami prac są dzieci z Zaczarowanego Przedszkola i Akademii Wiedzy i Zabawy. Pomysłodawczynią konkursu jest Marlena Foetke.

czytaj więcej

dodano: 10-04-17

Poezjowanie

Jednym z punktów zadania \"Przystanek - Biblioteka Publiczna w Obornikach\" realizowanego w ramach Programu Partnerstwo dla książki były zajęcia z poezjoterapii , które nazwano przenośnie \"poezjowaniem\". Jak wiadomo, poezjoterapia przyczynia się do rozwoju wyobraźni i pozwala uwierzyć we własne możliwości. Mieli okazję przekonać się o tym uczestnicy spotkania, którzy z pojedynczych wyrazów, wyciętych z gazet, układali poetyckie teksty i złote myśli. Warsztaty przypadły wszystkim do gustu. Na pewno je powtórzymy. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 07-04-17

Spotkanie autorskie

6 kwietnia naszą bibliotekę odwiedziła Zofia Stanecka, autorka książek dla dzieci. Najbardziej znaną bohaterką, stworzoną przez pisarkę, jest Basia. Książki z przygodami tej kilkuletniej dziewczynki są jednymi z najchętniej wypożyczanych. W spotkaniu autorskim wzięły udział dzieci z przedszkola nr 4 Bajka w Obornikach, które chętnie słuchały fragmentów opowieści o Basi i jej rodzinie. Zofia Stanecka w przystępny sposób opowiedziała też przedszkolakom, w jaki sposób powstaje książka, od pomysłu autora aż do pojawienia się książki w księgarni, czy bibliotece. Pisarka podkreślała też jak ważna w pracy autora jest wyobraźnia i jak przy jej pomocy można tworzyć piękne opowieści, ale też ilustracje. Na koniec spotkania dzieci zamieniły się w małych ilustratorów.

czytaj więcej

dodano: 04-04-17

Stoły wielkanocne

Zapraszamy do zwiedzania wystawy stołów wielkanocnych. Ciekawe aranżacje stworzyły uczennice Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu.

czytaj więcej

dodano: 04-04-17

Papierowy Teatr Kamishibai

Bajeczka w bibliotece to program czytelniczy, który realizowaliśmy w ramach współpracy biblioteki z Przedszkolem nr 1 Bajeczka w Obornikach. Wczoraj i dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia z przedszkolakami. Dzieci poznały Papierowy Teatr Kamishibai. Dziękujemy paniom nauczycielkom i dzieciom za owocną współpracę i miłe chwile, które spędziliśmy wspólnie w bibliotece. Mamy nadzieję, że to początek przygody z naszą instytucją.

czytaj więcej