Galeria

dodano: 18-02-19

O broni pancernej i nie tylko

„Broń pancerna w Powstaniu Wielkopolskim” to tytuł wykładu, który przedstawił major Piotr Sroka z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Obecni w bibliotece oborniczanie usłyszeli ciekawą opowieść o broni pancernej nie tylko w powstaniu, ale też w późniejszym okresie. Uczestnicy wykładu mieli też okazję posłuchać o budowie Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu - oddział Muzeum Wojska Polskiego na poznańskiej Ławicy i gromadzonej tam unikatowej kolekcji czołgów i pojazdów pancernych. Był to ostatni z wykładów w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

Leśnicy w obornickiej książnicy

We wtorkowy poranek, 15 stycznia, w bibliotece odbyło się spotkanie pod tytułem „Co tam słychać w zimowym lesie”. Zgromadzone w bibliotece dzieci wysłuchały opowiadań i wierszy związanych z lasem i jego mieszkańcami, które czytała pani Basia Zielińska. Gośćmi specjalnymi spotkania byli pracownicy Nadleśnictwa Oborniki – Krzysztof Zieliński i Ewelina Jurkiewicz, którzy opowiadali o praca leśniczego oraz demonstrowali narzędzia niezbędne podczas przeprowadzania pomiarów i ocen drzewostanu. Zajęcia zakończyły się w czytelni, gdzie dzieci mogły kolorować leśne ilustracje.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

Śpieszmy się kochać... Przegląd Twórczości ks. Jana Twardowskiego

11 stycznia 2019 r. w bibliotece, odbył się IV Międzyszkolny Przegląd Twórczości Ks. Jana Twardowskiego. W przeglądzie wzięły udział cztery szkoły podstawowe. Dodatkową atrakcją był występ jasełkowy uczniów klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Natomiast zespół muzyczny Do Re Mi działający przy Zespole Szkół w Kowanówku, wykonał piękne kolędy i piosenki do słów Ks. Jana Twardowskiego. - Dziękujemy małym i większym artystom wraz z opiekunami,za trud włożony w interpretację tekstów naszego Patronom – mówiły nauczycielki z Zespołu Szkół w Kowanówku – głównego organizatora przeglądu.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

Oborniczanie w Powstaniu Wielkopolskim

10 stycznia 2019 r. w bibliotece odbył się kolejny wykład poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu. Tym razem prezentowane były zagadnienia związane z udziałem oborniczan w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919, wyzwoleniem Obornik oraz udziałem kompanii obornickich w walkach o Chodzież, Czarnków, Budzyń, Wronki i Lwówek. Wykład prowadził Krzysztof Nowacki.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

10 stycznia br. w bibliotece odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Obornikach w ramach cyklu imprez związanych z obchodami 100-nej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i skierowany był do szkół średnich z powiatu obornickiego.

czytaj więcej

dodano: 04-01-19

Zwycięskim Powstańcom Wielkopolskim cześć!

W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Bibliotece Publicznej w Obornikach Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" wraz z przyjaciółmi zorganizowało wieczór poetycko-muzyczny.

czytaj więcej

dodano: 19-12-18

Zimowo-świąteczne bobasy

18 grudnia odbyło się ostatnie tegoroczne spotkanie w ramach „Warsztatów dla mam i bobasów”. Tym razem maluszki wysłuchały fragmentów poetyckiej opowieści „O Zimie” autorstwa Kristin Digman i Görel Kristin Näslund. Był też czas na piosenki o choinkach i śniegu oraz na tradycyjne kolędy. Najbardziej zajmującą i twórczą częścią zajęć była jednak produkcja ciepłego i jadalnego śniegu. A wszystko to z korzyścią dla zmysłów i nastrojów zarówno mam, jak i dzieci.

czytaj więcej

dodano: 19-12-18

Gwiazdkowe Sowy

W poniedziałkowe popołudnie, 17 grudnia, odbyły się zajęcia warsztatowe dzieci z Klubu Mądrej Sowy. Dzieci wysłuchały historii o bożonarodzeniowych tradycjach. Była też szansa na wspólne śpiewanie kolęd oraz rysowanie wymarzonej ozdoby świątecznej. Dzieci otrzymały też drobne upominki od bibliotecznego Gwiazdora. Kolejne spotkanie Mądrych Sów już w styczniu.

czytaj więcej

dodano: 17-12-18

Świąteczne marzenia

Matylda jest chytra i złośliwa. Całymi dniami psoci i dokucza wszystkim wokół, co więcej jest z tego dumna! Takie przecież są wszystkie lisy, prawda? Jednak pewnego zimowego dnia podsłuchuje nader interesujące wieści - jakiś Mikołaj rozdaje prezenty! Takiej szansy Matylda nie może przepuścić. Wychodzi wręcz ze swej lisiej skóry, byleby tylko dowiedzieć się jak najwięcej o tym przedziwnym zwyczaju. Jednak nieoczekiwanie cała jej przebiegłość poszła na marne, a prezenty dostały tylko grzeczne zwierzątka i dzieci?!

czytaj więcej

dodano: 17-12-18

O zimie i nie tylko

Było o zimie, o śniegu i oczywiście - o zbliżających się Świętach. Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach, które odwiedziły nas 13 grudnia, coraz lepiej czują się w bibliotece i świetnie sobie radzą z pracami plastycznymi. Kolejne spotkanie w ramach programu czytelniczego "Maluch w świecie książki" odbędzie się już w nowym roku.

czytaj więcej