Biblioteka czynna: poniedziałek - piątek 800 - 18 00 | sobota - 1500 (w lipcu i sierpniu w soboty nieczynne)

Aktualności

dodano: 18-01-16

Maluch w świecie książki

14 stycznia miało miejsce kolejne spotkanie z dziećmi ze Żłobka Miejskiego w Obornikach. Tym razem w zimowej scenerii panie bibliotekarki czytały dzieciom opowieści o bałwankach. Były też piosenki i wspólna zabawa w wyklejanie. Kolejne spotkanie odbędzie się w lutym.

czytaj więcej

dodano: 18-01-16

I MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD POEZJI KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO

Zespół Szkół w Kowanówku zorganizował 14 stycznia I Międzyszkolny Przegląd poezji księdza Jana Twardowskiego. W tym pięknym przedsięwzięciu, które odbyło się w kościele p.w. Świętego Józefa w Obornikach wzięły udział dzieci ze szkół powiatu. Nasza bibliotekę reprezentowała Barbara Zielińska, która czytała wiersze swojego autorstwa inspirowane postacią księdza Twardowskiego.

czytaj więcej

dodano: 07-01-16

Wystawa

Zapraszamy do zwiedzania wystawy, obrazującej projekty mebli Pracowni Architektonicznej Haase z Berlina. Projekty pochodzą z I połowy XX wieku. Ich właścicielem jest Przemysław Łukowiak.

czytaj więcej

dodano: 04-01-16

Zmiana terminu wieczoru poetycko-muzycznego Hej kolęda,kolęda

Wieczór poetycko muzyczny i wspólne śpiewanie kolęd w bibliotece odbędzie się 22 stycznia o godz. 18.00. Za zmianę terminu przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 23-12-15

INFORMACJA

31 grudnia biblioteka będzie czynna do godz. 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 21-12-15

INFORMACJA

24 grudnia biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 17-12-15

DKK świątecznie

16 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK. W świątecznej atmosferze , panie dyskutowały o książce Krzysztofa Vargi Czardasz z mangalicą. Niespodzianką były piękne aniołki, które dla klubowiczek przygotowała pani Stenia Kiwertz.

czytaj więcej

dodano: 17-12-15

Jasełka w bibliotece

Dwie szkoły w tym tygodniu wystawiły w sali naszej biblioteki Jasełka. Uczniowie Dewey School wystąpili dla swoich kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Natomiast uczniowie \"Obornickiej Dwójki\" zaprezentowali się przed przedszkolakami z Kolorowych Nutek.

czytaj więcej

dodano: 17-12-15

Biblioteka magiczne miejsce

Lekcje o tym tytule odbywały się w naszej bibliotece przez ostatnie trzy dni. Brały w nich udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Objezierzu. Panie bibliotekarki wprowadziły uczniów w świat książek i biblioteki. Koledzy ze starszych klas zwiedzali Izbę Regionalną. Spotkania odbyły się w ramach współpracy Biblioteki Publicznej w Obornikach z biblioteką szkolną w Objezierzu.

czytaj więcej