Aktualności

dodano: 11-02-13

Młodzi. Internet. Kariera

12.02 w naszej bibliotece odbyło się spotkanie w ramach projektu Link do przyszłości. Poprowadził je Wojciech Syrocki innowator, pomyslodawca projektu RoboCAMP. pl. Celem projektu jest wspieranie ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. W spotkaniu udział wzięła młodzież z Zespołu Szkół w Rożnowie, ktora w tym roku kończy edukację na poziomie gimnazjalnym. W wyborze szkoły średniej miało pomóc spotkanie z dyrektor Liceum Ogolnokształcącego w Obornikach, Agnieszką Katarzyną Balcerowiak i uczniami tej szkoły.

czytaj więcej

dodano: 11-02-13

Pierdoły o młynie Dalhmanna i kapieliskach nad Wełną

W piątek odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Pierdoły o... Spotkania organizuje Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej, a prowadzi je pan Grzegorz Jankowski. Tym razem zgromadzeni w bibliotece goście wspominali o młynie Dalhmanna i kąpieliskach nad rzeką Wełną.

czytaj więcej

dodano: 07-02-13

Tłusty czwartek w Mądrej Sowie

Dziękujemy za miły gest panu Jarosławowi Stachowiakowi, który ufundował dzieciom z Klubu Mądra Sowa pyszne pączki.

czytaj więcej

dodano: 07-02-13

Moje dwa spotkania z Rosją

Zapraszamy na prelekcje dziennikarza Krzysztofa Sadowskiego, która odbędzie się 28.02 o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 06-02-13

Wernisaż

5.02 odbył się w naszej bibliotece wernisaż. Swoje prace malarskie wystawiły panie: Ewa Sundmann- Stroińska, Janina Dreger i Wiesława Drożdż.

czytaj więcej

dodano: 06-02-13

Poranek z miłością

6.02 odbył się w Bibliotece Pedagogicznej Poranek z miłością. Barbara Zielińska współzałożycielka Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec wystapiła dla bibliotekarek szkolnych w krótkim programie o miłości. Czytała wiersze ze swojego autorskiego tomiku Kobieta i miłość. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 04-02-13

Zapomniana historia z 1939 r.

Zapraszamy na spotkanie z Haliną Zięcik. Spotkanie odbędzie się 21 lutego o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 02-02-13

Elvis żyje

W piątkowy wieczór odbył się w naszej bibliotece koncert Karnawał z Presleyem. Sala instytucji pękała w szwach. Widzowie zajmowali też miejsca na holu. Koncert zorganizowali członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec.

czytaj więcej

dodano: 25-01-13

Bal w bibliotece

Ferie w naszej instytucji kończy uroczysty balik . Tegoroczny odbył się 24 stycznia.

czytaj więcej

dodano: 22-01-13

Wizyta w Izbie Regionalnej

Lekcje biblioteczne w Izbie Regionalnej to tradycja naszej instytucji. Prowadzi je pani Ewa Jankowiak, wieloletni pracownik biblioteki. Tym razem gościły u nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

czytaj więcej