Aktualności

dodano: 06-02-15

Koty są dobre na wszystko

5 lutego w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z krakowskim poetą i satyrykiem Franciszkiem Klimkiem. Głównym motywem spotkania była twórczość poety, traktująca o kotach. Franciszek Klimek opowiedział też zgromadzonej publiczności o swoim życiu artystyczyn i prywatnym. Zgromadzona publiczność wysłuchała pięknych wierszy, fraszek, a nawet limeryków. Po spotkaniu poeta chętnie pospisywał swoje tomiki.

czytaj więcej

dodano: 27-01-15

Warsztaty rozwojowe dla Kobiet

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie, które są zainteresowane refleksją nad własnym życiem i rozwojem osobistym, na warsztaty w Kobiecym Kręgu.

czytaj więcej

dodano: 23-01-15

Zawód i pasja- nowa wystawa

Zapraszamy do zwiedzania wystawy modeli samochodów, motocykli i śmigłowców policyjnych. Właścicielem kolekcji jest Dariusz Sawiak. Dariusz Sawiak urodził się w 1969 roku w Obornikach, od 1997 roku funkcjonariusz Policji. Pracował w OPP KWP w Poznaniu. W roku 2001 służył w jednostce specjalnej policji w ramach misji pokojowej ONZ w Kosowie. W latach 2003-2008 pracował w KMP w Nowym Sączu w Wydziale Ruchu Drogowego. Aktualnie pracuje w KPP w Obornikach

czytaj więcej

dodano: 23-01-15

Spotkajmy się w Betlejem

16 stycznia odbył się w naszej bibliotece montaż słowno-muzyczny Spotkajmy się w Betlejem, przygotowany przez uczniów SP 2 w Obornikach pod opieką nauczycielek: Katarzyny Tomczak i Magdaleny Ruks.

czytaj więcej

dodano: 20-01-15

Koty są dobre na wszystko

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Franciszkiem Klimkiem, krakowskim poetą, wielbicielem kotów. Spotkanie odbędzie się 5 lutego o godz. 18.00 w naszej bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 17-01-15

Stąd jestem – to moja mała Ojczyzna

Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej zaprasza do udziału w siódmej edycji projektu edukacyjnego „Stąd jestem – to moja mała Ojczyzna” skierowanego do dzieci, młodzieży i dorosłych. Celem projektu jest rozwijanie patriotyzmu lokalnego, zainteresowania kulturą lokalną, pielęgnowanie tradycji rodzinnych. Projekt pobudza zainteresowanie swoją miejscowością, dzielnicą, ulicą oraz umiejętność dostrzegania piękna swojego miejsca zamieszkania, zabytków i walorów krajobrazowych. Patronat nad projektem sprawuje Starosta Obornicki Adam Olejnik, nagrody funduje Gmina Oborniki, Starostwo Powiatowe oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Zakończenie projektu oraz rozdanie nagród nastąpi podczas „Dni Obornik”.

czytaj więcej

dodano: 19-01-15

Warsztaty z Mądrą Sową

Zapraszamy na dzisiejsze Warsztaty z Mądra Sową. Tym razem dzieci będą tworzyć prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Zapisy telefoniczne: 61 29 60 265

czytaj więcej

dodano: 15-01-15

Maluch w świecie książki

Kolejny spotkaliśmy się w bibliotece z dziećmi ze Żłobka Miejskiego. Trwa karnawał, dlatego dużo rozmawialiśmy o balach, przebraniach i maskach. Pani Basia przeczytała dzieciom baśń o Kopciuszku. Był też czas na wspólne tańce. Dzieci ze Żłobka Miejskiego odwiedzają naszą bibliotekę raz w miesiącu, w ramach Programu Czytelniczego Maluch w świecie książki.

czytaj więcej

dodano: 15-01-15

Kolędowanie w bibliotece

Kolędy, świąteczne wierszyki, opowieści i zgadywanki, a nawet występy dzieci - tak wyglądało tegoroczne Kolędowanie z biblioteką. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy znaleźli czas i zechcieli się z nami pobawić. Szczególnie dziękujemy Natalii Łaszczewskiej za muzyczną oprawę spotkania.

czytaj więcej

dodano: 15-01-15

Daje Ci moje granie i śpiewanie, mój maleńki Panie

9 stycznia odbył się w naszej bibliotece koncert uczniów Aliny Forysiak.

czytaj więcej