Aktualności

dodano: 29-06-16

INFORMACJA

W lipcu i w sierpniu w soboty biblioteka będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj więcej

dodano: 29-06-16

Spotkanie autorskie

Sala obornickiej Biblioteki Publicznej nie raz już w tym roku była zbyt mała, aby pomieścić wszystkich odwiedzających. Tym razem gościliśmy w Obornikach postać szczególną - podróżnika, odkrywcę, eksploratora świata nieznanego, reportera – samego Jacka Pałkiewicza ! Dla zgromadzonego grona słuchaczy dwugodzinna opowieść naszego Gościa stanowiła ucztę szczególną. Trudno znaleźć miejsce na mapie świata, o którym nie wspomniałby Pan Jacek. Prosty język przekazu oraz bardzo szeroki horyzont opisu zjawisk dawał dużo satysfakcji słuchaczom. Człowiek, który nazywa sprawy po imieniu, nie koloryzuje i równocześnie zaraża pasją poznawania świata rzeczywistego, zaszczepił automatyczny odruch potrzeby sięgnięcia po książki, których jest autorem w ilości ponad dwudziestu tytułów. Relacje z ekstremalnych podróży w warunkach temperatur od poniżej – 50 st.C do ponad +50st.C, wśród jadowitych węży i niezliczonych zagrożeń natury, w absolutnym odcięciu od współczesnej cywilizacji, dawały obraz wspaniałego człowieka zdeterminowanego pasją poznania i silnego charakterem. Spotkanie oprócz opowiadań ubarwione było mnóstwem zdjęć z wielu światowych wypraw. W słowach pożegnania wielokrotnie padały z Jego strony życzenia, aby spełniać się w swoich pasjach i marzeniach. Dziękujemy Panie Jacku ! Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki i zostało sfinansowane przez Instytut Książki.

czytaj więcej

dodano: 29-06-16

Z muzyką na wakacje

24 czerwca odbył się koncert uczniów Aliny Forysiak pt. „Z muzyką na wakacje”. Koncert ten stał się tradycyjnym punktem czerwcowych spotkań w bibliotece. Uczniowie pani Aliny prezentują swoje umiejętności nabyte podczas ostatniego roku nauki gry na instrumentach.

czytaj więcej

dodano: 29-06-16

INFORMACJA

czytaj więcej

dodano: 27-06-16

Niedziela ze smakiem

Nasza biblioteka miała przyjemność uczestniczyć we wczorajszej Niedzieli ze smakiem. W ramach projektu Biblioteka - miejsce spotkań, realizowanego z Fundacją IBRAS przeprowadzone zostały warsztaty decoupage. Każdy odwiedzający nasze stoisko mógł stworzyć własną, wyjątkową zakładkę. Zajęcia prowadziła Kinga Rakowska. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też tablica Poezja ze smakiem. Odwiedzający czytali i podziwiali talent naszych poetów: Marii Kogut, Jolanty Staniszewskiej, Barbary Zielińskiej i Henryka Wojtysiaka. Poeci pięknie opisali nasze lokalne kawiarnie, smaczne miejsca i potrawy. Pani Basia Zielińska wręczyła wiersze Karolowi Okrasie, który był goście specjalnym Niedzieli ze smakiem. Dziękujemy Organizatorom za możliwość uczestniczenia w Dniach Obornik. A wszystkich odwiedzających nasze stoisko serdecznie pozdrawiamy.

czytaj więcej

dodano: 24-06-16

Niedziela ze smakiem

Nasza biblioteka weźmie udział w Niedzieli ze smakiem. Na specjalnie przygotowanym stoisku będzie można zrobić piękne zakładki techniką decoupage. Zapraszamy w godzinach: 10.30- 15.00.

czytaj więcej

dodano: 24-06-16

Wernisaż wystawy rzeźb Marioli Kalickiej

23 czerwca w obornickiej bibliotece miał miejsce wernisaż wystawy rzeźb Marioli Kalickiej. Rzeźbiarka pochodzi z Obornik. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w pracowni Bazylego Wojtowicza. Twórczość prezentowała na 27 wystawach indywidualnych, uczestniczyła w wielu wystawach środowiska, kraju i zagranicy. Uczestniczyła w sympozjach rzeźbiarskich w kraju i zagranicy. Jest laureatką Biennale Małych Form Rzeźbiarskich w Poznaniu (Grand Prix 1995), Salonów Zimowych w Warszawie, Biennale Dantesca (Rawenna), wystaw „Ekologia” Szczecin, Biennale Rzeźby- Kraków, Warsztaty Ceramiczne Wrocław, Wystawy „Satyrkon”,- Legnica, Wystawy Krajowej w Czarnkowie. Rzeźby Marioli Kalickiej znajdują się w zbiorach min: Muzeum Narodowego w Poznaniu, Centrum rzeźby w Orońsku, Muzeum miedzi w Legnicy, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Muzeum Chleba W Radzionkowie, Muzeum Regionalne w Barlinku, a także w zbiorach prywatnych. Jedna z rzeźb stoi też przed budynkiem biblioteki. Artystka wystawą Międzyczas, która można oglądać w bibliotece obchodzi 45-lecie pracy twórczej. Licznie zgromadzona publiczność świętowała z artystką.

czytaj więcej

dodano: 27-06-16

Oborniki, wakacje i my

22 czerwca odbył się wieczór- poetycko muzyczny zatytułowany Oborniki, wakacje i my. Wystąpili w nim członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Maria Kogut, Jolanta Staniszewska, Alicja Jastrząbek, Barbara Zielińska, Oliwia Kąkol i Henryk Wojtysiak. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wierszy o naszym mieście, mogła poznać historyczne ciekawostki o Obornikach, a także troszkę się pośmiać. Członkowie Wędrowca wystawili trzy autorskie skecze o Obornikach(Obornickie Wianki, Randka przy śluzie, Oborniki grillują), które wzbudziły salwy śmiechu. O stronę muzyczną spotkania zadbał Marcin Tietz z zespołu GRAF, z którym publiczność śpiewała piosenki kojarzące się z latem i miłością.

czytaj więcej

dodano: 24-06-16

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

W sobotę 18 czerwca Biblioteka Publiczna w Obornikach obchodziła swoje święto. Odbyło się ono w ramach projektu Biblioteka miejsce spotkań, realizowanego z Fundacją IBRAS. Celem święta była integracja społeczności Obornik z instytucją biblioteki. Na gości czekało wiele atrakcji min. akcja bookcrossing, wspólne malowanie graffiti, wystawa kolejek, loteria, teatr Kamishibai, zabawa z chustą animacyjną, wspólne rysowanie postaci literackich. Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu zadbał o stronę kulinarną spotkania. Nauczyciele i uczniowie częstowali przybyłych gości licznymi smakołykami.

czytaj więcej