Biblioteka czynna: poniedziałek - piątek 800 - 18 00 | sobota - 1500 (w lipcu i sierpniu w soboty nieczynne)

Aktualności

dodano: 19-11-15

Biblioteczny Kącik Malucha

O pieskach, kotkach i innych zwierzątkach to tytuł spotkania w Bibliotecznym Kąciku Malucha, które odbyło się 18 listopada. Przybyły na nie dzieci z opiekunami. Na kolejne spotkanie zapraszamy 9 grudnia o godz. 16.30.

czytaj więcej

dodano: 19-11-15

Warsztaty z Dewey School

Deszcz, wiatr i kałuże nie przeszkodziły dzieciom z Dewey School, które odwiedziły dzisiaj naszą bibliotekę. Tym razem rozmawialiśmy o Astrid Lindgren, Pippi Pończoszance, Dzieciach z Bulerbyn,ale tez o nowych szwedzkich książkach wydawanych przez wydawnictwo Zakamarki. Dzieciom szczególnie podobała się seria przygód Lassego i Mai.

czytaj więcej

dodano: 17-11-15

Wokół teatru

Wokół teatru to temat lekcji bibliotecznej, która odbyła się z okazji Roku Polskiego Teatru Publicznego. Wzięła w niej udział młodzież gimnazjalna z ZS Kowanówko

czytaj więcej

dodano: 14-11-15

Wieczór poetycko-muzyczny

Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna, tu każdy kwiat do nas się przyzna, źdźbło trawy najmniejsze podszepnie nam wiersze. Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna.

czytaj więcej

dodano: 10-11-15

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna

Zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Wieczór odbędzie się 13.11 o godz. 18.00. Wezmą w nim udział członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec i przedstawiciele chóru Cantilena.

czytaj więcej

dodano: 09-11-15

Jesienna piosenka

5 listopada w sali Biblioteki Publicznej w Obornikach odbył się koncert zatytułowany Jesienna piosenka. Wykonawcami byli artyści-muzycy: Bernard Stieler skrzypek i kompozytor znany w środowisku poznańskich muzyków, Bogdan Chołdrych, akordeonista, wokalista, bardzo muzykalny mieszkaniec Obornik. Utwory wybrał i przygotował Antoni Żuromski, śpiewał też większość piosenek, akompaniując na gitarze.

czytaj więcej

dodano: 04-11-15

Europraca

4 listopada odbył się w naszej bibliotece wykład pt. Europraca, który poprowadził Łukasz Piskorz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 04-11-15

Oblicza współczesnej Rosji

4 listopada odbył się w naszej bibliotece wykład pt.Oblicza współczesnej Rosji, który poprowadził Łukasz Piskorz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 03-11-15

Nasza Mała Biblioteka

„Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 7-9 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także z rodzicami. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od sześciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach podstawowych na Słowenii.Najważniejszym celem projektu „Nasza Mała Biblioteka” jest zainteresowanie uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej czytaniem książek. W projekcie biorą udział dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach (klasa III e z wychowawczynią Małgorzatą Matoszko- Zagrodzką) i John Dewey School w Obornikach (klasa II a i II b z wychowawczyniami Anitą Zarówną i Małgorzatą Jankowską).

czytaj więcej

dodano: 30-10-15

Bajki, baje bajeczki

26 października odbyło się kolejne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha . Tym rzem dzieci poznały bohaterów książek. Do zabawy włączyły się mamy i babcie, które chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Na małych uczestników czekała tez praca plastyczna. kolejne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha 18 listopada o godz. 16.30. Zapraszamy.

czytaj więcej