Biblioteka czynna: poniedziałek - piątek 800 - 18 00 | sobota - 1500 (w lipcu i sierpniu w soboty nieczynne)

Aktualności

dodano: 29-10-15

Jesienna piosenka

Zapraszamy na koncert pt: Jesienna piosenka w wykonaniu Bogdana Chołdrycha, Antoniego Żuromskiego i Bernarda Stielera. Koncert odbędzie się 5 listopada o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 29-10-15

Alkohol i co dalej?

29 października młodzież z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Obornikach wzięła udział w wykładzie Alkohol i co dalej?. Wykład poprowadziła Alicja Bezmienow.

czytaj więcej

dodano: 29-10-15

Dopalacze- kolekcjonowanie mocnych wrażeń

28 października odbył się wykład Dopalacze- kolekcjonowanie mocnych wrażeń. Spotkanie poprowadzili: Karolina Lorkowska z Centrum Profilaktyki Uzależnień w Rogoźnie i Aneta Stróżewska z Komisariatu Policji w Rogoźnie. W wykładzie wzięła udział młodzież z Gimnazjum nr 3 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 28-10-15

Pasowanie

Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Z tej okazji odwiedziły nas dzieci z ZS Kowanówko. Celem spotkania było pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej i zapoznanie najmłodszych z naszą biblioteką. To kolejna owocna inicjatywa, która wynika ze współpracy z Pracownikami ZS Kowanówko.

czytaj więcej

dodano: 23-10-15

Maluch w świecie książki

Program Czytelniczy Maluch w świecie książki nasza instytucja realizuje już trzeci rok. Polega on na comiesięcznych spotkaniach w bibliotece, w których uczestniczą dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach. Tematem pierwszego w tym roku spotkania była jesień i jej dary. Programy czytelnicze mają na celu zaznajomienie dziecka z książką i biblioteką od najmłodszych lat życia.

czytaj więcej

dodano: 19-10-15

Bioenergoterapeuta

15 października odbyło się spotkanie z bioenergoterapeutą Krzysztofem Malengowskim.

czytaj więcej

dodano: 19-10-15

Wernisaż

16 października odbył się w naszej bibliotece wernisaż. Swoje prace plastyczne zaprezentowali artyści- amatorzy: Wiesława Drożdż, Zygmunt Kaczmarek, Maria Kasperczak, Stanisław Kolanus, Elżbieta Piechowiak, Ewa Sundmann- Stroińska. Zapraszamy do zwiedzania.

czytaj więcej

dodano: 14-10-15

Dary jesiennego lasu

12 października odbyły się kolejne warsztaty w Klubie Mądra Sowa. tym razem tematem przewodnim spotkania była jesień.

czytaj więcej

dodano: 09-10-15

Spotkanie autorskie

8 października odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie autorskie. Tym razem naszą instytucje odwiedził Jan Hyjek pisarz, autor tekstów, kompozytor. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Gimnazjum nr 3 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 29-09-15

Biblioteczny Kącik Malucha

29 września odbyło się pierwsze, powakacyjne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Tym razem najmłodsi goście naszej biblioteki dowiedzieli się dlaczego liście zmieniają kolor, co ciekawego można robić jesienią, dlaczego warto odwiedzać bibliotekę. Mamy nadzieję, że dzieciom podobało się spotkanie. Na kolejne zapraszamy 26 października o godz. 16.30.

czytaj więcej