Aktualności

dodano: 11-06-14

Spotkanie z Tomaszem Kruczkiem

11 czerwca odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie z Tomaszem Kruczkiem , pisarzem, bardem, animatorem kultury. Autor jest członkiem zespołu ,,Cithara Sanctorum” , zajmującego się interpretacją wokalno-instrumentalną zapomnianych utworów średniowiecza i wczesnego renesansu. Gra na fletach, piszczałkach, lutni, lirze, gitarze, działa też w historycznych grupach rekonstrukcyjnych. w spotkaniu wzięły udział dzieci z SP 2 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 06-06-14

Dziedzictwo Kulturowe Krainy 3 Rzek

Zapraszamy do udziału w projekcie organizowanym przez LGD Kraina Trzech Rzek w partnerstwie z Biblioteką Publiczną w Obornikach finansowanym przez PO FIO.

czytaj więcej

dodano: 05-06-14

Tajne państwo w bibliotece

Miło nam poinformować, że DKK działający przy naszej bibliotece weźmie udział w III Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej Dyskusyjnych Klubów Książki. Jej tematem będzie książka Jana Karskiego pt. Tajne państwo. Rok 2014 Sejm RP ustanowił Rokiem Jana Karskiego.

czytaj więcej

dodano: 05-06-14

Matki sławnych ludzi i nasze

30 maja w naszej bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny Matki sławnych ludzi i nasze. W wieczorze wystąpiły uczennice ZS Rożnowo Julia Styperek, Sonia Sadek, Karolina Steinke, pod opieką pani Barbary Zaranek. Wiersze czytali członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Maria Kogut, Barbara Zielińska, Henryk Wojtysiak i Antoni Pawłowski.

czytaj więcej

dodano: 04-06-14

Otwarte okno ikony

Zapraszamy serdecznie na wykład Waldemara Górnego, który odbędzie się 13 czerwca w sali naszej biblioteki o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 23-05-14

Nagroda Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej

21 maja w Wągrowcu poetka Jolanta Nowak-Węklarowa otrzymała Nagrodę Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej. W tym ważnym wydarzeniu brała udział Dyrektor naszej bilioteki Krystyna Eichler oraz członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Maria Kogut, Barbara Zielińska, Henryk Wojtysiak.

czytaj więcej

dodano: 23-05-14

Roman Pankiewicz o Rosji

We wtorkowy wieczór Bibliotekę Publiczną odwiedził Roman Pankiewicz, krakowianin, znany obornickim czytelnikom z ubiegłorocznego spotkania promującego książkę „Islandia - trzeci żywioł” . Tym razem autor zabrał nas w podróż do dawnego Związku Radzieckiego, w którym przebywał w latach 1990-1992, co znalazło odbicie w książce „Matuszka Rosija -pierwszy żywioł”.Cechuje ją bystra obserwacja codziennego życia w upadającym komunistycznym imperium. R. Pankiewicz przedstawił wiele zdarzeń, a zrobił to w sposób ciekawy, nieraz wręcz humorystyczny. Opowiedział m.in. o rosyjskiej zimie, kulturze jazdy rosyjskich kierowców, codziennym życiu na prowincji, tajemnicach Cerkwi Wasyla Błogosławionego i Placu Czerwonego w Moskwie.

czytaj więcej

dodano: 23-05-14

Biblioteka magiczne miejsce

Ostatni tydzień w naszej bibliotece minął pod znakiem spotkań z najmłodszymi czytelnikami. W tym tygodniu odwiedziły nas dzieci z przedszkola Słoneczny Świat, przedszkola Bajka i z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Maniewie. Dla wielu najmłodszych była to pierwsza wizyta w bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 20-05-14

Spotkanie autorskie dla czytelników

Już dzisiaj odbędzie się w naszej instytucji spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem. Zapraszamy serdecznie na opowieści o Rosji. Sala biblioteki godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 16-05-14

Święto poezji dla dzieci

Zapraszamy na Święto poezji dla dzieci. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 16.00.

czytaj więcej