Aktualności

dodano: 04-12-15

Premiera kalendarza

2 grudnia odbył się w naszej bibliotece wieczór autorski promujący kalendarz wydawany przez Gminę Oborniki.

czytaj więcej

dodano: 01-12-15

Barbórka w bibliotece

W tym tygodniu w naszej bibliotece świętujemy Barbórkę. Z tej okazji odbyły się lekcje biblioteczne w których wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach i z Przedszkola Słoneczny Świat w Obornikach. Najmłodsi mieli okazję poznać zawód górnika, zobaczyć jak wygląda prawdziwa górnicza czapka i przekonać się czy węgiel naprawdę brudzi ręce. Oprócz tego panie bibliotekarki czytały dzieciom książki z serii Basia, których autorką jest Zofia Stanecka.

czytaj więcej

dodano: 30-11-15

Wernisaż wystawy

26 listopada minęła 160 rocznica śmierci naszego wieszcza Adama Mickiewicza. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Obornikach została zorganizowana wystawa, na której można podziwiać różnojęzyczne wydania Pana Tadeusza. Kolekcja pochodzi ze zbiorów rodziny Szatkowskich.

czytaj więcej

dodano: 30-11-15

Listopadowy DKK

25 listopada odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem przedmiotem dyskusji był książka Anny Janko pt. Boscy i nieznośni.

czytaj więcej

dodano: 27-11-15

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia trwają w naszej bibliotece cały tydzień. W tym czasie spotykamy się z dziećmi ze szkół i przedszkoli. W tym roku lekcje biblioteczne nosiły tytuł Każdy ma swojego misia. Dzieci chętnie opowiadały o swoich kochanych pluszakach.

czytaj więcej

dodano: 27-11-15

Każdy ma swojego misia

W tym miesiącu dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt. Każdy ma swojego misia. Lekcja odbyła się w ramach programu czytelniczego Maluch w świecie książki.

czytaj więcej

dodano: 18-11-15

Podziękowanie

Biblioteka serdecznie dziękuje panu Romanowi Gierce z Obornik, który ofiarował publikacje swojego autorstwa do naszych zbiorów.

czytaj więcej

dodano: 19-11-15

Biblioteczny Kącik Malucha

O pieskach, kotkach i innych zwierzątkach to tytuł spotkania w Bibliotecznym Kąciku Malucha, które odbyło się 18 listopada. Przybyły na nie dzieci z opiekunami. Na kolejne spotkanie zapraszamy 9 grudnia o godz. 16.30.

czytaj więcej

dodano: 19-11-15

Warsztaty z Dewey School

Deszcz, wiatr i kałuże nie przeszkodziły dzieciom z Dewey School, które odwiedziły dzisiaj naszą bibliotekę. Tym razem rozmawialiśmy o Astrid Lindgren, Pippi Pończoszance, Dzieciach z Bulerbyn,ale tez o nowych szwedzkich książkach wydawanych przez wydawnictwo Zakamarki. Dzieciom szczególnie podobała się seria przygód Lassego i Mai.

czytaj więcej

dodano: 17-11-15

Wokół teatru

Wokół teatru to temat lekcji bibliotecznej, która odbyła się z okazji Roku Polskiego Teatru Publicznego. Wzięła w niej udział młodzież gimnazjalna z ZS Kowanówko

czytaj więcej