Aktualności

dodano: 04-04-13

Tygryski i Zajączki w bibliotece

Z okazji Miedzynarodowego Dnia Książki odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Bajka ze swoimi paniami. Lekcja biblioteczna nosiła tytuł: Biblioteka- dobre miejsce dla człowieka. Przedszolaki, oprócz odkrycia, czym jest biblioteka, mogły pochwalić się swoją wiedzą o książkach. Trzeba przyznać, że dzieci z przedszkola Bajka są mądre i odważne, ponieważ znały odpowiedzi na trudne zagadki i pięknie wypowiadały się o ulubionych książkach. Dziękujemy za wizytę.

czytaj więcej

dodano: 26-03-13

Z zajączkiem poznajemy wielkanocne zwyczaje

Lekcje biblioteczne o takim tytule odbywają się w naszej bibliotece. Zorganizowane zostały w ramach akcji Cała Polska czyta Dzieciom.

czytaj więcej

dodano: 26-03-13

Zajączek w bibliotece

Zajączek nie ominął biblioteki. Dzieci z Klubu Mądra Sowa otrzymały piękne prezenty.

czytaj więcej

dodano: 26-03-13

Julian Tuwim- alchemik słowa

W sobotę 23 marca został rozstrzygnięty V Powiatowy Konkurs Recytatorski.

czytaj więcej

dodano: 22-03-13

Mądra Sowa wita wiosnę

21 marca z budynku naszej biblioteki wyszedł kolorowy korowód. Dzieci z Klubu Mądra Sowa przywitały wiosnę.

czytaj więcej

dodano: 22-03-13

Motywy Wielkiej Nocy w sztuce

W ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbył się w naszej instytucji wykład: Motywy Wielkiej Nocy w sztuce. Poprowadził go Zbigniew Adamczewski.

czytaj więcej

dodano: 19-03-13

Kolorowe Nutki w bibliotece

Dzisiaj mimo brzydkiej pogody przywędrowały do naszej biblioteki dzieci z Przedszkola nr 5 Kolorowe Nutki. Tematem spotkania był praca bibliotekarza. Dzieci dowiedzialy sie na czym ona polega. Były też zagadki, wiersze i tradycjny spacer po bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 19-03-13

Madra Sowa czeka na wiosnę

Zima w tym roku nie chce nas opuścić. Dzieci z Klubu Mądra Sowa mają na to radę. Trzeba zrobić piękne gaiki, słomianą Marzannę i wystraszyć mroźną porę roku. Biblioteka rozbrzmiewała śpiewem Sówek, a kolorowe gaiki czekają na czwartek. Wtedy wszyscy powiemy ŻEGNAJ ZIMO!!!

czytaj więcej