Aktualności

dodano: 06-04-16

Zapraszamy młodzież do wspólpracy.

SZUKAMY MŁODZIEŻY, KTÓRA CHCE AKTYWNIE DZIAŁAĆ I TWÓRCZO SIĘ REALIZOWAĆ Szukamy zapaleńców robienia graffiti, osób lubiących pisać scenariusze, robić filmy, zdjęcia, chcących zobaczyć „od kuchni” jak wygląda realizacja projektu społecznego. Kompletujemy zespół młodzieży, która chce się zaangażować w realizacje projektu „BIBLIOTEKA – MIEJSCE SPOTKAŃ”. Celem projektu jest aktywizacja społeczności lokalnej wokół biblioteki i zbudowanie zespołu młodych, aktywnych i kreatywnych osób, które chcą współtworzyć działania realizowane w ramach projektu. Chcemy zgromadzić zespół 12 uczniów i uczennic, którzy w twórczy sposób pomogą nam zorganizować wydarzenia dla społeczności lokalnej. Zainteresowanych wydarzeniem zapraszamy na SPOTKANIE INFORMACYJNE, które odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 11.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki. Każda osoba która weźmie udział w projekcie jako członek/członkini zespołu EDUKATORNI otrzyma od Fundacji zaświadczenie o udziale w projekcie i dyplom wolontariusza.

czytaj więcej

dodano: 06-04-16

Wystawa prac malarskich Bernadety Bubacz

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki można oglądać wystawę malarstwa Bernadety Bubacz. Bernadeta Bubacz urodziła się na Kujawach , tam spędziła dzieciństwo i wczesną młodość. Obecnie mieszka w Świerkówkach. Malarstwem zajmuje się amatorsko od około 15 lat. Odkryła, że stało się ono jej życiową pasją i sposobem na wyrażanie emocji, a także odskocznią od codzienności. Inspirację dla obrazów B. Bubacz stanowi przyroda i ludzie. Najczęściej maluje portrety, akty i pejzaże, ale próbuje także malować abstrakcje. Ostatnio zainteresowała ją tematyka sakralna. Techniki, jakimi się posługuje to olej i sucha pastel. W 2008 r. wystawiła swoje prace w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki, a w 2015 r. w Bibliotece w Ryczywole.

czytaj więcej

dodano: 05-04-16

Chludowska Mazelonka

Zapraszamy serdecznie na koncert. W naszej bibliotece wystąpi zespół Chludowska Mazelonka, prowadzony przez Alinę Forysiak. Koncert odbędzie się w 8.04 (piątek) o godz.18.00.

czytaj więcej

dodano: 05-04-16

Niemcy moja mała ojczyzna- drugi żywioł

Zapraszamy na spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Romanem Pankiewiczem. Spotkanie odbędzie się 11.04 (poniedziałek) o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 02-04-16

Dziękuję, Ci Boże, za piękny świat

1 kwietnia odbył się w naszej bibliotece wieczór poetycko-muzyczny promujący kolejny tomik poezji Barbary Zielińskiej. W wieczorze wystąpili członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Jolanta Staniszewska,Alicja Jastrząbek, Agnieszka Pawlak, Oliwia Kąkol, Henryk Wojtysiak. O oprawę muzyczną zadbali członkowie chóru Cantilena Tomasz Misterski z Marzeną Stroińską i Alicją Jastrząbek.

czytaj więcej

dodano: 25-03-16

Pisanki wędrują...

Wielkie pisanki malowane przez uczniów SP 2 i SP 3 rozpoczęły wędrówkę po Obornikach. Można je znaleźć w kilku punktach naszego miasta.

czytaj więcej

dodano: 24-03-16

INFORMACJA

26 marca ( Wielka Sobota) biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 23-03-16

Wielkie malowanie

Fundacja Instytut Badania i Rozwoju Aktywności Społecznej w partnerstwie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Obornikach rozpoczęły realizacje projektu „Biblioteka- miejsce spotkań!”. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest aktywizacja społeczności lokalnej wokół biblioteki. Pierwszym wydarzeniem realizowanym w ramach projektu było Wielkie malowanie wielkanocnych jajek, które odbyło się 23 marca. Zaproszono na nie młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 w Obornikach. Wydarzenie było okazją do aktywnego i twórczego spędzenia czasu. Uczniowie pod okiem artysty Krzysztofa Zdanowskiego wykonali projekty i pomalowali dwumetrowe, drewniane pisanki, które ozdobią przestrzeń miasta przez kolejne dni.

czytaj więcej

dodano: 22-03-16

Zapraszamy

Wielkanoc tuż,tuż... Zapraszamy do zwiedzania wystawy stołów wielkanocnych. Być może będą one inspiracją do stworzenia własnego świątecznego stołu.

czytaj więcej