Aktualności

dodano: 12-05-15

Spotkanie autorskie dla dzieci i rodziców

11 maja naszą bibliotekę odwiedził Paweł Beręsewicz. Pisarz urodził się w 1970 roku w Warszawie. Jest autorem, powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, a także tłumaczem i leksykografem. Ukończył anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez pewien czas uczył angielskiego w warszawskim liceum im. Reytana. Od 2004 roku współpracuje z krakowskim wydawnictwem „Skrzat”. Nakładem tego wydawnictwa ukazała się między innymi seria książek o rodzinie Ciumków oraz powieść Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek. Od 2007 roku wydaję również w łódzkim wydawnictwie „Literatura”. Owocem tej współpracy są między innymi Tajemnica człowieka z blizną, Kiedy chodziłem z Julką Maj oraz Wszystkie lajki Marczuka. Jego książki były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w prestiżowych konkursach literackich. Paweł Beręsewicz spotkał się z najmłodszymi czytelnikami i ich rodzicami. Autor rozmawiał z dziećmi o swoich książkach, zadawał wiele pytań, ale tez z chęcią odpowiadał na dociekliwe pytania dzieci. Uczestnikom bardzo podobało się spotkanie, a szczególnie picie z autorem kawki i herbatki „na niby”. Spotkania autorskie dla czytelników należą do tradycji naszej biblioteki. Chcemy dzięki temu rozwijać pasje czytelnicze od najmłodszych lat.

czytaj więcej

dodano: 08-05-15

Tydzień z beletrystyką

Miło nam poinformować, że w terminie od 8 do 15 maja wydawnictwo PWN uruchomi bezpłatnie dla konsorcjum IBUK Libra książki z dziedziny beletrystyki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

czytaj więcej

dodano: 06-05-15

Spotkanie autorskie dla dzieci i rodziców

11 maja w naszej bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, autorem powieści, opowiadań, wierszy dla dzieci. Zapraszamy serdecznie 11 maja godz. 16.00.

czytaj więcej

dodano: 06-05-15

Zapraszamy na spotkanie autorskie

Pisarka Monika Oleksa będzie gościć w naszej bibliotece 13 maja o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie.

czytaj więcej

dodano: 27-04-15

INFORMACJA

Dnia 2 maja (sobota) biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 27-04-15

Most uczuć- Henryka Wojtysiaka

W miniony piątek w naszej bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny promujący kolejny tomik poezji Henryka Wojtysiaka. W wieczorze wystąpili członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec.

czytaj więcej

dodano: 27-04-15

20 lat przygody z malarstwem

W holu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach można obejrzeć nową wystawę. Swój dorobek malarski z ostatnich 20 lat, czyli od czasu przejścia na emeryturę, prezentuje Zygmunt Kaczmarek .

czytaj więcej

dodano: 20-04-15

Warsztaty rozwojowe dla kobiet

W miniony czwartek (16 kwietnia br.) w bibliotece, uczestniczki Kobiecego Kręgu „zwiedzały krainę emocji”. Wyposażone w mapę złożoną z tekstów literackich, najpierw zmierzyły się z lękiem, następnie z rozmachem wyrzuciły złość, by nie ignorując smutku - dotrzeć w końcu do radości .Kwietniowe uśmiechy zakwitły! Kolejne spotkanie pt. Gdy za dużo na Twej głowie… zwolnij tempo i odpocznij sobie! odbędzie się 21 maja br. (czwartek) o godz. 18.00-20.00 Kobiety! Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 20-04-15

Spotkanie z bioenergoterapeutą

16 kwietnia odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z bioenergoterapeutą Krzysztofem Malengowskim.

czytaj więcej

dodano: 15-04-15

Biblioteczny Kącik Malucha

15 kwietnia odbyło się w naszej bibliotece pierwsze spotkanie z cyklu Biblioteczny Kącik Malucha. Brali w nim udział rodzice z dziećmi. Na pierwszych zajęciach maluchy poznały bibliotekę, a panie czytały opowieści o słoniach. Zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 28 maja (czwartek) o godz. 16.00.

czytaj więcej