Aktualności

dodano: 15-05-13

II OBORNICKI MAJ Z POEZJĄ

15.05 odbyło się spotkanie z Jolantą Nowak- Węklarową. spotkanie nosiło tytuł Pokocham. Wzięła w nim udział Młodzież z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 15-05-13

Biblioteka dobre miejsce dla człowieka

W naszej instytucji odbyła się lekcja biblioteczna pt. Biblioteka dobre miejsce dla człowieka. Odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sycynie.

czytaj więcej

dodano: 10-05-13

II OBORNICKI MAJ Z POEZJĄ

Wczoraj w naszej bibliotece rozpoczął się II Obornicki Maj z Poezją. Spotkaniem inauguracyjnym były odwiedziny pisarza, poety, Kawalera Orderu Uśmiechu Andrzeja Grabowskiego. Pisarz spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 i obornickimi poetami.

czytaj więcej

dodano: 06-05-13

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

W tym roku z okazji Tygodnia Bibliotek zoragnizowaliśmy cykl lekcji bibliotecznych pt. A ja mam psa, czyli pieski, psiaki i kundelki w literaturze dla dzieci. Gościem specjalnym spotkania była pani Kasia Stachowiak, hodowca psów i jej podopieczna Fanta, reprezentant rasy Gryfonów brabandzkich. Dziękujemy Pani Kasi za piękne opowieści o hodowli, wystawach i jej miłości do psów.

czytaj więcej

dodano: 29-04-13

INFORMACJA

W sobotę, 4 maja biblioteka nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj więcej

dodano: 29-04-13

Biblioteka dobre miejsce dla człowieka

Lekcja o takim tytule odbyła się dziś w bibliotece. Odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Była to dla nich okazja do poznania biblioteki, a także zawodu bibliotekarza.

czytaj więcej

dodano: 26-04-13

Stoi w bibliotece lokomotywa

Nasza biblioteka obchodzi Rok Juliana Tuwima. Z tej okazji przygotowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych wiele atrakcji. Jedną z nich był konkurs na zapamiętanie wiersza Lokomotywa. Konkurs zorganizowany był dla dzieci z Klubu Mądra Sowa.

czytaj więcej

dodano: 25-04-13

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

W naszej bibliotece odbywają się warsztaty Wydawnictwa Zakamarki. Prowadzi je Marcin Głowiński. Tematem spotkań jest seria książek Martina Widmarka Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. W warsztatach wzięły udział dzieci z John Dewey School i Szkoły Podstawowej nr 3.

czytaj więcej

dodano: 23-04-13

W poszukiwaniu rymów

W naszej bibliotece odbywają się warsztaty zorganizowane z okazji Roku Juliana Tuwima. Celem warsztatów jest zapoznanie czytelników z twórczością tego poety. Dzisiaj odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 22-04-13

Opowieści o Islandii

W piątek 19 kwietnia odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z Romanem Pankiewiczem, autorem książki Islandia trzeci żywioł. Roman Pankiewicz jest krakowianinem, absolwentem szkoły hotelarskiej w Zakopanem. Jego pasją są podróże. W czasie dziesięcioletniego pobytu w różnych krajach autor, potrafił połączyć pracę zarobkową z odkrywaniem kultury państw w których przebywał . Pobyt i praca w Islandii zaowocowału wydaniem książki, której priorytetem jest zachecenie młodzieży do nauki języków obcych.

czytaj więcej