Aktualności

dodano: 27-11-19

Spotkania z Robertem M. Wegnerem oraz z Anną Brzezińską

W listopadzie Biblioteka Publiczna w Obornikach rozpoczęła nowy cykl, w ramach którego gościmy pisarzy literatury fantasy. 19 listopada odbyło się spotkanie z Robertem M. Wegnerem - autorem "Opowieści z meekhańskiego pogranicza", sześciokrotnym laureatem Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Natomiast 26 listopada gościliśmy pierwszą damę polskiej fantastyki - Annę Brzezińską.

czytaj więcej

dodano: 26-11-19

Bobasy i misie w bibliotece

Dziś odbyły się kolejne „Warsztaty dla mamy i bobasa”.

czytaj więcej

dodano: 21-11-19

Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu.

Kraj, który wygląda jak z baśni z 1001 nocy. Kobiety i mężczyźni, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. Kontrakty przedmałżeńskie, do których warto wpisać sumę, którą dostanie żona za urodzenie każdego dziecka. No i wiekowy, bezdzietny sułtan, który niepodzielnie rządzi krajem od niemal 50 lat. 20 listopada mieliśmy niebywałą okazję przenieść się od jednego z najbogatszych krajów Zatoki Perskiej - Omanu. Naszym gościem była reporterka Agata Romaniuk, która w tym roku wydała swoją debiutancka książkę „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” (seria reporterska Wydawnictwa Poznańskiego).

czytaj więcej

dodano: 18-11-19

Sobota z Panem Kleksem

W ostatnią sobotę nasza biblioteka pękała w szwach, a to za sprawą czytelników, którzy całymi rodzinami przybyli na spotkanie z Panem Kleksem.

czytaj więcej

dodano: 18-11-19

Wieczór z Mickiewiczem

W miniony piątek – 15 listopada w Domu Kultury w Objezierzu odbył się koncert poetycko -muzyczny pt. „Wieczór z Mickiewiczem” przygotowany przez działające w naszej bibliotece Towarzystwo Literackie „Poetycki Wędrowiec”.

czytaj więcej

dodano: 13-11-19

140 lat linii kolejowej Poznań - Piła

W piątek, 8 listopada, w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się otwarcie wystawy „140 lat linii kolejowej Poznań – Piła” połączone z promocją albumu poświęconego historii tej trasy. Autorem wydawnictwa jest Krzysztof Springer, prezes Stowarzyszenia Nadwarciańska Kolej Drezynowa. Książka stanowi drugą część kolejowego tryptyku. Przypomnijmy, że pierwsza - „Pociągiem przez Szwajcarię Czarnkowską” miała swoją premierę w marcu tego roku.

czytaj więcej

dodano: 08-11-19

Spotkanie z Emilią Kiereś

Wczoraj w bibliotece odbyło się spotkanie z Emilią Kiereś - autorką książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczką, ilustratorką, redaktorką. Jej przygodowe powieści, pełne postaci oraz zdarzeń z pogranicza rzeczywistości i baśni, stanowią pretekst do odkrywania uniwersalnych prawd i ponadczasowych wartości. Książki "Łowy", "Brat", "Haczyk", "Rzeka", "Kwadrans" nawiązują do tradycji baśni i legend lub zaskakują wątkami detektywistycznymi.

czytaj więcej

dodano: 30-10-19

Edukacyjno - muzycznie w bibliotece

Kolejny koncert w wykonaniu artystów z Art Bonsai za nami. Tym razem nie była to podróż poza granice naszego kraju, tylko wyjątkowa podróż w czasie. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w tradycyjnym polskim weselu. Dowiedzieli się na czym polegały swaty, co zawierał kufer z wyprawą panny młodej i skąd wzięło się słowo oczepiny. Poza tym była okazja zatańczyć taniec ludowy i wysłuchać pięknych przyśpiewek przy akompaniamencie akordeonu.

czytaj więcej

dodano: 30-10-19

Jesienne warsztaty dla mam i bobasów

W ostatni wtorek miesiąca do biblioteki zawitała spora grupa młodych mam ze swoimi kreatywnymi dziećmi. Wszystko to za sprawą naszych warsztatów dla mam i bobasów, które odbyły się 29 października.

czytaj więcej

dodano: 29-10-19

Dookoła świata

W miniony piątek, 25 października, w Bibliotece Publicznej odbył się kolejny wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Tym razem artyści zabrali nas w podróż po różnych krajach świata prezentując charakterystyczne dla nich melodie i utwory poetyckie. Podczas niespełna godzinnego występu gościliśmy więc w Anglii, Ameryce, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Grecji oraz w Rosji.

czytaj więcej