Aktualności

dodano: 11-09-15

Narodowe Czytanie

W tym roku akcja Narodowe Czytanie polegała na czytaniu fragmentów książki Bolesława Prusa pt. Lalka. W akcji kolejny raz brali udział uczniowie kl. 3 Prywatnego Gimnazjum w Obornikach.W sobotę, 5 września przed budynkiem naszej biblioteki uczniowie i nauczyciele czytali fragmenty dotyczące Wokulskiego, Izabeli oraz Rzeckiego, które pomagały wyobrazić sobie Warszawę w II połowie XIX wieku.

czytaj więcej

dodano: 10-09-15

Warsztaty rozwojowe dla kobiet

Po letniej przerwie, serdecznie zapraszamy Panie na ciąg dalszy cyklu warsztatów w Kobiecym Kręgu.

czytaj więcej

dodano: 01-09-15

Koncert plenerowy

Piękne zakończenie lata miało miejsce przed budynkiem naszej biblioteki. 30 sierpnia odbył się koncert Obornickiej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Warguły. koncert zgromadził dużą publiczność, której nie przeszkadzał nawet upał.

czytaj więcej

dodano: 24-08-15

Koncert Obornickiej Orkiestry Dętej

Zapraszamy na koncert Obornickiej Orkiestry Dętej, który odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia o godz. 17.00 przed budynkiem naszej biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 13-08-15

Klub Mądra Sowa

Zapraszamy do Klubu Mądra Sowa, zapisy trwają. Zapisujemy dzieci od piątego roku życia. Zapisu można dokonać również telefonicznie 61 29 60 265.

czytaj więcej

dodano: 07-08-15

Wystawa

Zapraszamy do zwiedzania wystawy Leśni czyściciele.

czytaj więcej

dodano: 05-08-15

Wystawa

Zapraszamy do zwiedzania wystawy Pauliny Cwigon.

czytaj więcej

dodano: 29-07-15

IBUK Libra

Czytelnia czynna całą dobę? To możliwe. Nasza biblioteka wykupiła dla Was Ibuk Libra. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami platformy IBUK Libra – oferuje: - całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca - tysiące tytułów, - największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych , - szybki podgląd pełnych tekstów, - spersonalizowana sfera czytania książek w chmurze (osobiste konto myIBUK), - zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN, - dodatkowe narzędzia wspierające rozwój kompetencji, m.in.: Asystent Językowy PWN, kursy językowe SuperMemo, - elastyczny dobór zasobów i łatwe uruchomienie platformy możliwość czytania na urządzeniach mobilnych. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Obornikach, gdzie można uzyskać informacje jak w pełni korzystać z IBUK Libra w domu.

czytaj więcej

dodano: 29-06-15

INFORMACJA

Informujemy, że w lipcu i w sierpniu, w sobotę biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 06-07-15

INFORMACJA

Koncert Obornickiej Orkiestry dętej nie odbył się z powodu choroby dyrygenta. Koncert odbędzie się w późniejszym terminie. Przepraszamy.

czytaj więcej