Aktualności

dodano: 04-01-16

Zmiana terminu wieczoru poetycko-muzycznego Hej kolęda,kolęda

Wieczór poetycko muzyczny i wspólne śpiewanie kolęd w bibliotece odbędzie się 22 stycznia o godz. 18.00. Za zmianę terminu przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 23-12-15

INFORMACJA

31 grudnia biblioteka będzie czynna do godz. 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 21-12-15

INFORMACJA

24 grudnia biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 17-12-15

DKK świątecznie

16 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK. W świątecznej atmosferze , panie dyskutowały o książce Krzysztofa Vargi Czardasz z mangalicą. Niespodzianką były piękne aniołki, które dla klubowiczek przygotowała pani Stenia Kiwertz.

czytaj więcej

dodano: 17-12-15

Jasełka w bibliotece

Dwie szkoły w tym tygodniu wystawiły w sali naszej biblioteki Jasełka. Uczniowie Dewey School wystąpili dla swoich kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Natomiast uczniowie \"Obornickiej Dwójki\" zaprezentowali się przed przedszkolakami z Kolorowych Nutek.

czytaj więcej

dodano: 17-12-15

Biblioteka magiczne miejsce

Lekcje o tym tytule odbywały się w naszej bibliotece przez ostatnie trzy dni. Brały w nich udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Objezierzu. Panie bibliotekarki wprowadziły uczniów w świat książek i biblioteki. Koledzy ze starszych klas zwiedzali Izbę Regionalną. Spotkania odbyły się w ramach współpracy Biblioteki Publicznej w Obornikach z biblioteką szkolną w Objezierzu.

czytaj więcej

dodano: 14-12-15

W świątecznym nastroju

11 grudnia w pięknym Muzeum Młynarstwa w Jaraczu odbył się kameralny wieczór poetycko-muzyczny pt. W świątecznym nastroju. Wystąpili w nim członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Barbara Zielińska, Agnieszka Pawlak, Antoni Pawłowski i Henryk Wojtysiak, którzy recytowali wiersze o tematyce Bożego Narodzenia. O muzyczną oprawę spotkania zadbał Tomasz Misterski.

czytaj więcej

dodano: 10-12-15

Czekamy na Święta

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Tym razem panie bibliotekarki rozmawiały z najmłodszymi czytelnikami o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Dzieci wysłuchały opowiadania o choinkowej bombce. Następnie wspólnie z rodzicami,przy dźwiękach kolęd stworzyły piękny, kolorowy łańcuch na biblioteczną choinkę.

czytaj więcej

dodano: 10-12-15

Spotkanie autorskie

Dnia 9.12.2015r. w gościnnych progach Biblioteki Publicznej w Obornikach odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską, autorką oraz ilustratorką książek dla dzieci i dorosłych, tłumaczką języka włoskiego, krytykiem sztuki. Pisarka jest absolwentką Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie.

czytaj więcej