Aktualności

dodano: 19-03-13

Madra Sowa czeka na wiosnę

Zima w tym roku nie chce nas opuścić. Dzieci z Klubu Mądra Sowa mają na to radę. Trzeba zrobić piękne gaiki, słomianą Marzannę i wystraszyć mroźną porę roku. Biblioteka rozbrzmiewała śpiewem Sówek, a kolorowe gaiki czekają na czwartek. Wtedy wszyscy powiemy ŻEGNAJ ZIMO!!!

czytaj więcej

dodano: 18-03-13

Damy światowej poezji

!5 marca odbył się kolejny wieczór poetycko-muzyczny. Tym razem czlonkowie Towarzystwa Poetycki Wędrowiec przedstawili słuchaczom poezję czterech, znanych na całym świecie kobiet. A były to: Anna Achmatowa, Emily Dickinson, Sylvia Plath, Wislawa Szymborska. Gościem specjalnym wieczoru był poznańska poetka Anna Elżbieta Zalewska.

czytaj więcej

dodano: 11-03-13

Wiosenny piknik z książką

8 marca w sali naszej biblioteki odbyło się spotkanie z poznańskimi pisarkami Iwoną Walczak, Joanną Opiat- Bojarską i Joanną Jodełką. Autorki opowiadały o swojej pracy. Zdradzały też tajniki pisania swoich powieści i chętnie odpowiadały na pytania czytelników.

czytaj więcej

dodano: 07-03-13

Dzień kobiet w Mądrej Sowie

Tradycją obchodów Dnia kobiet w Klubie Mądra Sowa jest poznawanie zawodów związanych z kobietami. W poprzednich latach dzieci poznały zawód krawcowej, kwiaciarki, fryzjerki. W tym roku pani Katarzyna Stachowiak opowiedziała o zawodzie kucharki. Dzieci robiły wspólnie pyszne kanapki. Dziewczynki otrzymały od chłopców tulipany i kartki.

czytaj więcej

dodano: 01-03-13

Moje dwa spotkania z Rosją

28 lutego odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z Krzysztofem Sadowskim. Tym razem dziennikarz Radia Merkury opowiedział zebranym w sali czytelnikom o swojej wyprawie w głąb Rosji.

czytaj więcej

dodano: 01-03-13

Zapomniana historia z 1939 r.

W czwartek 21.02 odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z Haliną Zięcik z Przedcza(Wschodnia Wielkopolska ). Przyjęła ona z radością zaproszenie Towarzystwa Miłośników Ziemi Obornickiej , gdyż od roku 2009 probuje wyjaśnić nieznaną historię związaną z bohaterskim żołnierzem Wojska Polskiego pochodzącym z Obornik lub okolic. Pani Zięcik ma nadzieję, że dzięki pomocy mieszkańców Obornik uda się rozwikłać zagadkę pochodzenia Wiktora Wentza.

czytaj więcej

dodano: 26-02-13

Wiosenny piknik z książką

Czy oceniać książkę po okładce?Dlaczego bohater umyka czasem własną drogą?Czy literackie czarne charaktery naprawdę istnieją?Co było pierwsze początek czy zakończenie?Co autor ma wspólnego z postaciami które tworzy? Na te oraz inne pytania odpowiedzą poznańskie autorki książek Iwona J.Walczaki Joanna Opiat–Bojarska oraz ich gość Joanna Jodełka. Zapraszamy 8.03.2013 o godz. 18.00

czytaj więcej

dodano: 26-02-13

Rosja Krzysztofa Sadowskiego

Zapraszamy na spotkanie z dziennikarzem Radia Merkury Krzysztofem Sadowskim. Krzysztof Sadowski znany jest bywalcom biblioteki z opowieści o jego podróży po Tanzanii. Tym razem dziennikarz obrał inny kierunek i opowie o Rosji. 28.02 godz. 18.00

czytaj więcej

dodano: 06-02-13

VPOWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REGULAMINEM

czytaj więcej

dodano: 15-02-13

Walentynki w bibliotece

14 lutego dzieci z Klubu Mądra Sowa świętowały dzień Św. Walentego.

czytaj więcej