Aktualności

dodano: 26-06-19

Biblioteka aktywna podczas Dni Obornik

Dni Obornik 2019, święto naszego miasta za nami. 9 dni spotkań, rozmów, koncertów i zabawy. Podobnie jak w poprzednich edycjach, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach włączyła się w święto miasta różnymi działaniami. Zaprosiliśmy Państwa na wieczór poetycko-muzyczny promujący tomik poezji Barbary Zielińskiej i Henryka Wojtysiaka „Nasze Oborniki, czyli spacerkiem we dwoje przez miasto”.

W Domu Kultury w Objezierzu zorganizowaliśmy konferencję popularnonaukową „Bracia Mickiewiczowie na ziemi obornickiej”. W środę odbył się coroczny koncert uczniów Aliny Forysiak "Z muzyką i piosenką na wakacje", a podczas "Niedzieli ze smakiem" zachęcaliśmy do korzystania z biblioteki na plaży.
Na czas Dni Obornik zaprosiliśmy do miasta mobilną wystawę "Raz dwa trzy - czy ta my" promującą czytelnictwo wśród dzieci, którą zainstalowaliśmy przed biblioteką. Podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Obornikach przybyłym gościom prezentowaliśmy wystawę "Powiatowe Miasto Oborniki 1925".

Dziękujemy za to, że byliście Państwo z nami i tak licznie braliście udział w przygotowywanych wydarzeniach.
To wszystko wydarzyło się dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób oraz instytucji, którym dziękujemy za pomoc i wsparcie.