Aktualności

dodano: 29-05-15

Kubuś Puchatek w Kąciku Malucha

Dzisiaj w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach Bibliotecznego Kącika Malucha. Tym razem wybraliśmy się na Wyprawę do Stumilowego Lasu. Dzieci poznały Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Chętnie słuchały opowieści i wykonały z rodzicami pracę plastyczną.

czytaj więcej

dodano: 27-05-15

Anna Onichimowska w naszej bibliotece

27 maja w Bibliotece Publicznej Miasta Gminy w Obornikach gościła znakomita pisarka Anna Onichimowska. W spotkaniu udział wzięła młodzież z Gimnazjum nr 1 w Obornikach i z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 26-05-15

Skojarzenia i nie tylko

Zapraszamy do zwiedzania wystawy fotograficznej Stanisława Czajkowskiego.

czytaj więcej

dodano: 26-05-15

Warsztaty rozwojowe dla kobiet

W maju jak w raju! W miniony czwartek (21 maja), uczestniczki Kobiecego Kręgu relaksowały się „między ciszą a ciszą”… Był hamak, łąka, zapach polnych kwiatów i odprężająca lektura. Słodkość tych spokojnych chwil spotęgowały Paniom wypieczone domowe ciasteczka. Kolejne spotkanie KK w bibliotece już w czerwcu - 18. 06. br., czwartek, godz. 18.00 – 20.00. Tym razem zapowiada się dużo śmiechu! Temat warsztatu: Kobieto! Nie musisz być idealna – zdrowy dystans podstawą samoakceptacji SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Tekst i fotografia: Agnieszka Pawlak

czytaj więcej

dodano: 18-05-15

Skojarzenia i nie tylko

Zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy fotograficznej w naszej bibliotece. Jej autorem jest Stanisław Czajkowski. Stanisław Czajkowski jest pasjonatem fotografii. „ Dojrzeć, uchwycić to co na ogół umyka uwadze, jakąś prawdę, autentyczne piękno, nastrój chwili, emocje,uczucia porę roku, dnia, chwilę, moment zachować to na zawsze dla siebie by móc do tego wracać i aby przekazywać innym”. Tak o swojej pasji opowiada fotograf. Autor uczestniczył w konkursach, wystawach o charakterze lokalnym jak i międzynarodowym. Jego prace były wystawione w Krakowie, Warszawie, Pile, Łodzi i Gdańsku, a także w Obornikach. Autor fotografował też na potrzeby wydawnicze. Wystawę można zwiedzać do 15.06.

czytaj więcej

dodano: 18-05-15

Wieczór poetycko-muzyczny

W sobotę, 16 maja odbył się wieczór poetycko-muzyczny pt. Życie i przemijanie w poezji Henryka Wojtysiaka. Wieczór odbył się w kościele pw. Św. Krzyża w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 14-05-15

Tydzień Bibliotek

Tegoroczny Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem WYBIERAM BIBLIOTEKĘ. Trwał od 8-15 maja. Z tej okazji Dyrekcja i pracownicy biblioteki przygotowali wiele atrakcji dla swoich czytelników (spotkanie dla dzieci i rodziców z pisarzem Pawłem Beręsewiczem, spotkanie dla czytelników dorosłych z Moniką Oleksa). Oprócz tego odbyły się lekcje biblioteczne w których wzięły udział dzieci z Przedszkoli: Kolorowe Nutki, Przedszkola Zaczarowanego, Przedszkola Bajka Przedszkola Rupaki. Licznie tez napłynęły do biblioteki życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, za które Dyrekcja i pracownicy serdecznie dziękują. W ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się też uroczyste zakończenia Programów Czytelniczych Książkowe Moliki.

czytaj więcej

dodano: 14-05-15

Spotkanie autorskie

13 maja w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie autorskie. W ramach Tygodnia Bibliotek, odwiedziła nas pisarka Monika Oleksa.

czytaj więcej

dodano: 14-05-15

Moliki książkowe

Dobiegł końca nasz Program Czytelniczy Maluch w świecie książki. Dzieci ze Żłobka Miejskiego otrzymały dziś odznaki MOLIK KSIĄŻKOWY. Dziękujemy za współpracę Dyrekcji i Pracownicom Żłobka Miejskiego w Obornikach. Pozdrawiamy dzieci i rodziców, życząc wszystkiego najlepszego i oczywiście zapraszamy do naszej biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 14-05-15

Warsztaty rozwojowe dla kobiet

Serdecznie zapraszamy Panie zainteresowane rozwojem osobistym na kolejne spotkanie Kobiecego Kręgu, w przyszły czwartek (21 maja o godz. 18.00 – 20.00). Temat warsztatu: Gdy za dużo na Twej głowie... zwolnij tempo i odpocznij sobie!

czytaj więcej