Aktualności

dodano: 30-06-15

Koncert przed budynkiem biblioteki

Zapraszamy serdecznie na koncert Obornickiej Orkiestry Dętej, który odbędzie się w niedzielę 5 lipca o godz. 16.30.

czytaj więcej

dodano: 30-06-15

Klub Mądra Sowa

Zapraszamy do Klubu Mądra Sowa, zapisy trwają. Zapisujemy dzieci od piątego roku życia. Zapisu można dokonać również telefonicznie 61 29 60 265.

czytaj więcej

dodano: 29-06-15

Rodzinne granie uczniów Aliny Forysiak

W piątek 26 czerwca odbył się w naszej bibliotece tradycyjny koncert uczniów Aliny Forysiak, zamykający kolejny rok nauki. Tym razem uczniowie wystąpili solo i z członkami swojej rodziny. Po koncercie na wszystkich czekał poczęstunek.

czytaj więcej

dodano: 25-06-15

Dni Obornik 2015 w bibliotece

Z okazji Dni Obornik odbył się w naszej bibliotece wieczór poetycko-muzyczny pt. Z humorem i piosenką memu miastu, zorganizowany przez członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec. Wieczór pełen był lirycznych strof o naszym mieście i jego okolicach. Bibliotekę odwiedził też Stary Marych Emotikon wink Członkowie Poetyckiego Wędrowca pokazali swoje talenty aktorskie w licznych scenkach rodzajowych.

czytaj więcej

dodano: 23-06-15

Stąd jestem to moja Mała Ojczyzna

23 czerwca w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się podsumowanie projektu Stąd jestem to moja Mała Ojczyzna.

czytaj więcej

dodano: 23-06-15

Warsztaty rozwojowe dla kobiet

Za nami półmetek! W miniony czwartek – 18 czerwca, odbyły się w bibliotece kolejne (już piąte) warsztaty w Kobiecym Kręgu. Wspólny czas spędziłyśmy radośnie i bardzo owocnie. Nie zabrakło dystansującej lektury oraz cennych refleksji. Mamy wzmożony apetyt na więcej, dlatego wracamy do zajęć we wrześniu. O szczegółach … bliżej terminu. DZIĘKUJĘ sympatyczkom i sympatykom Kobiecego Kręgu. Kobieto! Jeśli podoba Ci się pomysł proponowanych przeze mnie spotkań, dołącz śmiało do naszego grona – każdy moment jest dobry. Zapraszam z serdecznością! Agnieszka (tekst i fot. Agnieszka Pawlak)

czytaj więcej

dodano: 19-06-15

Afryka Kazika

Dzisiaj w naszej bibliotece odbyło się afrykańskie spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, autorem książki Afryka Kazika. Brały w nim udział przedszkolaki z Przedszkola Słoneczny Świat. Pisarz i podróżnik opowiadał dzieciom o rowerowej podróży Kazimierza Nowaka, która miała miejsce w latach 30 XX wieku. Łukasz Wierzbicki w sposób dowcipny i wesoły pokazał dzieciom ciekawostki związane z Czarnym Lądem. Czytelników zapraszamy do zapoznania się z książką Afryka Kazika autorstwa naszego dzisiejszego gościa.

czytaj więcej

dodano: 15-06-15

Pan Kuleczka w bibliotece

W miniony piątek w naszej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie na które licznie przybyły dzieci z rodzicami. Gościem biblioteki był Pan Kuleczka, uwielbiany przez najmłodszych bohater książeczek Wojciecha Widłaka. W rolę pana Kuleczki wcielił się Piotr Witoń, aktor, który bawił się z dziećmi i czytał opowiadania o Panu Kuleczce. Do wspólnej zabawy włączyli się też rodzice, babcie, ciocie i panie bibliotekarki.

czytaj więcej

dodano: 05-06-15

Pan Kuleczka w bibliotece

Zapraszamy Rodziców z dziećmi na spotkanie z aktorem Piotrem Witoniem, który wcieli się w postać PANA KULECZKI. Spotkanie odbędzie się 12 czerwca (piątek) godz. 16.00. Zdj: www.pankuleczka.pl

czytaj więcej

dodano: 30-05-15

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dzisiaj rozpoczyna się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: \"Cała Polska czyta w bibliotekach\" z tej okazji odbędą się w naszej bibliotece spotkania z dziećmi ze ZS Kowanówko i SP nr 2 w Obornikach. Czytelników zapraszamy do odwiedzania naszej instytucji. Na najmłodszych czekają miłe niespodzianki.

czytaj więcej