Aktualności

dodano: 09-10-19

Sobota z Komiksem - relacja

Za nami druga edycja Tygodnia z Komiksem w Bibliotece Publicznej w Obornikach. Głównym celem wydarzenia była promocja historii obrazkowych, które mogą poszczycić się długą i bogatą tradycją zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Na tych, którzy zawitali 5 października do biblioteki czekało mnóstwo atrakcji związanych z komiksami. Już od progu gości witały postaci Tytusa i Spidermana, a na holu czekał Batman, Superman, Asterix z Obelixem, oraz nasi rodzimi bohaterowie, czyli Kajko i Kokosz w towarzystwie Jagi i Łamignata.

czytaj więcej

dodano: 09-10-19

Skrzaci Skarb

Gdzie mieszkają skrzaty i jakiego skarbu pilnują po drugiej stronie tęczy? Jaki celtyckie melodie nucą sobie pod nosem? 2 października 2019 r. odpowiedzi na te pytania uzyskały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Tym razem dzięki artystom z Bonsai Agencja Artystyczna odwiedziliśmy zieloną Irlandię. Muzycy prezentowali dzieciom kolejną „dźwiękową pocztówkę” zabierając je do świata wypełnionego dźwiękami skrzypiec, gitary, flażoletu i dud.

czytaj więcej

dodano: 02-10-19

Warsztaty komiksowe z Agatą Matraś

W ramach Tygodnia z Komiksem gościliśmy dziś w bibliotece ilustratorkę i rysowniczkę Agatę Matraś, która przeprowadziła warsztaty dla uczniów z John Dewey School w Obornikach. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat sztuki komiksu, ale przede wszystkim – spróbować swoich sił w tworzeniu własnych historii obrazkowych. Efektem ponad 2-godzinnych warsztatów są prace, których tłem jest, uwaga, biblioteka! Będzie je można podziwiać już w najbliższą sobotę, czyli Sobotę z Komiksem. Zapraszamy serdecznie całe rodziny.

czytaj więcej

dodano: 10-10-19

Lekcje biblioteczne o komiksach

Podczas Tygodnia z Komiksem, podobnie jak w ubiegłym roku, odbyły się lekcje biblioteczne dotyczące historii obrazkowych. Głównym tematem była "Szkoła latania", czyli komiks z serii o Kajku i Kokoszu, który od trzech lat figuruje na liście lektur dla klasy IV szkoły podstawowej.

czytaj więcej

dodano: 30-09-19

A nam jest szkoda lata...

W piątkowy wieczór w Domu Kultury w Objezierzu Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec zabrało nas w barwną podróż z piosenką i poezją.

czytaj więcej

dodano: 26-09-19

Włóczęga po Indochinach

Jak smakują czerwone mrówki? Dlaczego w Tajlandii nie wypada siedzieć z nogą założoną na nogę? Czym zajmują się niektórzy buddyjscy mnisi i dlaczego nie zawsze jest to modlitwa? Wietnam. Laos. Kambodża. Birma. Podróżnik Piotr Wnuk spędził w tych krajach kilka miesięcy. Nie podążał komercyjnymi szlakami – chciał poznać kulturę odwiedzanych krajów oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień. Dziś o swoich przeżyciach opowiedział uczniom z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 23-09-19

Przystanek Alaska, czyli zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem

Po gorącej Australii, całkowicie zmieniamy klimat. Już 10 października naszym gościem w ramach cyklu "Spotkania z podróżnikami" będzie Sebastian R. Bielak. Tym razem obejrzymy multimedialną prelekcję podróżniczo-przyrodniczą pt. „The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę”. Przedsmak tego, co nas czeka, można zobaczyć na zdjęciach* załączonych pod tym wpisem. Spotkanie rozpocznie się tradycyjnie o godz. 18.00. Wstęp wolny.

czytaj więcej

dodano: 24-09-19

Mamy i bobasy w jesiennych kolorach

Dzisiejsze „Warsztaty dla mamy i bobasa” poświęcone były tematyce jesiennej.

czytaj więcej

dodano: 19-09-19

Zaczytani w „Ars Dragonii”

W środowe popołudnie, 18 września 2019 r., w bibliotecznej czytelni odbyło się kolejne spotkanie „Zaczytanych”, czyli Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Miło nam poinformować, że grupa młodych miłośników literatury powiększyła się o kolejną fankę książek – Julkę.

czytaj więcej

dodano: 19-09-19

Zapraszamy na SOBOTĘ Z KOMIKSEM

Już 5 października serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią komiksy (oraz tych, którzy lubią, ale jeszcze o tym nie wiedzą) na II edycję Soboty z Komiksem. W zeszłym roku furorę zrobił wannolot z przygód "Tytusa, Romka i A'Tomka". A co przygotowaliśmy dla Was tym razem? Oto szczegółowy program:

czytaj więcej