Aktualności

dodano: 28-10-15

Pasowanie

Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Z tej okazji odwiedziły nas dzieci z ZS Kowanówko. Celem spotkania było pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej i zapoznanie najmłodszych z naszą biblioteką. To kolejna owocna inicjatywa, która wynika ze współpracy z Pracownikami ZS Kowanówko.

czytaj więcej

dodano: 23-10-15

Maluch w świecie książki

Program Czytelniczy Maluch w świecie książki nasza instytucja realizuje już trzeci rok. Polega on na comiesięcznych spotkaniach w bibliotece, w których uczestniczą dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach. Tematem pierwszego w tym roku spotkania była jesień i jej dary. Programy czytelnicze mają na celu zaznajomienie dziecka z książką i biblioteką od najmłodszych lat życia.

czytaj więcej

dodano: 19-10-15

Bioenergoterapeuta

15 października odbyło się spotkanie z bioenergoterapeutą Krzysztofem Malengowskim.

czytaj więcej

dodano: 19-10-15

Wernisaż

16 października odbył się w naszej bibliotece wernisaż. Swoje prace plastyczne zaprezentowali artyści- amatorzy: Wiesława Drożdż, Zygmunt Kaczmarek, Maria Kasperczak, Stanisław Kolanus, Elżbieta Piechowiak, Ewa Sundmann- Stroińska. Zapraszamy do zwiedzania.

czytaj więcej

dodano: 14-10-15

Dary jesiennego lasu

12 października odbyły się kolejne warsztaty w Klubie Mądra Sowa. tym razem tematem przewodnim spotkania była jesień.

czytaj więcej

dodano: 09-10-15

Spotkanie autorskie

8 października odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie autorskie. Tym razem naszą instytucje odwiedził Jan Hyjek pisarz, autor tekstów, kompozytor. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Gimnazjum nr 3 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 29-09-15

Biblioteczny Kącik Malucha

29 września odbyło się pierwsze, powakacyjne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Tym razem najmłodsi goście naszej biblioteki dowiedzieli się dlaczego liście zmieniają kolor, co ciekawego można robić jesienią, dlaczego warto odwiedzać bibliotekę. Mamy nadzieję, że dzieciom podobało się spotkanie. Na kolejne zapraszamy 26 października o godz. 16.30.

czytaj więcej

dodano: 22-09-15

Przyfrunęły Mądre Sowy

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Mądra Sowa. W bibliotece zrobiło się gwarnie i wesoło. Barbara Zielińska prowadząca zajęcia zapoznała dzieci z działaniami biblioteki i zachęciła do wypożyczania książeczek. Potem przyszedł czas na pogadankę o jesiennych warzywach. Towarzyszyły jej wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, a także piosenki. Dzieci wykonały tez prace plastyczne.

czytaj więcej

dodano: 21-09-15

10 lat minęło.....

18 września 2015 w Bibliotece Publicznej odbył się wieczór poetycko- muzyczny z okazji dziesiątej rocznicy powstania Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec.

czytaj więcej

dodano: 16-09-15

Poetycki Wędrowiec- wystawa

10 lat temu powstało Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec. Z tej okazji 18 września odbędzie się uroczysty wieczór poetyko- muzyczny. Wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa, która ilustruje 10 lat działalności Poetyckiego Wędrowca i indywidualną prace poetów.

czytaj więcej