Aktualności

dodano: 26-10-19

30-lecie nadania Bibliotece Publicznej w Obornikach imienia Antoniego Małeckiego

Rok, w którym obchodzimy 680-lecie istnienia Obornik, powoli dobiega końca. We wrześniu Biblioteka Publiczna w Obornikach miała ważny powód, by cofnąć się w czasie do wydarzeń, które miały miejsce równo 30 lat temu. 15 września 1989 roku, w ramach upamiętnienia dostojnego jubileuszu 650-lecia miasta, bibliotece nadano imię Antoniego Małeckiego. Stało się to dzięki staraniom wielu osób z Komitetu Obchodów 650-lecia miasta oraz dyrektor biblioteki Hilarii Brust.

czytaj więcej

dodano: 21-10-19

Maluszki w świecie książek

W czwartek 17 października pierwszy raz w tym roku szkolnym, bibliotekę odwiedziły dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 21-10-19

Kicia Kocia w bibliotece

W sobotę 19 października Biblioteka Publiczna w Obornikach przeżyła prawdziwy szturm czytelników. Powodem było spotkanie z Anitą Głowińską - autorką fenomenalnej serii książeczek o przygodach Kici Koci. Jak się okazało, sympatyczna bohaterka ma w naszym mieście całe rzesze fanów, którzy szczelnie wypełnili salę, a potem cierpliwie czekali na autograf i chwilę rozmowy z autorką. Wielką atrakcją okazała się maskotka Kici Koci, z którą chętnie fotografowały się dzieci oraz pamiątkowe balony od wydawcy.

czytaj więcej

dodano: 21-10-19

Pst...ryk!

"Pst...Ryk!" to tytuł debiutanckiego tomiku poezji autorstwa Agnieszki W. Pawlak. Oborniczanka w piątkowy wieczór opowiadała o swej twórczości czytelnikom zgromadzonym w bibliotece publicznej. Pełen ekspresji monodram zaprezentowany przez panią Agnieszkę, na podstawie jej autorskiej twórczości, na długo pozostanie w pamięci widzów.

czytaj więcej

dodano: 21-10-19

Pamięci Django Reinhardta

17 października w Domu Kultury w Objezierzu odbył się koncert Żuromski Gipsy Swing, czyli duetu Antoni Żuromski i Witold Żuromski. Wydarzenie poświęcone było pamięci legendarnego wirtuoza gitary Django Reinhardta. Publiczność wysłuchała utworów, które uchodzą dziś za światowe standardy swingowe.

czytaj więcej

dodano: 17-10-19

Pierwszy krok do Orientu

Podróży dookoła świata z biblioteką ciąg dalszy... Wczoraj młodzież z SP nr 2 spotkała się z Leszkiem Szczasnym, globtroterem, autorem książki "Świat na wyciągnięcie ręki". Prelekcja zatytułowana "Pierwszy krok do Orientu" była barwnym zapisem wędrówki po północnych i centralnych regionach Turcji . Podróżnik pokazał przemyślany i wielowymiarowy portret wyjątkowego kraju pomiędzy Wschodem a Zachodem.

czytaj więcej

dodano: 11-10-19

Po bezdrożach Alsaki, czyli spotkanie z podróżnikiem Sebastianem Bielakiem

Cykl spotkań z podróżnikami niezmiennie cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników. 10 października Sebastian R. Bielak, krakowski inżynier i wykładowca, opowiadał w bibliotece o swojej 3-miesięcznej ekspedycji na Alaskę. Wspaniała prezentacja ukazała rożne oblicza tego zakątka świata – do Półwyspu Kenai do Doliny Jukonu.

czytaj więcej

dodano: 11-10-19

3 piętro – wystawa fotografii

We wtorek, 8 października 2019 r. w bibliotece odbył się wernisaż wystawy fotograficznej przygotowanej przez Weronikę Wicherek. Autorka w swojej twórczości poszukuje różnych tematów i inspiracji. Pragnie tworzyć swoją własną sztukę prawdziwymi uczuciami i oddawać to na fotografii. Ulubieni artyści wizualni, z których czerpie to: Vivian Marien, Jan Saudek, Peter Witkin i Zdzisław Beksiński. Fotografie, prezentowane na wystawie powstały w latach 2016-2019. Ekspozycję można oglądać do 31 października, w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy serdecznie.

czytaj więcej

dodano: 10-10-19

Spotkanie z Agnieszką Tyszką

9 października 2019 r. gościliśmy w bibliotece pisarkę Agnieszkę Tyszkę. Pani Agnieszka jest autorką licznych powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Róże w garażu". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie SP nr 4 im. UNICEF w Obornikach. Wydarzenie było elementem projektu "Fantastyczna biblioteka". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 09-10-19

Zapraszmy na spotkanie z Anitą Głowińską

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na spotkanie z Anitą Głowińską, autorką i ilustratorką popularnej serii książeczek o Kici Koci. Spotkanie odbędzie w sobotę, 19 października 2019 r. o godz. 11.30. Wstęp wolny. Wydarzenie jest elementem projektu "Fantastyczna biblioteka". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej