Aktualności

dodano: 10-03-17

Trudne sprawy polsko- ukraińskie : Wołyń.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Kresowe zaprasza na spotkanie z księdzem Tadeuszem Isakowiczem - Zalewskim, które odbędzie się 16 marca 2017 (czwartek) godz. 18.00 w naszej bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 08-03-17

Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w naszej instytucji w ramach projektu Przystanek biblioteka.

czytaj więcej

dodano: 08-03-17

Dzień Kobiet

W Dniu Kobiet wszystkim Paniom życzymy, aby Wasze plany - nawet te bardzo abstrakcyjne - udało się zrealizować. Życzymy Wam szczęścia - dzięki któremu te zamierzenia staną się realne. Zdrowia, które pomoże w ich realizacji, a także cudownych chwil z rodziną i przyjaciółmi, z którymi będziecie mogły dzielić radość ze swoich sukcesów. Życzymy też czasu, który pozwoli na czytanie ulubionych książek.

czytaj więcej

dodano: 01-03-17

Informacja

Z przykrością zawiadamiamy, że Pani Estera Kafka (z powodów osobistych) odwołała wykład- Spotkanie z kuchnią żydowską. Spotkanie odbędzie się w innym terminie. Przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 23-02-17

To już 10 lat!

W środowe popołudnie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki obchodzono 10-lecie istnienia Dyskusyjnego Klubu Książki. Każdy jubileusz, nawet mały, skłania do podsumowań i refleksji. 10 lat istnienia, 11 spotkań w ciągu roku ( klubowiczki spotykają się w ostatnią środę miesiąca) to w efekcie dało 110 spotkań, 110 przeczytanych i przedyskutowanych książek. Nie obyło się bez wspomnień, zdjęć, przypomnienia najciekawszych lektur. Książką 10-lecia został bezapelacyjnie „Cień wiatru” Carlosa Ruiza Zafona. Były także prezenty. Barbara Zielińska podarowała klubowiczkom zakładki, a firma TRYB piękne kubki reklamujące ich rękodzieło. Z pewnością kawa i herbata będą z nich smakowały wyśmienicie. Nie mogło zabraknąć tortu, który był smaczną atrakcją wieczoru. Czekamy na następne ciekawe książki, dyskusje i kolejne jubileusze!

czytaj więcej

dodano: 17-02-17

Tylko miłość się liczy

To tytuł wieczoru poetycko-muzycznego, który odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki, a którego bohaterami była młodzież obornickich gimnazjów. Miłość stanowi niewyczerpane źródło tematów dla poetów, pisarzy, malarzy, muzyków. Wspaniałe interpretacje wierszy oraz liryczne piosenki stworzyły niepowtarzalny klimat wieczoru.

czytaj więcej

dodano: 16-02-17

Biblioteczny Kącik Malucha

Lotta- to mała bohaterka stworzona przez pisarkę Astrid Lindgren. Dzieci biorące udział w naszym spotkaniu wysłuchały opowieści o tej rezolutnej pięciolatce. Na spotkaniu nie zabrakło też pobudzającej wyobraźnie zabawy z chusta animacyjną. Dziękujemy za udział w zajęciach.

czytaj więcej

dodano: 14-02-17

Karnawał z piosenką

Karnawał z piosenką- to tytuł wieczoru poetycko-muzycznego, który przygotowało Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec. Odbył się 10 lutego w naszej bibliotece. W wypełnionej po brzegi sali rozbrzmiewały najlepsze piosenki polskie i zagraniczne. Widzowie z przypiętymi kotylionami bawili się znakomicie. Gospodarzami wieczoru byli Barbara Zielińska i Henryk Wojtysiak,który wcielił się w rolę wodzireja. Wieczór prowadzono w oparciu o teksty piosenek, dzięki czemu powstał swoisty, wyjątkowy dialog. Prowadzący przypomnieli też ciekawostki związane z festiwalami piosenki jakie odbywały i odbywają się w Polsce. Wykonawcy wieczoru: Alicja Jastrząbek, Monika Bakowska, Natalia Łaszczewska, debiutująca Katarzyna Otto, Tomasz Misterski i Czesław Karolczak. Kotyliony wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Chrustowie pod opieką Violetty Borkowicz i Aliny Hoeft. Dziękujemy za udział w wieczorze, prosimy zapamiętać słowa: „Piosenka jest dobra na wszystko.”

czytaj więcej

dodano: 09-02-17

Zimowe ubrania

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie w ramach Programu Czytelniczego Maluch w świecie książki. o zimowych ubraniach i pogodzie opowiedziała dzieciom Barbara Zielińska. Był też czas na wyklejaną pracę plastyczną.

czytaj więcej

dodano: 08-02-17

Karnawał z piosenką

Zapraszamy serdecznie nie wieczór poetycko-muzyczny Karnawał z piosenką, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00.

czytaj więcej