dodano: 24-07-18

Będzie się działo!

Już po raz drugi biblioteka skutecznie aplikowała o środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Udało nam się pozyskać niemal 20 000 zł (w tym 14 924 zł z MKiDN oraz 4 976 zł ze środków Gminy Oborniki) na działania animujące czytelnictwo w bibliotekach publicznych. Co to oznacza dla mieszkańców Obornik i okolic?

To, że od września do grudnia będzie się u nas działo. I to dużo! Spotkania z pisarzami i blogerami, koncerty, teatrzyki dla dzieci, a także szereg wydarzeń upamiętniających odzyskanie niepodległości i wybuch Powstania Wielkopolskiego – każdy znajdzie coś dla siebie. Przedsmak tak intensywnego kalendarium mieliśmy już w czerwcu, ponieważ dzięki projektowi mogliśmy gościć m.in. Ewę Chotomską i Elizę Piotrowską oraz wysłuchać przepięknego koncertu zespołu Arete. Koniecznie śledźcie naszą stronę, na której będziemy o wszystkim informować i wszystko na bieżąco relacjonować.