Galeria

dodano: 15-10-18

Biblioteka IDOLEM

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie IDOL i zdobyła pierwsze miejsce w kategorii placówka kultury. Konkurs organizowany jest przez Fundację Szansa dla Niewidomych i ma na celu promocję pozytywnych działań względem osób z dysfunkcjami wzroku.

Uroczysta gala odbyła się podczas XVI konferencji Reha for The Blind in Poland 13 października 2018 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Wyróżnienie dla biblioteki odebrał dyrektor Mateusz Klepka oraz radny Rady Miejskiej Marek Lemański szczególnie zaangażowany w działania na rzecz osób niewidomych i słabowidzących.

Biblioteka od 2009 roku, dzięki współpracy z Biblioteką Centralną Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie, prowadzi dział książki mówionej. Dzięki temu osoby niewidome, ludzie z innymi niepełnosprawnościami oraz seniorzy mogą regularnie obcować z literaturą. Biblioteka oferuje m.in. interesujący zbiór polskiej i światowej literatury obejmujący około 7 tysięcy tytułów. Książki są udostępniane w formacie Czytak, Daisy lub na e-lektorach.