Galeria

dodano: 19-11-15

Biblioteczny Kącik Malucha

O pieskach, kotkach i innych zwierzątkach to tytuł spotkania w Bibliotecznym Kąciku Malucha, które odbyło się 18 listopada. Przybyły na nie dzieci z opiekunami. Na kolejne spotkanie zapraszamy 9 grudnia o godz. 16.30.

czytaj więcej

dodano: 14-11-15

Wieczór poetycko-muzyczny

13 listopada odbył się w naszej bibliotece wzruszający wieczór poetycko-muzyczny Tu wszędzie jest moja Ojczyzna. Wzięli w nim udział członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec. Gościnnie wystąpił członek chóru Cantilena Tomasz Misterski, który z Jolantą Staniszewską i Alicją Jastrząbek śpiewał utwory takiej jak Przybyli ułani pod okienko czy Wojenko, wojenko. Patriotyczna poezja i wspólne śpiewanie sprawiło, że był to jeden z tych wieczorów, które na długo zostaną w pamięci uczestników.

czytaj więcej

dodano: 09-11-15

Jesienna piosenka

5 listopada w sali Biblioteki Publicznej w Obornikach odbył się koncert zatytułowany Jesienna piosenka. Wykonawcami byli artyści-muzycy: Bernard Stieler skrzypek i kompozytor znany w środowisku poznańskich muzyków, Bogdan Chołdrych, akordeonista, wokalista, bardzo muzykalny mieszkaniec Obornik. Utwory wybrał i przygotował Antoni Żuromski, śpiewał też większość piosenek, akompaniując na gitarze.

czytaj więcej

dodano: 04-11-15

Europraca

4 listopada odbył się w naszej bibliotece wykład pt. Europraca, który poprowadził Łukasz Piskorz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 04-11-15

Oblicza współczesnej Rosji

4 listopada odbył się w naszej bibliotece wykład pt.Oblicza współczesnej Rosji, który poprowadził Łukasz Piskorz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 28-10-15

Pasowanie

Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Z tej okazji odwiedziły nas dzieci z ZS Kowanówko. Celem spotkania było pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej i zapoznanie najmłodszych z naszą biblioteką. To kolejna owocna inicjatywa, która wynika ze współpracy z Pracownikami ZS Kowanówko.

czytaj więcej

dodano: 30-10-15

Bajki, baje, bajeczki

26 października odbyło się kolejne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha . Tym razem dzieci poznały bohaterów książek. Do zabawy włączyły się mamy i babcie, które chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Na małych uczestników czekała tez praca plastyczna. Kolejne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha 18 listopada o godz. 16.30. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 23-10-15

Maluch w świecie książki

Program Czytelniczy Maluch w świecie książki nasza instytucja realizuje już trzeci rok. Polega on na comiesięcznych spotkaniach w bibliotece, w których uczestniczą dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach. Tematem pierwszego w tym roku spotkania była jesień i jej dary. Programy czytelnicze mają na celu zaznajomienie dziecka z książką i biblioteką od najmłodszych lat życia.

czytaj więcej

dodano: 09-10-15

Spotkanie autorskie

8 października odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie autorskie. Tym razem naszą instytucje odwiedził Jan Hyjek pisarz, autor tekstów, kompozytor. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Gimnazjum nr 3 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 29-09-15

Biblioteczny Kącik Malucha

29 września odbyło się pierwsze, powakacyjne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Tym razem najmłodsi goście naszej biblioteki dowiedzieli się dlaczego liście zmieniają kolor, co ciekawego można robić jesienią, dlaczego warto odwiedzać bibliotekę. Mamy nadzieję, że dzieciom podobało się spotkanie. Na kolejne zapraszamy 26 października o godz. 16.30.

czytaj więcej