Galeria

dodano: 01-03-13

Pierdoły o młynie Dalhmanna i kapieliskach nad Wełną

W piątek 8.02 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Pierdoły o... Spotkania organizuje Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej, a prowadzi je pan Grzegorz Jankowski. Tym razem zgromadzeni w bibliotece goście wspominali o młynie Dalhmanna i kąpieliskach nad rzeką Wełną.

czytaj więcej

dodano: 01-03-13

Tłusty czwartek w Mądrej Sowie

Dziękujemy za miły gest panu Jarosławowi Stachowiakowi, który ufundował dzieciom z Klubu Mądra Sowa pyszne pączki.

czytaj więcej

dodano: 01-03-13

Wernisaż prac plastycznych

5.02 odbył się w naszej bibliotece wernisaż. Swoje prace malarskie wystawiły panie: Ewa Sundmann- Stroińska, Janina Dreger i Wiesława Drożdż.

czytaj więcej

dodano: 01-03-13

Poranek z miłością

6.02 odbył się w Bibliotece Pedagogicznej Poranek z miłością. Barbara Zielińska współzałożycielka Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec wystapiła dla bibliotekarek szkolnych w krótkim programie o miłości. Czytała wiersze ze swojego autorskiego tomiku Kobieta i miłość. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 01-03-13

Elvis żyje

W piątkowy wieczór 1.02 odbył się w naszej bibliotece koncert Karnawał z Presleyem. Sala instytucji pękała w szwach. Widzowie zajmowali też miejsca na holu. Koncert zorganizowali członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec.

czytaj więcej

dodano: 01-03-13

Wizyta w Izbie Regionalnej

Lekcje biblioteczne w Izbie Regionalnej to tradycja naszej instytucji. Prowadzi je pani Ewa Jankowiak, wieloletni pracownik biblioteki. Tym razem gościły u nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

czytaj więcej

dodano: 01-03-13

Bal w bibliotece

Ferie w naszej instytucji zakończył uroczysty balik . Tegoroczny odbył się 24 stycznia

czytaj więcej

dodano: 01-03-13

Ferie w bibliotece

W bibliotece odbyły się ferie pod hasłem: W zdrowym ciele zdrowy duch. Na dzieci czekały różnorodne atrakcje i przygody.

czytaj więcej

dodano: 01-03-13

Koncert uczniów Aliny Forysiak

Jak co roku w styczniu w naszej bibliotece swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Aliny Forysiak. Koncert zatytułowany „Daje Ci moje granie i śpiewanie, mój maleńki Panie” zgromadził liczną widownię, która z przyjemnością wysłuchała wersji instrumentalnych, śpiewu kolęd , pastorałek i innych utworów związanych tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia. W koncercie wystąpili: Tomasz Markiewicz, Krystian Ratajczak, Karolina Garstkiewicz, Jagoda Borowiak, Natalia Łaszczewska, Patrycja Fabiś oraz goście: Anna i Małgorzata Wrzeszcz i Weronika Żwawiak.

czytaj więcej

dodano: 01-03-13

Jasełka

W naszej bibliotece odbyły się jasełka. Przygotowały je panie Violetta Borkowicz i Joanna Gawlik, nauczycielki SP Sycyn i SP Chrustowo. Dla czytelników wystapiły dzieci z tych szkół.

czytaj więcej