Galeria

dodano: 29-11-17

Balik urodzinowy Misia Uszatka

Balik w bibliotece, który odbył się 27 listopada, zwieńczył hucznie obchodzone 60 urodziny Misia Uszatka. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci uczęszczające na warsztaty z Mądrą Sową wraz z opiekunami, rodzeństwem i przyjaciółmi. Jak przystało na przyjęcie urodzinowe z prawdziwego zdarzenia, nie mogło zabraknąć muzyki na żywo – przygrywał nam Pan Czesław Karolczak.

Goście pląsali w rytm tanecznych przebojów, a przerywnik stanowiły konkursy przygotowane przez Panią Basię Zielińską. Dzieci mogły się wykazać m.in. śpiewając piosenki o misiach, rysując portrety ulubionych pluszaków, tańcząc z kartką papieru między czołami oraz kręcąc hula-hopem. Do zdobycia były wspaniałe nagrody – żadne dziecko nie wyszło z baliku bez drobnego upominku. Kulminacyjnym momentem imprezy był ogromny tort przygotowany specjalnie dla Uszatka, wspólne zdmuchiwanie świeczek i tradycyjne „Sto lat”.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom za to, że znaleźli czas by bawić się razem z dziećmi. Dziękujemy Panu Czesławowi Karolczakowi za przygotowanie oprawy muzycznej – bez niej balik nie byłyby prawdziwym balikiem. Największe podziękowania należą są jednak Pani Basi Zielińskiej za przeprowadzenie konkursów, zachęcanie do tańca i niestrudzone krzewienie wiedzy o Misiu Uszatku wśród najmłodszych czytelników.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Przystanek – Biblioteka Publiczna w Obornikach”.