Aktualności

dodano: 28-05-19

Mądre Sowy podsumowały rok

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach Warsztatów z Mądrą Sową odbyło się 27 maja. Zajęcia miały uroczysty charakter.

czytaj więcej

dodano: 24-05-19

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

22 maja br. spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było jednej z najbardziej znanych książek historycznych z gatunku „płaszcza i szpady”. „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa to historia przyjaźni, miłości, wojny, zdrady i zemsty okraszona wspaniałym poczuciem humoru i trafnymi obserwacjami realiów relacji międzyludzkich, często aktualnymi i dzisiaj.

czytaj więcej

dodano: 22-05-19

Moja ulubiona postać z bajki

W wypożyczalni dla dzieci znów można oglądać wystawę. Jest ona wynikiem zakończonego programu czytelniczego "Dzieciom czytamy przez cały rok" autorstwa Małgorzaty Wichmann i Izabeli Andrzejewskiej z Przedszkola nr 4 "Bajka" w Obornikach. Prace, które można podziwiać w bibliotece, powstały w ramach konkursu dla 4 i 5-latków, a ich tematem jest "Moja ulubiona postać z bajki". Zapraszamy do oglądania.

czytaj więcej

dodano: 21-05-19

Dla Ciebie, Mamo...

W piątkowy wieczór, 17 maja, w bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny dedykowany wszystkim mamom. Zgromadzona publiczność usłyszała wiersze i piosenki interpretowane przez członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec. Jak zawsze, koncert Wędrowca okazał się być źródłem wielu wzruszeń.

czytaj więcej

dodano: 17-05-19

Warsztaty komiksowe dla młodzieży trwają

Kolejne warsztaty komiksowe w obornickiej bibliotece za nami. Przypomnijmy, że odbywają się one w ramach projektu "Łączy nas komiks".

czytaj więcej

dodano: 15-05-19

Uroczyste otwarcie Domu Kultury w Objezierzu

Dom Kultury w Objezierzu - Oddział Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach Instytucja Kultury Gminy Oborniki, został uroczyście otwarty 10 maja 2019 r. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

czytaj więcej

dodano: 14-05-19

Mamy, bobasy, żabki i ciastolina

Dziś odbyły się warsztaty dla mam i bobasów. Jak zawsze dla najmłodszych bywalców naszej biblioteki przygotowaliśmy moc atrakcji.

czytaj więcej

dodano: 14-05-19

Mądre Sowy z biblioteką za pan brat

Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza to temat ostatnich Warsztatów z Mądrą Sową. Z tej okazji sowy odwiedziły oddział dziecięcy i młodzieżowy oraz wypożyczalnię i czytelnię dla dorosłych.

czytaj więcej

dodano: 10-05-19

Krzyżykowe perełki w bibliotece

9 maja w murach biblioteki publicznej odbył się wernisaż pt. „Rękodzielniczy zawrót głowy”. Jego bohaterkami były rożnowianki Agnieszka Kuboń i Barbara Łączak. Obie panie swoje artystyczne uzdolnienia doskonalą już od dzieciństwa. Ich największa pasja to haft krzyżykowy.

czytaj więcej

dodano: 10-05-19

Dzień Bibliotekarza 2019

Jest nam niezmiernie miło, że 8 maja tak wiele osób pamiętało o pracownikach biblioteki. Otrzymaliśmy dziesiątki życzeń i gratulacji od naszych kochanych Czytelników. Swoją obecnością i dobrym słowem docenili nas też przedstawiciele władz: wicestarosta Waldemar Cyranek, zastępca burmistrza Piotr Woszczyk oraz Kamil Górski - asystent posła RP Witolda Paszyka. Niech wszystkie życzenia, wypowiedziane dziś z myślą o bibliotece i bibliotekarzach, nam się spełnią! Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

czytaj więcej