Aktualności

dodano: 17-12-13

Świąteczne życzenia

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, aby przyjście Chrystusa na świat przyniosło ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość , a Nowy Rok obfitował w zdrowie, optymizm, i wszelką pomyślność. Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki Publicznej w Obornikach

czytaj więcej

dodano: 14-12-13

Wernisaż wystawy o Powstaniu Wielkopolskim

Wczoraj w naszej bibliotece odbyło sie uroczyste otwarcie wystawy pt. Oborniczanie w walkach Powstania Wielkopolskiego. Wystawa została przygotowana z okazji 95 rocznicy wybuchu Powstania. Wśród eksponatów, które ją tworzą znalazły się zdjęcia, mapy, elementy uzbrojenia wzorowane na tych z grudnia 1918. Inicjatorem stworzenia tej prezentacji był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Wystawę przygotowali Zbigniew Adamczewski, Mateusz Klepka, Krzysztof Nowacki.

czytaj więcej

dodano: 12-12-13

INFORMACJA

24 grudnia Biblioteka Publiczna będzie czynna do godz. 12.00.

czytaj więcej

dodano: 12-12-13

Powstańcom Wielkopolskim w hołdzie

Zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny organizowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec i Bibliotekę. spotkanie odbędzie się 27 grudnia o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 12-12-13

Kolędowanie w bibliotece

Zapraszamy dorosłych i dzieci na spotkanie kolędowe, które odbędzie się w naszej bibliotece 8 stycznia o godz. 16.00.

czytaj więcej

dodano: 12-12-13

Koncert kolęd

10 stycznia odbędzie się w naszej bibliotece koncert kolęd w wykonaniu uczniów Aliny Forysiak. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 29-11-13

DKK i Haruki Murakami

Druga Ogólnopolska Dyskusja Literacka Dyskusyjnych Klubów Książki została zoragnizowana przez Instytut Książki i Wydawnictwo Muza SA. DKK działający przy naszej bibliotece wziął w niej udział. Przedmiotem dyskusji była książka Haruki Murakamiego pt. Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa.

czytaj więcej

dodano: 07-12-13

Mikołajki w bibliotece

Tradycyjnie w naszej bibliotece odbyły się Mikołajki. W tym roku dzieci z Klubu Mądra Sowa same ubrały choinkę, śpiewały pierwsze kolędy i dostały prezenty. Ogromne oklaski otrzymał miś Wiktoria, który ma pomóc chorym dzieciom. Dzieci z klubu zbierały pieniażki do specjalnej skarbonki, dzięki czemu możliwy był zakup tego miśka. Od dziś Wiktoria mieszka w bibliotece razem z misiem Julką, kupionym przez dzieci w zeszłym roku.

czytaj więcej

dodano: 06-12-13

Jubileusz Jerzego Grupińskiego

29 listopada Jerzy Grupiński poeta i krytyk literacki obchodził 50-lecie pracy twórczej. Delegacja obornickich poetów zrzeszonych w Towarzystwie Literackim Poetycki Wędrowiec wzięła udział w obchodach jubileuszu, które odbyly się w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu.

czytaj więcej

dodano: 29-11-13

Wieczór andrzejkowy w bibliotece

Andrzejki odbywają sie w naszej bibliotece co roku. Jest to wyjątkowy dzień dla dzieci z Klubu Mądra Sowa, ponieważ po raz pierwszy występuja przed swoimi rodzicami. Andrzejki to też czas wróżenia i dobrej zabawy.

czytaj więcej