Aktualności

dodano: 25-02-16

9 lat DKK

Wczoraj odbyło się w naszej bibliotece rocznicowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczki świętowały dziewięciolecie istnienia. Pozdrawiamy wszystkie Panie, które należą i należały do naszego Klubu. Mamy nadzieję, że czeka nas jeszcze wiele wspólnych spotkań przy kawie, z dobrą książką.

czytaj więcej

dodano: 23-02-16

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji odwiedziły nas dzieci z Zaczarowanego przedszkola. Z pomocą bohaterów polskich bajek dowiedziały się czym jest nasza mowa ojczysta. Prowadząca Marta Józefczyk czytała też Wierszyki łamiące języki Małgorzaty Strzałkowskiej. Dzieci stwierdziły, że nasz język jest trudny, ale bardzo ładny, a czasem nawet śmieszny.

czytaj więcej

dodano: 22-02-16

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Już po raz ósmy w sobotę, 20 lutego, byliśmy świadkami zmagań młodych recytatorów. W siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego spotkali się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych podczas kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, tym razem pod tytułem „Miłość, zdrada, rozstanie w poezji polskiej i obcej”.

czytaj więcej

dodano: 10-02-16

W KOBIECYM KRĘGU- warsztaty dla Kobiet

Serdecznie zapraszamy Panie na II edycję warsztatów W KOBIECYM KRĘGU!

czytaj więcej

dodano: 22-02-16

Mów i śpiewaj o miłości

19 lutego odbył się w naszej bibliotece wieczór poetycko-muzyczny Mów i śpiewaj o miłości. Członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec recytowali wiersze o miłości swojego autorstwa, a także utwory innych poetów. O część muzyczną spotkania zadbał Marcin Tietz (zespół GRAF). Publiczność z radością przyłączyła się do wspólnego śpiewania piosenek o miłości.

czytaj więcej

dodano: 18-02-16

Biblioteczny Kącik Malucha

Wczoraj odbyły się kolejne zajęcia w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Celem zajęć było pokazanie dzieciom przedmiotów, które \"uciekły\" z baśni i bajek. Był miodek z bajki o Kubusiu Puchatku, lustereczko z baśni o Śnieżce, zapałki z opowieści o Dziewczynce z zapałkami, koszyczek Czerwonego Kapturka, pantofelek Kopciuszka, a nawet miotła i czapka Baby Jagi. Maluchy wysłuchały też baśni o Czerwonych Kapturku i dobrej wiedźmie Winifredzie,bo nie wszystkie czarownice są złe. Po zajęciach dzieci mogły z bliska obejrzeć te przedmioty, a nawet przymierzyć pelerynę i czapkę czarownicy. Dziękujemy za przybycie.

czytaj więcej

dodano: 06-02-16

E-learning w naszej bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach zaprasza do skorzystania z darmowych kursów językowych i specjalistycznych online. Czytelnicy mogą korzystać z kursów zarówno w bibliotece jak i w domu.

czytaj więcej

dodano: 17-02-16

LIVING FULL TIME TEAM

\"9 lutego w Bibliotece Publicznej odbyło się pierwsze w Obornikach Wlkp spotkanie grupy LIVING FULL TIME TEAM, reprezentujących największy i najfajniejszy Klub podróżnika na świecie. Living Full Time Team stanowią pasjonaci podróży, wolnej przedsiębiorczości, rozwoju osobistego czyli praktycznie cały przekrój społeczeństwa (w tym przedsiębiorcy, etatowcy, ludzie wolnych zawodów...) Dzielą się tym fantastycznym projektem, który daje zdecydowanie więcej uśmiechu, radości, wolności, wspaniałych doświadczeń. Podstawowa sentencja Living Full Time Team brzmi: Make a Living ... Living czyli Więcej Życia w Życiu.\"

czytaj więcej

dodano: 15-02-16

Sekrety herbacianych zakupów

W piątkowy wieczór w sali Biblioteki Publicznej odbyła się prelekcja prozdrowotna „Sekrety Herbacianych Zakupów” połączona z degustacją herbatek owocowych. Bernadeta Staśkiewicz, przedstawicielka Zakładu Zielarskiego KAWON-HURT Nowak sp.j. opowiedziała słuchaczom o zbiorze ziół, ich suszeniu i odpowiednim przechowywaniu. Zastanawiano się, czy każda herbata ziołowa jest lecznicza, co decyduje o tym, ze produkt jest lekiem i dlaczego większość herbatek owocowych smakuje tak samo. Czy każda herbatka malinowa na pewno zawiera malinę, a jeżeli tak, to jaką ilość? Uczestnicy prelekcji mieli możliwość posmakowania różnych herbat owocowych oraz zapoznania się z szeroką ofertą różnych gatunków herbat KAWON-u.

czytaj więcej

dodano: 12-02-16

Maluszki w bibliotece

17 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji odwiedziły nas dzieci ze Żłobka Miejskiego. W ramach Programu Czytelniczego Maluch w świecie książki najmłodsi spotykają się z naszą instytucja raz w miesiącu na tematycznych lekcjach bibliotecznych. Celem programu jest zaprzyjaźnienie dzieci z książką. Mamy nadzieję, że mali czytelnicy, gdy podrosną będą stałymi gośćmi naszej biblioteki. Dziękujemy za kolejne sympatyczne spotkanie.

czytaj więcej