Aktualności

dodano: 30-05-16

Szanowni Czytelnicy

Uprzejmie informujemy, że w dniach 1-15 lipca 2016 Odział Dziecięcy będzie nieczynny z powodu kontroli księgozbioru. Nie będzie możliwości prolongaty i rezerwacji książek. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszą instytucją. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 30-05-16

Ruszają zapisy

Zapraszamy do udziału w Warsztatach z Mądrą Sową. Do Klubu przyjmujemy dzieci od lat 5. Zajęcia prowadzi pani Basia Zielińska. Mądre Sowy spotykają się 2 razy w miesiącu. Zapisu można dokonać telefoniczne 61 29 60 265 lub osobiście w naszej instytucji. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 25-05-16

Franklin w bibliotece

Już niedługo naszą bibliotekę odwiedzi.... Franklin. Zapraszamy na spotkanie z aktorem Piotrem Witoniem, który wcieli się w postać żółwia Franklina, uwielbianego przez najmłodszych czytelników. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca o godz. 16.00 Zapraszamy dzieci z Rodzicami.

czytaj więcej

dodano: 25-05-16

Pofrunęły Mądre Sowy

23 maja odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie uczestników Warsztatów z Mądrą Sową. Tematem zajęć był zbliżający się Dzień Mamy. Dzieci słuchały piosenek i wierszy. Rozmawiały z panią Basią o swoich mamach. Mądre Sówki w ramach zajęć plastycznych przygotowały też prezenty - niespodzianki dla swoich mam. Dziękujemy dzieciom za uczestnictwo w warsztatach życzymy Wam i Waszym rodzinom bezpiecznych i pięknych wakacji. Dziękujemy tegorocznej maturzystce Monice Irackiej, która bardzo pomagała pani Basi w prowadzeniu zajęć. Do zobaczenia we wrześniu A tymczasem pani Marta zaprasza do biblioteki po książki.

czytaj więcej

dodano: 25-05-16

Majowy wieczór poetycko-muzyczny

19 maja w naszej bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny pt. Halina Poświatowska- poetka miłości, przygotowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec. wiersze poetki czytali Maria Kogut, Barbara Zielińska, Agnieszka Pawlak, Jolanta Staniszewska, Oliwia Kąkol, Henryk Wojtysiak. Stronę muzyczną spotkania zapewnił Tomasz Misterski z Grażyną Stypułą i Jolantą Staniszewską. Występ maturzystów Natalii Łaszczewskiej i Daniela Dobiegały wywołał wzruszenie wśród publiczności. Pięknie wykonany utwór młodzi artyści musieli wykonać raz jeszcze. Właścicielka kwiaciarni \"Lawendowy Zakątek\" pani Justyna Dopieralska obdarowała występujących bukietami konwalii. Wieczór pełen był poezji, muzyki, zapachu bzu i konwalii.

czytaj więcej

dodano: 18-05-16

Ciocia Jadzia w bibliotece

13 maja odwiedziła naszą bibliotekę Eliza Piotrowska autorka książek dla dzieci. Pisarka spotkała się z dziećmi ze SP nr 2 i 3 w Obornikach, które wysłuchały opowieści o Cioci Jadzi bohaterce książek Piotrowskiej. Pisarka opowiadała też o podróżach, szczególnie o dwóch pięknych miastach: Rio i Rzymie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Biblioteka- miejsce spotkań realizowanego z Fundacją Instytut Badania i Rozwoju Aktywności Społecznej Ibras. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 16-05-16

Poeci w Wągrowcu

12 maja 2016 w Bibliotece Powiatowej w Wągrowcu odbył się uroczysty benefis poświęcony 45 rocznicy pracy literackiej Jolancie Nowak- Węklarowej- pośmiertnie. Gościem wieczoru byli członkowie Towarzystwa Literackiego \"Poetycki Wędrowiec\". Maria Kogut, Barbara Zielińska, Agnieszka Pawlak, Henryk Wojtysiak czytali poezje pani Jolanty, a Tomasz Misterski nastrojowymi piosenkami uświetnił ten uroczysty wieczór.

czytaj więcej

dodano: 12-05-16

A to feler westchnął seler, czyli w Kąciku o warzywach.

Wiosna w pełni, więc przyszedł czas by porozmawiać z najmłodszymi o warzywach i witaminkach. Dzieci biorące udział we wczorajszym spotkaniu w Bibliotecznym Kąciku Malucha poznały wiersze Juliana Tuwima Warzywa oraz Jana Brzechwy Na straganie, Pomidor. Recytacji towarzyszył pokaz warzyw, a później najmłodsi musieli poradzić sobie z wyklejanką.

czytaj więcej

dodano: 12-05-16

Żegnamy Maluszki

Dzisiaj odbyło się ostatnie spotkanie w ramach Programu Czytelniczego Maluch w świecie książki, w którym uczestniczyły dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach. Dziękujemy za miłą współpracę i udział maluszków w zajęciach. Było nam bardzo miło. Pozdrawiamy Dyrekcje, Wychowawców, a także Rodziców i kochane dzieci. Zapraszamy do naszej biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 12-05-16

Wystawka

Zapraszamy do oglądania wystawki ilustracji wykonanych do książek czytanych przez uczniów w ramach projektu NASZA MAŁA BIBLIOTEKA. Ilustracje wykonały dzieci z klasy III e SP nr 2 w Obornikach pod kierunkiem wychowawcy Małgorzaty Matoszko- Zagrodzkiej.

czytaj więcej