dodano: 21-09-15

10 lat minęło.....

18 września 2015 w Bibliotece Publicznej odbył się wieczór poetycko- muzyczny z okazji dziesiątej rocznicy powstania Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec. Członkowie Towarzystwa, ludzie piszący wiersze w okresie 10- letniej działalności przygotowali ok. 130 wieczorów o różnej tematyce. Odbywały się one w Bibliotece Publicznej w Obornikach i innych miejscach i miejscowościach takich jak: Wargowo, Maniewo, Uścikowo, Kowanówko, Rogoźno, Mrowino, Poznań, Dąbrówka Leśna, Bąblin. Poeci są autorami tomików. Ich wiersze znajdują się też w różnych zbiorach. Biorą udział w konkursach zdobywając wyróżnienia i nagrody. Poetka Maria Kogut od 2014 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich. Poetycki Wędrowiec posiada Honorowe Wyróżnienie Burmistrza Obornik. Z okazji 10- lecia burmistrz i Dział Promocji Urzędu Miejskiego wydali tomik wierszy Poetyckie wędrowanie. Członkowie Towarzystwa dziękują wszystkim osobom, które uświetniały wieczory poetycko-muzyczne, sponsorom, a także stałej, wiernej publiczności.

Poeci dziękują za pamięć, piękne życzenia i słowa wsparcia i zapraszają na kolejne wieczory z poezją i muzyką.